girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (1)

44. benimsediğim makyajdır. aynı zamanda bolca görecelik taşır.

doğallık konusunda koreli kadınların günlük makyajlarını beğeniyorum.

kişinin kendine yakışan, daha sağlıklı, daha canlı gösteren her makyaj ideal ve doğal olandır. benim makyajlarımda fardan bir eyeliner olması zorunlu. olmadığı zaman ne kadar hasta ne kadar yorgun olduğumu istisnasız yüzüme bakan herkes söylüyor. şimdi kalkıp kimse günlük makyajda ya da doğal makyajda fardan eyeliner olamaz gibi bir kriter koyamaz bana. beni daha iyi gösteren budur. sizleri ise başka bir şeydir.

13 temmuz 00:20 13 temmuz 00:22

43. makyaj-doğallık ikiliği çok sorunlu bence. makyaj dediğin iki üç gram boya suratını güzelleştirmek için sürdüğün. en düz mantıkla giyinmek de doğal değil o zaman, ya da amazonların derinliklerindeki ilkel kabileler hiç doğal değil.

daha az düz bir mantıkla da, insana dair doğal olan hiçbir şey yok. insan kültürün bir parçası. tuvalet alışkanlıklarımızdan tut yediklerimize kadar hiçbir şey tam olarak içgüdüsel falan değil, hepsi kültürle organize olmuş karmaşık tarihe sahip davranışlar (ilkel dediğimiz kültürler de dahil).

yani burda doğallık kelimesi ortamı çok bulandırıyor bence, kastedilen kendi haline bırakmak. uğraşmadan güzel olmak istiyor herkes ya da uğraşmış olduğunu çok belli etmemek. bu mesele de sanırım "cool" olmanın sırrının bu olduğuna inanmamız. ben de böyleyim. çoktan maksadını aştı bu yazı ama burada daha derin bir sorun olduğuna inanıyorum. sadece makyaj, süs gibi görece önemsiz meseleler değil, okul gibi iş gibi ilişkiler gibi her mesele kendiliğinden en iyi halini alsın istiyoruz sanki. çok çalışmadan sınav birincisi olmak vs. yanlış arkadaşlar. her şeyin azimle kazanılanı değerli. e güzelliğin de tabi (ya da karşı kabileye gözdağı vermenin, bilemiyorum artık amaç neyse).

11 temmuz 11:56

42. Kişiden kişiye değişir benim doğalım kapatıcı + highlighterdan oluşuyor bu ikisiyle bile çıkıp her yere gidebilirim eksik hissetmem ama kimisi doğal makyajında baking de yapar kontür de yapar fondöten de sürer kişiye kalmış bir şey doğalınızı kendiniz bulun 

10 temmuz 22:22


41. en çok da cildimize yatırım yapmamız gerektiğini hatırlatan başlık.

az fondoten, biraz kapatıcı, kalem, rimel ve allık ve tabii ki dudak rengimize en yakın tondaki bir kaliteli ruj. Bu ruj kesinlikle likit mat değil tabii ki! 

tanım: abartısız makyaj 

10 temmuz 20:27

40. erkekler için koyu renk rujunuz yoksa tüm makyajlar doğal

sadece koyu renk ruj sürün ne çok abartmışsın derler

tuhaflar 

10 temmuz 18:38

39. yaz olsun kış olsun çoğunlukla tercih ettiğim makyajdır. bi' kapatıcı bi' rimel toprak tonlarında da güzel ışıltılı bir far işimi görüyor. yanaklarda da güneşten yandım da geldim; dudaklarda da az önce vişne yedim de geldim görütüntüsünü kırmızı olan hem yanak hem de dudak ürünleriyle sağlıyorum. 

10 temmuz 15:12

38. Günlük makyajım bence en doğal gözüken makyajlardan.Yanak içlerim ve burun üstüm biraz gözenekli olduğu için gözenek küçültücü bir makyaj bazı kullanıyorum. Göz altlarını kapatıyorum. Hafif bir bronzer kullanıyorum. Bolca allık ve hafif aydınlatıcı uyguluyorum.Geri kalan kısmı çok az rimel ve renksiz lipgloos ile tamamlıyorum.

Kullandığım ürünler:

Revolution conceal and define C04

Benefit Hoola 

The Balm hot mama

The Balm mary lou 

Maybelline lash sensetional 

Essence seffaf lipgloss

10 temmuz 13:51


37. Benim için bioderma nude touch güneş kremi,benefit roller lash maskara,benefit galifornia allık ve lip balmdan oluşan makyajdır

10 temmuz 10:57

36. Elimde olmadan yapıyorum çünkü yüzümden her türlü malzeme uçup gidiyor. Abartılı makyajlarım bile doğal gözüküyor level geçemiyorum resmen bir bileniniz varsa el atın bana lütfen ya.

9 temmuz 23:45

35. Benim için maskara, allık ve lipbalmdan oluşuyor. Genellikle sabahları kurtarıcım oluyor çünkü uykumdan fedakarlık yapamıyorum:(

9 temmuz 22:13