yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  45. mümkün olduğunca ürünleir elle dağıtmak, kaliteli bi bb krem kullanmak

  14 eylül 2023 15:08

  44. Güneş kremini nemlendiriciyle karıştırıp sürmek.Kocaman puf puf fırça ile ten ürününü dağıtmak.Maybelline krem far kullanmak.Eyeliner yerine kirpik diplerine siyah kalem çekip dağıtmak.Kendine yakışacak renkleri bilmek.Yeni arayışlar içinde olmadığınız sürece 10 dakikada günlük makyaj tamamdır.

  17 mayıs 2018 12:34

  43. Maybelline color tattoo krem farlarini kullaninca göz makyaji süresi üçte bir kadar azaliyor. Düz bir far fircasiyla göz kapagina oturtup ayni fircayla kenarlarini dağıtıyorum. Sonuç cok kisa sürede uğraşılmış bir görüntü ve daha önemlisi bazsiz tüm gün oynamadan yerinde duran far.

  Bir de açık renk rujlara yönelmek süreyi bayağı kisaltiyor benim için.

  17 mayıs 2018 08:28


  42. benim için,

  likit eyelinerı bırakıp açılı fırça ile far kullarak eyeliner çekmek. kirpik diplerinde dağınık olsa bile göze batmıyor, düzgün olması için çok uğraşmaya gerek kalmıyor.

  sadece sorunlu bölgeye fondöten uygulamak.

  maskarayı sadece kirpiklerin uçlarına değdirmek böylece hem uzun görünüyorlar hem bulaşma riski azalıyor.

  ruju da pıt pıt dağıtarak uygulamay başladığımdan beri çok rahatım dudak asimetrisini düzeltmek için çok vakit harcamıyorum artık.

  17 mayıs 2018 06:41

  41. benim makyajımda en çok süreyi göz makyajı alırdı ama artık allık fırçasıyla allığımdan ya da çoğunlukla bronzerımdan geçiyorum. allık fırçasını biraz dağıtarak uyguluyorum ve geçiş sorunu olmuyor.

   ve kesinlikle güvendiğim maskarayı kullanırım acelem varsa. ıslak ve her seferinde farklı etki gösteren maskaramdan kaçıyorum. göz makyajını yapıp sırd yapıştığı ve çok ıslak olup o göz makyajını sildiğimi bilirim. 

  sünger yerine fondöten fırçası kullanmak. fondöten fırçasından kastım ise stippling fırça. hızlı bir şekilde uyguluyorum.

  spfli cilt ürünleri kullanmak veya renkli güneş kremi kullanmak.

  koyu renk rujlardan kaçınmak. en azından benim için. bazen kırmızı ruju çok iyi uygularken bazen de uygulayamıyorum. acelem varsa kullanmıyorum..

  17 mayıs 2018 02:56

  40. bence en çok kısaltacak şey kendimiz barışık olmamız.yüzümde sivilceler,sivilce izleri var.güneş kremi sürüyorum, üzerine pudra,allık,highlighter geçiyorum cilt ışıl ışıl oluyor, mükemmel değil ama benim hoşuma gidiyor bu halde bile.fondoten rutininden kurtulmuş oluyorum.

  göz makyajında ise kesinlikle rimelle çok uğraşmamak, çünkü bir kere başlayınca o takma kiroik görüntüsüne ulaşana kadar uğraşıyorum ben.çareyi rimeli kirpiklerimin ucuna sürerek buldum.sadece ucuna sürüyorum hem temizlemesi kolay oluyor.

  17 mayıs 2018 02:50

  39. şöyle düşünmekte fayda var süre bakımından. nedir sizin için en önemli olan? cilt tonunu eşitlemekse, renkli herhangi bir kremle iş tamam. geri kalan her şey 'ekstra.' yok yüzünüzde farklı bir renk olmasıysa, tek bir rujla işlem tamam. önceliği bu şekilde vererek kullanılan ürün miktarını azaltabilirsiniz.

  ayrıca bazı ürünler diğerlerinden daha çok uğraştırıyor uygulamada. örneğin sıvı fondötenler katı fondötenlerden daha az vakit alıyor benim için. bazı maskaralar fırçanın büyüklüğü ve/ya da kirpikleri ne kadar birbirine yapıştırdığı ve onu düzeltmekle daha çok vakit alıyor...vb alışveriş yaparken kendiniz hangi ürünlerle daha kolay uygulama yapıyorsanız onu da hesaba katın.

  17 mayıs 2018 01:52


  38. Kontürü allığı aydınlatıcısıyla uğraşmadan. Cilt makyajımı yapıp likit aydınlatıcı kullanıp bronzerı allık kontür gibi geçivermek. Yaz geldi bronzer kullanmak daha kolay. gözlere sadece açık renk ışıltılı bir far sürmek. Topaklanmayan daha kuru bir maskara kullanmak. Rujla uğraşmayıp hafif bir kalem ya da balm sürmek. 

  17 mayıs 2018 01:36

  37. maskara sürmemek. zira kendisi geri kalan tüm makyajıma harcadığım süreyle eşdeğer.

  17 mayıs 2018 00:29

  36. Bronzeri firca yerine sungerle kullanmak. 

  Far surmek icin vaktiniz yoksa goz kapaginiza da fondoteninizi surerken sungerinizle hafif gecin ve sadece katlanma cizginize bronzer surun. 

  Bunlar icin bile vaktiniz yoksa metrobuste/ otobuste yapin makyajinizi vallahi sabah 8 dersinde bile yapani gordum. 

  17 mayıs 2018 00:20