girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (150)
  • medya (2)

150. 'fondoten kullanamiyorum ya yazik suratiniza siz nasil kullaniyorsunuz' cumlesini kullanip bb krem kullanan kesim de genelde bu insanlar oluyor

8 eylül 15:50

149. Bir "makyajdan çok iyi anlarım ama hiç yapmam" gururu değil. 

8 eylül 15:42

148. Bence kendini tanıyan her kadının bir giyim stili olması gerektiği gibi bir makyaj stilinin de olması lazım makyajdan anlamam diyen kadın bunu bile bile söylüyordur. Övünülesi bir durum değil hatta; manevi ve maddi açıdan yorucudur.

Örnek vermek gerekirse ben her zaman makyajımı kendim yaparım; ne zaman birine makyaj yaptırsam olmuyor abi değişik duruyor. Hem para veriyorum. Birde olmayınca çok sinirleniyorum. İki bu makyajdan anlamayan arkadaşlar neden bir eksiklik hissetmiyormuş. Öyle doğal güzel olayı hikaye artık.

8 eylül 00:09


147. evet var hem de çeşit çeşit.

özellikle benim karşılaştıklarım, yüzüne fondötenini sürer, yanağına kontürünü yapar, göz kapağını eşitler, rimelini, highlighterını sürer ancak ruj, allık, eyeliner vs sürmediği için çok doğal olduğunu düşünüp bunları yapanlara laf ederler. ben eyeliner, rimel, ruj ilemakyaj yaptığım için yüzüme ne bulsam süren insanmışım (gizlinot: evet bunu duydum) ancak onlar ruj sürmediği için çok doğallardır ve bunu kimsenin anlamayacağını düşünürler... (gizlinot: allahım sen akıl fikir...)

7 eylül 18:14

146. Muhtemelen gururlanacak başka olayları olmayanlardır. Kendilerini doğal güzel görüp makyaj yapana "makyaj güzeli" damgasını yapıştırırılar.

7 eylül 18:06

145. makyaj yapmayı sevmez ,doğallığı sever bunu anlayışla karşılar ,saygı duyarım ama gelin görün ki bunların birde "ayy ben hiç makyaj yapmam siz neden yapıyosunuz ki yapma bak çok zararlı,böyle makyajsız daha güzelsin hem erkeklerde makyajsız daha çok beğeniyo,mesela beni çok beğeniyolar" diye hava atan tipleri vardır ki insanı çıldırtır.

7 eylül 18:01 7 eylül 18:02

144. Anlamam mı yoksa yapmak istemiyorum mu anlamında burasını ayırmak lazım.

Eğer ki yapmak istiyor da yapamadığı için anlamam diyorsa ben buna inanmıyorum canım. Teknoloji çağındayız. Bir sürü kanal var. Araştırıp öğrenmek bilgiye erişmek çok kolay. açıp 1-2 uygulama sonrası sen de yapabilirsin. Anlarsın da.

Ama eğer ki yapmak istemediği için anlamam yapmam araştırmam öğrenmem diyorsa da saygım sonsuzdur. Yapmak istemiyorsa yapmaz. 

Ama her 2 durumun da gurur duyulacak bir yanı yoktur lakin tercih meselesidir. 

7 eylül 16:16


143. "ben istemiyorum/hoşlanmıyorum/beceremiyorum o yüzden de makyaj yapmıyorum." deyip geçmek yerine saatlerce doğal güzellik, makyaj endüstrisinin saçmalığı, iç güzellik vs şeylerden bahseden insalara tahammülüm kalmadı artık. ki ben beceremediğim için göz içime yarım çektiğim siyah kalem ve ruj haricinde makyaj yapmam, yapamam. ona rağmen yıldım artık "dığıl gızıllık cınım yııı" diye tepemde bik bik ötenlerden. sen yapmıyorsan ve halinden memnunsan ne mutlu sana. işinize bakın, herkes kendi işine baksın.

7 eylül 15:59

142. Bu kişiler aslında makyajdan öyle bi anlıyor ki geceleri gizli gizli makyaj yaptıklarını düşünüyorum bunun bir tık üstü de saçında boya olmasına rağmen hala inkarlayıp doğal diyen ezik tayfa

7 eylül 12:01

141. Kendini beğenmiş tayfa dışında bir de “gerçekten çok gereksiz,zaman kaybı ve saçma”cı tayfa var. Neymiş efendim biz makyajla kafayı bozmuşuz. hanımefendi evde atomu parçalıyor sanki.. makyaj konusu açılınca anında “ya ben zaten makyaj da yapmam anlamam da.sürsem bi nemlendirici,lip balm o kadar.hem zaten ne gerek var o kadar zaman kaybına ve malzemeye” moduna giriyorlar.hayır açık açık beceremiyorum de işte kardeşim..

7 eylül 01:24