girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (138)
  • medya (2)

138. makyajdan anlamamanın gururu değil olsa olsa normalliği olur. Makyajdan anlamak bir şeyi normalden fazla bilmektir. Dolayısıyla olumlu bir özelliktir. Bunun zıttının gururunu yaşamak da niye ki? 

2 ağustos 22:54

137. Çok saygı değer bir şeymiş gibi hava atarak söyleyenleri görünce garipsiyorum. Tamam yapma gereksimi duymuyor olabilirsin ama neyin gruru bu ya? Gurur yapılacak başka bir şey bulamadınız mı?

2 ağustos 22:51

136. burada atıfta bulunmak üzere olduklarım kesinlikle makyaj yapmaktan hoşlanmayanlar değil. kaç yıllık en yakın arkadaşımı bir kere makyajlı gördüm, o da mezuniyet balosuydu. burada bahsedeceğim tip, makyaj yapmıyor olmayı neden narsistlik bahanesine çevirdiğini anlayamadıklarım.

çünkü alttan alttan "ben doğal güzelim, makyaja hiç ihtiyacım yok" mesajı verme çabasında olanları bulunmaktadır.

lise son sınıftayız, bir yerde deneme sınavına gireceğim. sınav sonrası arkadaşlarımla bir şeyler içeceğiz, ben de o yüzden gözlerimin altına kahverengi kalem çektim.

sınav yerinde bir arkadaşla karşılaştım, daha önce beni hiç makyajla görmemiş. beni görünce gülmeye başladı. anlamadım nedenini, niye gülüyorsun dedim. "iyi ki bir sınava gireceksin, niye gelinin kız kardeşi gibi makyaj yaptın ki" dedi. sınav çıkışı işim olduğunu söyledim.

bu kızı bulsanız, etrafta ben makyaj yapmıyorum, kadınlar kendilerine niye hiç güvenmiyor tarzı "valla erkek olsam ben de kendimi kandırılmış hissederim yazık onlara hahahha" şeklinde yorumlar yaparken bulabilirsiniz. ve içinizden avazınız çıktığınca bağırmak gelir: "yav he he! sanki on altı yaşında burnunu yaptırdığını fark etmedi kimse!"

2 ağustos 02:30 2 ağustos 08:58


135. Erkeklerin yoğun olduğu ortamlarda ( özellikle hoşlandığı kişi varsa ) oluşan gurur. Her gün bunun la mı uğraşıyorsun, sabah kaçta kalkıyorsun, her gün silmeye üşenmiyor musun tarzı sorularla başlar en son da ben bi dudak nemlendiricisi sürüyorumla biter. (gizlinot: Çok komix) (gizlinot: Swh)

Bi' de bu arkadaş saçlarını falan da hiç yapmaz. Beş yılda bir fön çektirir. (gizlinot: Tebrikler atom parçaladınız)

Bir nevi alttan alttan kendisini ön plana çıkartmak için yaptığı tacizci sözcüklerdir. Sen anlama zaten sonra rakip arttıkça aradığımız ürünü indirimde bulmamız zorlaşıyor . (gizlinot: Swh)

1 ağustos 23:00

134. yahu bunda gurur duyacak ne var dediğim gururdur. ben de doğallık severim, çoğu zaman ten makyajı yapmam filan ama makyaj yapmak o kadar zevkli ki! her yeni bir şey öğrendiğimde mutlu oluyorum:)

1 ağustos 14:43

133. "Ay ben yumurta bile kiramam" gururunum güncellenmiş versiyonudur. Gururlanacak daha anlamlı  şeyler varken bunlar biraz şovdur.

1 ağustos 12:06

132. altyapısız özgüvene sahip kızlar, kızlarımız...

1 ağustos 09:55


131. Benim asla anlayamayacağım bir olay ki her gün full makyaj ortalarda dolanan birisi değilim ama istesem yaparım da kime ne? İnsanların isterse yapıp kendini iyi hissedeceği istemezse yine yapmayıp yine kendi bileceği bir şey sonuçta makyaj. Hatta bir gün yapar başka bir gün yapmaz ama makyaja ihtiyacım yok çirkinler yapsın diye bir mantık bence en çirkini. Böyle düşünenlerin olduğunu en yakınımda gördüğün için bu başlık çok da şaşırtmadı beni. Kendisi (gizlinot: Kuzenim olur) istisnasız her gün instagrama no makeup etiketiyle selfiler atar,  makyajdan anlamayı küçümser, tek sürdüğü güya bir rujdur ama yüzüyle boynu arasındaki 3 ton farkdan dolayı oluşmuş çizgi metrelerce uzaktan bile görülebilir. Ben ruj tazeleyince laf eder ama kendisi en fuşya ruju ‘bir tek ruj caanıııım!’ diye geçiştirir. En çok şoka uğradığım nokta da makyajını sadece bir ıslak mendille çıkarıp direkt yatması olmuştu. Sorun makyaj yapmamak değil ki tercihtir bence sorun makyaj yapanlara karşı tutalan tavır ve  insanın kendisini makyajdan anlamadığı için en prenses olarak nitelendirmesi. 

1 ağustos 01:11

130. doğallık kasmaya çalışarak doğal kız(makyaj küpüne düşmüş kız)sevenlere kendini övme çabası olan kızlarımız.

bunun birde yemek yapmaktan anlamam yumurta bile kıramam versiyonu var aşırı prensesçilik içerir. yanlış anlaşılmasın gerçekten yapamayanları anlayabilirim ama yemek yapmayı bilmeyi *ev hanımı gibi görmeyi (aşağılıyor) anlamak istemem. bunu bu başlığa yazmam da biraz şey...

1 ağustos 00:48

129. Günlük hayatta hiç ten makyajı ve abartili makyaj yapmıyorum. yakinda ozel bir yere davetliyim ve makyaj yapmam lazim. Makyaj malzemesi alip deneme yaptim. Maalesef hic guzel omadi. Keske cok guzel yapabilsem. Makyaj yapamamak bir gurur degil. Yani makyaj yapmayı becerebilmek gurur verici olmali. Bir kac video izledim. Resmen imreniyorum. Harikalar yaratanlar var. Umarim gunu kurtaracak kadar becerebilirim.

1 ağustos 00:29 1 ağustos 09:13