yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (178)
  • medya (3)

  178. maalesef çoğu kişide var bu. kadınlar birbirimizi yermeyelim destek çıkalımmm

  14 eylül 15:09

  177. Makyajdan anlamamanın gururu değil utancı olur bence. Neden bir şeyi anlamamakla gurur duyar ki insan? Ben beceremiyorum diye üzülüyorum mesela,insan bazen kendini iyi hissetmek için bazı küçük kusurları kapatmak istiyor ama yok, olmayınca olmuyor :') bir rimeli bile doğru düzgün sürmeyi beceremiyorum. Neyse... Belki bir gün.. :)

  11 mayıs 2020 12:54

  176. bunun bir de sey versiyonu var, kapaticiyi burun kenarlarina ceneye alna goz altlarina surup ardindan fondoten kullanmiyorum. kapatici dedigin sey zaten fondotenden de kalin yapili bir sey. keske fondoten kullansaydin ne gerek var bu havalara diyorum. bir de kapatici seansi ardindan, hafif rimel, hafif allik, hafif aydinlatici, hafif ruj surup bugun  pek makyaj yapmadim gururu devam eder.

  10 mayıs 2020 20:11


  175. Güzel olduğunu düşünen kadınların akılları sıra kendi hemcinslerini aşağılamak ve "makyajsız çok çirkinler aslında" demek için kullandıkları bir gurur. Gurur demeye de bin şahit aslında günümüzde erkekler bile makyajdan az çok anlar oldu bu davranışların 2000 ler sonunda kaldığına inanırdım.

  10 mayıs 2020 12:31

  174. girdilere bakanın "makyajdan anlamamasıyla gururlanıp erkeklerin yanında büyüklenen o hadsize öyle bir laf et ki dünya duysun" sanacağı başlık. ayrıca anlamsız gururdur. kim, hayatında ne öncelikli geliyorsa, kendisini nasıl iyi hissediyorsa onu yapar. kişilerin beğeni almak için değil, kendilerinin olmasını istedikleri şekilde davranması esastır.

  10 mayıs 2020 09:27

  173. Bu konuda nirvanayı anlatıyorum:

  Kozmetik dersinde makyaj malzemeleri konusunun anlatılacağını duyunca makyajdan hiç anlamam nefret ederim diye derse girmeyen kızlar tanıyorum. Öyle ki bu kızlar öldürseler her derse girenlerdendir.

  10 mayıs 2020 03:08

  172. gurur yapılmaması gereken bir konu. tıpkı makyajdan anlamanın da gururu olmayacağı gibi.

  10 mayıs 2020 01:09


  171. gurur da değil, ezilecek bir şey de değil, insanların ilgi alanı makyaj olmayabilir bu övünülecek ya da utanılacak bir şey değildir

  9 mayıs 2020 23:46

  170. Bir şeyden anlamamak ne gibi bir gurur kaynağı olabilir ki diye düşündürten başlık. Makyaj kişisel bir tercihtir, ilgin varsa anlarsın yoksa anlamazsın kimse sizin hakkınızda makyajdan anlamıyosunuz diye ihtiyacınız olmayıp, çok güzel olduğunuzu falan düşünmez.

  9 mayıs 2020 21:21

  169. Başlık Makyajdan anlamam gururu başlığından makyajdan anlarım gururuna dönmüş.

  Yazılan çoğu şeye katılıyorum makyaj yapmadan dışarıya çıkınca iyi hissetmiyorum ve güzel makyaj yapabilen kadınlara gıpta edip kendimi de her gün geliştirmeye çalışıyorum; ama makyajdan anlamamanın gururu olmayacağı gibi yetersizlik, beceriksizlik, eksiklik gibi burada yermenize gerek yok arkadaşlar. Burada belli bir kesime atifta yapılıyor. Ve bahsedilen hedeftekiler makyaj yapmayi bilmemeyi matah gösteren hemcinslerimiz. ve evet belli ölçüde dişiliğin doğasında, bakımlı olmanın temelinde makyaj yatabiliyor ama makyajdan anlamamayı beceriksizlik, yetersizlik olarak göstermek artık hiç tanımadığınız ve hiç de azımsanmayacak bir kitleye hakaret ve haksızlık gibi geliyor. Insanlara duş almiyormuş gibi muamele çekmişsiniz. Makyaj yapmaya bayılan arkadaşlarım olduğu gibi boğazına bıçak dayayarak özel günlerde bizzat makyaj yaptığım arkadaşlarım var ve ne beceriksiz, ne kadınlık konusunda eksiklik çeken birileri. Bakımlı güzel ve sade bir kadınlar. Bunun eşofmanlarla yapışık yaşayan bir kadınla mini eteklere aşık, en büyük hobisi butik gezmek olan bir kadinin farkı gibi tarz ve ilgi olduğunu görün. O yüzden bence makyaj yapmanin kıyafetlerde basit ve sade veya renkli ve gösterişli parçalar seçmek gibi oldukça şahsi bir konu olduğunu bilin ve eleştirilerinizi lütfen ona göre yapın.

  Zorunlu Tanım: birtakım hemcinslerimiz dolayısıyla taşınan yersiz gurur.

  Edit: okumaya devam edip farkettigim üzere girdilerde herkesin iğrenç, kendini öven, çekilmez, makyaj yapan ama yapmıyorum diyen, erkeklerin yanında kendini on plana çıkaran arkadaşları var. Arkadaşlar bunları burda yazacağıniza orda onları pat pat bozun ya da çevrenizi değiştirin bu insanları burada gömenlere extra hic alkış tutmuyorum.

  Ya da ithamlar paçoz, ucuz, sigara içmekten teni sararan tipler, bakımsızlar.. sigara içen insana ne ara geldik. Fazla bu laflar gerçekten.

  9 mayıs 2020 15:48 9 mayıs 2020 15:57