yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (3)

  1. Özellikle ilk zamanlarında severek takip ettiğim ancak kendisinin influencer paylaşımlarına ara vermesi ve benim de bu tarz paylaşımlara ilgimi kaybetmem ile takipten çıktığım birisiydi. Bugün yaptığı paylaşım ile kız kafası konseptli videolarını büyütüp bir iş haline getirmeye karar vermiş. Buna ne isim verirse versin yapacağı "iş" ücretli online görüşmeler yapacağı gerçeğini değiştirmiyor. Psikoloji alanında lisans eğitimi olmamasını geçtim bu konuda aldığı göstermelik bir seminer eğitiminin bile olmaması oldukça düşündürücü. Kendisinin bu konuda herhangi bir farkındalığa sahip olduğunu sanmıyorum ancak bu benim subjektif görüşlerimden de ötede tedirgin edici bir durum. Psikoloji gibi çok katmanlı bir alanda kendi deneyimlerinden yola çıkarak verdiği "tavsiyeler" ile insanların hayatına -ki bu insanlar genel olarak 15-20 yaş arasındaki genç kızlar- yön vermekle oluşabilelecek sorunların ve insanların hayatında yaratacağı etkileri hiçe sayıyor. Yaşanacak kritik durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceği gibi aynı zamanda sonuçların da farkında değil. Evet belki de insanlar sadece sevgili sorunlarını anlatacak ama ya birinin başına bir şey gelirse... ya hiç kimseye açılamıyorum diyen kız aile içi baskı ile karşı karşıyasa ve Ayşegül'ün tavsiyeleri ile bir ilişkiye başladığında bir şiddet ile karşılaşacaksa.. ya ayşegül'ün verdiği "profesyonel" tavsiyeleri uygulayamadığında anksiyete krizi geçirirse... oluşabilecek senaryolar daha da arttırılabilir. Ben gerekli yerlere şikayet edeceğim süslüler umarım siz de bu duruma karşı tepki verirsiniz. Çünkü ruh sağlığı gerçekten hassas bir konu ve bu influencer dünyasının bozduğu gerçeklik akımına bir de ruh sağlığı eklenmez.

  Editör: Sean başına 150 lira istiyormuş.

  ilgili medya:
  3
  7 eylül 2020 18:46 9 eylül 2020 15:19

  2. İnanamadım bu nasıl bir rezaletmiş böyle, bu kızın kim olduğunu bilmem makyaj videoları takip etmiyorum başlıktan anladığım kadarıyla kendisi o konuda fenomen sanırım. Bu bir suç teşkil etmiyor mu çok şaşırdım. Kesinlikle dikkat çekilmesi gereken bir başlık ve toplu olarak  şikayet edilmesi gereken bir konu. Başlığı açan yazarın da dediği gibi psikoloji öyle hadi dertleşelim, ben de bi 50 liranızı alırım gibi bir konu kesinlikle değil, hele ki ergenlik ve erken yetişkinlik dönemlerinde çok çok hassas. Sinirlendim. Psikolog değilim olsam küfür gibi gelirdi herhalde yada kızım olsa ve şu kızın eline düşse dava açardım. Nereye, nasıl şikayet ediyoruz?!

  7 eylül 2020 21:54

  3. (link: https://pdr.org.tr/ihbar-hatti/ turkpdr derneği ihbar) hattından ya da(link: https://www.psikolog.org.tr/tr/forms/sahte-psikolog-bildirimi turk psikologlar derneği ihbar) hattından şikayette bulunulması gereken kişi. ruh sağlığı bir uzmanlık alanıdır ve ruh sağlığı hizmetleri yalnızca psikiyatri/pdr/psikoloji lisans mezunları tarafından yürütülebilir. hanım kızımız yasa ve yönetmeliğe aykırı beyanda bulunmaktadır.

  9 eylül 2020 18:45 9 eylül 2020 18:50


  4. kendi ruh sağlığı bozuk. net.

  9 eylül 2020 21:26

  5. Psikologlarla ilgili oluşumlara ek olarak daha kısa yoldan bir çözüm bence vergi kaçıran olarak şikayet edilmesi. Bu yaptığı işin sanmıyorum ki kaydı kuydu olsun kazanç sağlayıp vergi vermemenin cezası çok, hesaba 150 TL ile olmuyor o işler ayşegülcüm.

  9 eylül 2020 21:42

  6. Kendisinin hangi derdine çare bulmuş ki insanlara bunu vadediyor gerçekten meraktan soruyorum. Bu hanım kız değil miydi sürekli aşk hayatındaki hezimetlerden bahseden? Hayır bunu ayıplamıyorum kesinlikle , herkesin aşk veya aileyle ilgili sorunları olabilir. Çok normal. Ama başkasına akıl verecek kadar senin ne başarın var diye sormazlar mi insana . İşin eğitimsizlik boyutuna hiç girmiyorum bile . Bu resmen takipçilerimden en kısa yoldan nasıl maddi kazanç sağlarım düşüncesinin somutlaşmış hâlidir. Bir ürün çıkarırsın , formülasyonu ile uğraşırsın . Kargosuyla , müşteri memnuniyeti ile. Ama dert dinlemek o kadar sermaye ve efor istemeyen bir iş ki . Hem kimse ondan derdine çözüm bulmasını beklemiyordu, kız kafası formatını bulan ve ortaya atan kendisiydi. İçerik üretmek için herkes farklı bir şeyler bulmaya çalışıyor , olabilir . Ama bu seansa çevirme olayı karga ve denizle alakalı bir atasözünü getirdi benim aklıma sadece.

  9 eylül 2020 22:47 9 eylül 2020 22:48

  7. bunu elini kolunu sallaya sallaya yapabilmesi ne kadar acı değil mi? bunu engelleyen herhangi bir yasa yok,insanların sağlıklarıyla oynamak bu kadar kolay işte. sadece bu şahıs değil yüzlerce kendini psikolog sanan ve buldukları kişiyi yakalayıp sömüren insan var,bunlara hiçbir yaptırım yok. çok kızgınım gerçekten. biz psikoloji bölümü okuyup bir de üzerine herhangi bir alt psikoloji dalında yüksek lisans yapalım bunlar gelip 45 dakikada 150 lira kazansın,güzel şakaymış :)))

  10 eylül 2020 01:04


  8. geçen gün akışta görmüştüm, bir blogger para karşılığı akıl veririm, öylesine verirsem değeri olmaz para verirseniz anlamlanır diye ayni haltın lacivertini zırvalamıștı.

  psikologlar için meslek yasasi çıkartmayı bırak az kalsin acikogretimle psikoloji okunacakti ve burada onlarca kişi bunu destekledi. bu cinciler enerjiciler az bile..

  10 eylül 2020 01:57 10 eylül 2020 01:59

  9. kendisini yillardan beri ara ara takip ederdim. psikolojisi ciddi manada bozuk, egitimini almamis birinin nasil olur da boyle birseye kalkistigini aklim almiyor. psikologlar sizin yuzunuzden mesleklerinden tiksindi. once kendini gelistir degistir. aysegul koca diye diye kafayi kirdin. sonunda boyundan buyuk islere kalkistin. yazik.

  10 eylül 2020 09:12

  10. O ilan eder etmesine de umarim insanlar ciddiye almaz dedigim durum

  Kendine ne hayri oldu acaba :) hayatinda psikolojiyle ilgili bir kitap okumus mudur? Mahallede cekirdek citleyip dedikodu yapmaya benzemez bu isler ablacim sen koca aramaya devam et (!)

  10 eylül 2020 23:33