sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (96)
 • medya (0)

96. Şu depresyon yüzünden bir haftaya yakındır yaptığım challenge. Birisi beni evden spatula ile kazıyacak ve pijamalarımı üstümden ameliyatla alacak, belli.

28 şubat 2018 16:20

95. Yıl olmuş 2018 hala makyaj yapmamakla övünen var mı ya.. makyaj yapmak da yapmamak da tercih meselesidir ve bunda ovunulecek veya yerilecek bir şey göremiyorum ben. 

Makyajsız halimi beğenmiyorum, makyaj yapmaya alıştım da beğenmiyorum değil. Makyajlı halim daha güzel geliyor bana. O yüzden makyaj yapıyorum. Bitti. Bu kadar. 

Bazı şeyler siz ne kadar su içseniz de sigara içmeseniz de oluyor, genetik. İlk gözeneklerim burnumun üstünde 12 yaşında çıkmaya başladı ve benim makyaja dair bildiğim tek şey nivea vişneli lip balmdı. Şimdiye kadar edindiğim tüm kalıcı cilt problemlerini de makyaj yapmadığım dönemde edindim. Ayrıca Biz kurbağa değiliz ki bütün solunumu deriden yapalım, deri solunumu total solunumun %1-2sini oluşturuyor. 

Bu demek değil ki makyaj cildime zerre zarar vermiyor, ama ben makyajsız ve düzgün beslenince de ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip değilim. Soluk benizliyim anam. Yüzümde zerre pigment yok. Hipotansiyondan şoka girmeye 5 kala gibiyim. Ve ben o halimi beğenmiyorum. Olmuyor yani o ışık yok bende ahshahsja. 

Velhasıl kelam ben örümcek kirpiklerimle mutluyum. Her şeyin doğalını sevmek zorunda değilim. Kimsenin kendi yüzünü boyama tercihine burnumu sokmuyorum. Size de tavsiye ediyorum. 

28 şubat 2018 12:17

94. canım makyaj yapmak istemediğinde ya da evde olduğum dönemlerde uyguladığım bir challenge. ama onun dışında makyaj yapmayı sevdiğim ve yapmaktan zevk aldığım için yapmaya üşenmiyorum. genellikle de yapıyorum.

yapmadığım dönemlerde cildim bebek poposu gibi oldu mu? hayır ben böyle bir şey gözlemlemedim. normal seyrinde nasılsa o şekilde devam etti. ben cildin bozuk olmasını makyaja bağlayamıyorum açıkçası. stres, hormonal bozukluklar veya regl dönemleri çok fazla etkileyebiliyor. iyi temizlendiği sürece her gün drag queen makyajı yapsan ne olacak?

şunu da söylemeden geçemeyeceğim: yüze uygulanan fondöten kapatıcı vs. gözenekleri genişletiyor. bunu inkar edemem ama kişi, cildini tanıyıp ona göre ürün kullanırsa bozuklukları en aza indirgeyebilir.

makyajı günah keçisi ilan edip tu kaka demek bana doğru gelmiyor. her şeyin sorumlusu o, yüzünde sivilce çıktı çünkü makyaj yapıyorsun, gözünde it dirseği (gizlinot: swh) çıktı bak işte hep makyajdan falan... bu kadar korkmaya, korkutmaya, anlam yüklemeye gerek olduğunu sanmıyorum. canımız istiyor yapıyoruz. canımız istemediğinde de yapmayacağız. bu kadar basit.

28 şubat 2018 11:46

93. Sürekli makyaj yapan biri değilim, gerçi yaptığım zaman kırmızı ruj sürmediğim sürece dikkat çekmiyor yaptığım makyaj.  etrafımdakiler alışkın olduğu için kimseye garip gelmiyor bu durum.

Dönem dönem her gün yapma ihtiyacı hissettiğim zamanlar oluyor tabii. Bu sefer cildimdeki sivilcelere ciddi anlamda savaş açtığım için ve onları kozmetiklerle beslemek istemediğim için 10 gündür makyaj yapmıyorum. Cildimin ciddi ciddi nefes aldığını, gözlerimin dinlendiğini hissediyorum, göz makyajı ağırlık yapıyor bende.

 Şuan tek dileğim iktisat dersindeki yakışıklı beyefendi uzun süre derse gelmesin yoksa challengemı bozmak zorunda kalabilirim kdkdkdkkd

28 şubat 2018 01:28

92. Makyaj yapmamanın yanında yağlı yiyecekler, kola, sigara, cilt bakımının olmaması, su içmemeye devam ediliyorsa pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Sigarayı bıraktım cilt bakımımı asla ihmal etmiyorum güneş kremi kullaniyorum 2 bucuk litre su içiyorum yağlı yiyecekleri ögrenci olduğumdan hayatımdan çıkarmam biraz zor ama azalttım. Baya bir fark gözlemledim. Ten makyajını da bırakmam ayrı bir etki yarattı. Sonuçta gözeneklerimi ekstra tıkamıyorum.

23 şubat 2018 13:22

91. bence bu pat diye yapılabilecek bir şey değil ya. ne bileyim önce bir kapatıcıyı bırakırsın rimelle rujla gezersin sonra rimeli bırakırsın sonra lip balma geçersin sonra sıfır makyaja alışırsın. en azından ben böyle yapardım. ama yapmıyorum çünkü süslülük oley!

22 şubat 2018 18:24

90. Normalde gözaltı kapatıcısı ve rimel dışında çoğu zaman herhangi bir şey günlük olarak kullanmıyorum. Sıcak iklimlerde yaşamamdan kaynaklı günlük yoğun makyajı yapamadım hiç. Aslında bu challenge ı dibine kadar yapacak bir günlük makyaj yoksunuyum. Yalnız gözaltı morluklarım buna engel. Yüzüme hiçbirşey sürmesem de o gözaltı kapatıcısını illa sürecem çaresi yok. Aksi takdirde çökkün ve yorgun bakıyorum. Keşke bir çözümünü bulup kapatıcı kullanmak zorunda da kalmasam.

21 şubat 2018 20:54

89. egzema ve alerji yüzünden yıllarca sadece ruj ve rimel kullanmış biri olarak oldukça aşina olduğum bir challenge. benim cildime iyi geldiğini falan düşünmüyorum ama. benim cildim direkt yediklerimle şekillenen bir cilt. abur cuburu kesmedikçe cildim her zaman kötü. öyle olduğu için cilt makyajı yaptığım dönemle yapmadığım dönem arasında çok fark göremiyorum. bu challenge için söyleyebileceğim en önemli şey hazır başlamışsanız bir de günde 3 litre su içmeniz. ben çok faydasını gördüm. ortalama on günde vücut kendini gerçekten yeniliyor.

21 şubat 2018 13:39

88. Cildim maalesef bu eylem için uygun degil ben yapmasam çevremdekiler yap diye uyarıyor en azından bi pudra sürmem lazım fondotensiz challange yapabilirim ama pudrasız asla 

21 şubat 2018 10:23

87. Makyaja ara verip de makyaj yapınca kesinlikle makyaj daha güzel duruyor. Cildinizi yormayın süslüler, özellikle günlük makyajda üst üste fondöten, pudra, allık, aydınlatıcı sürdükçe sürünce cilt küsüyor, daha çabuk yıpranıyor, yaşlanıyor, makyajı çıkarırken ayrı bir yoruyoruz.

20 şubat 2018 15:21