makyajsız 7 gün challenge

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (105)
  • medya (0)

105. Normalde gözaltı kapatıcısı ve rimel dışında çoğu zaman herhangi bir şey günlük olarak kullanmıyorum. Sıcak iklimlerde yaşamamdan kaynaklı günlük yoğun makyajı yapamadım hiç. Aslında bu challenge ı dibine kadar yapacak bir günlük makyaj yoksunuyum. Yalnız gözaltı morluklarım buna engel. Yüzüme hiçbirşey sürmesem de o gözaltı kapatıcısını illa sürecem çaresi yok. Aksi takdirde çökkün ve yorgun bakıyorum. Keşke bir çözümünü bulup kapatıcı kullanmak zorunda da kalmasam.

dün 20:54

104. egzema ve alerji yüzünden yıllarca sadece ruj ve rimel kullanmış biri olarak oldukça aşina olduğum bir challenge. benim cildime iyi geldiğini falan düşünmüyorum ama. benim cildim direkt yediklerimle şekillenen bir cilt. abur cuburu kesmedikçe cildim her zaman kötü. öyle olduğu için cilt makyajı yaptığım dönemle yapmadığım dönem arasında çok fark göremiyorum. bu challenge için söyleyebileceğim en önemli şey hazır başlamışsanız bir de günde 3 litre su içmeniz. ben çok faydasını gördüm. ortalama on günde vücut kendini gerçekten yeniliyor.

dün 13:39

103. Cildim maalesef bu eylem için uygun degil ben yapmasam çevremdekiler yap diye uyarıyor en azından bi pudra sürmem lazım fondotensiz challange yapabilirim ama pudrasız asla 

dün 10:23


102. şu sıralar artan sivilce izlerimden dolayı yapmak istediğim eylemdir, cildimin dinlenmeye ihtiyacı var. doktorumun verdiği eritretin kremini kullanacağım, yüzümü çok kurutup pul pul döküyor. bugün de farkettim ki güzel uyuyunca çok göze çarpan gözaltı morluklarım yok, normal. ve yüzümü temizleyip nemlendirince de kırmızılıklar pek kötü durmuyor. gün boyu daha hafif ve daha özgür oluyoruz bence.

20 şubat 21:28

101. Makyaja ara verip de makyaj yapınca kesinlikle makyaj daha güzel duruyor. Cildinizi yormayın süslüler, özellikle günlük makyajda üst üste fondöten, pudra, allık, aydınlatıcı sürdükçe sürünce cilt küsüyor, daha çabuk yıpranıyor, yaşlanıyor, makyajı çıkarırken ayrı bir yoruyoruz.

20 şubat 15:21

100. ne 7 günü ne 8 günü. tam 2 aydır, doğru düzgün yaptığımı söyleyemem. Nedense kış ayı kendimi kapatma ihtiyacı duyuyorum. İçimden güzelleşmek gelmiyor.

20 şubat 09:26

99. Tam 8 gündür makyaj yapmıyodum. Zorunluluk olarak görmeyi bırakana kadar yapmama kararı almıştım. Nitekim “evet ben bu tiple okula giderim “ diyebildikten ve hatta gittikten sonra ilk kez bugün yaptım. Makyajdan tam 3 saat sonra yüzümde 2 tane sivilce çıkmıştı arkadaşlar. Makyaj yapmadığım günlerde lekelerim azaldı, sivilcelerim söndü , yüzümdeki pütürleşme bitti .bugün fondöten yüzümde mermer gibi durunca anladım. Her gün her full makyajla cildi ağlatıyormuşum bildiğin. Bundan böyle cilt makyajını azaltmaya karar verdim. Gidip de 7 gün challenge yapın demiyorum ama sivilce-fondöten-tekrar sivilce döngüsünden bi kaç güncük de olsa cildinizi kurtarın.

20 şubat 01:45 bugün 02:50


98. Ben ki normalde hiç fondoten sürmem bana göre iyi olmayan ama çevredekilerin dediğine göre iyi bir cildim var ve böylelikle de fondötene ihtiyaç pek duymadım. ama canın çeker ya bazen makyaj yapmak benim ki o hesap bu challnege ı yapıyım dediğim günler fondoten sürmek istemiştim :) 

17 şubat 18:32

97. Yazın makyajsız 90 gün diyerek yaptığım ekstrem challange'dır.

16 şubat 21:52

96. ben bunu işi bıraktığımda 10 gün olarak uygulamıştım. evden çıkmadığım bir dönemdi. cildim kesinlikle daha yumuşak ve daha sağlıklı görünmeye başlamıştı. ama işe geri başlıyınca her şey başa döndü :(

16 şubat 06:45