girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (133)
  • medya (0)

133. Bir gerçekliği var mıdır bilmem ama makyaj yapan kişiler makyajsız olduğunda göz kapakları grileşmiş, ciltlerinin rengi değişmiş, soluklaşmış oluyor. Mesela youtubeda makyaj yapan herkes makyajı sildiğinde ciltlerinin durumunu görüyorsunuzdur. Ne kadar pahalı ürünler kullansalar da bir solma oluyor. Sanırım sürdüğümüz farlar, fondotenler bir süre sonra çok güzel temizlense de cildimizin pigmentini bozuyor. O yüzden acaba hiç makyaj yapmasaydık sadece kalem ve rujla hayata devam etseydik bu sağlıksız görüntü olur muydu diye merak eder oldum . Yani sağlıksız görüntünün nedeni bana göre kozmetiklerin cilt rengimizi bozması. Ten ürünlerini olabildiğince az kullanmak, far bazı ve farlarını da aynı şekilde az kullanmak gerekiyor bence. Onun dışında makyajsızsak ama saç sağlıklıysa saç durumu kurtarır . Ama saç bakımsız ve yıpranmışsa mutlaka makyaj istiyor ya da düzleştirme. Bilmiyorum makyajsız sağlıklı görünmek bence zorlaştı. Yüz ona alıştı çünkü. Tek çare dediğim gibi sağlıklı saçlar .

dün 23:11

132. temiz, neme doygun, epilasyonu yapılmış bir cilt (sivilce, leke vs olabilir), temiz, düzgün taranmış derli toplu bir saç, temiz dişler, kaliteli, hafif, inceden hissedilen temiz bir parfüm, temiz ütülü kıyafetler, canlı bir ses tonu ve içten bir gülümseme.

güzellik bütünleşik bir kavram olduğundan ve her duyuya hitap ettiğinden özbakım ve pozitif ışık bence en iyi fondoten ve kapatıcıdan önde geliyor.

(makyaj düşmanı doğalcı kız değilim.)

dün 18:04 dün 18:06

131. Bir çoğunu düzenli yapamadığım halde yapabilseydim kendimi makyajsız daha güzel hissedeceğimi düşündüğüm yollardır:

* beyaz dişler. Özellikle benim gibi beyaz dudakları olanlar için epey önemli.

* özenilmiş gözüken saçlar. Dustan sonra öylesine toplamış ya da bir kopuk sürüvermiş de olabilirsiniz saatlerce masa yapmış da. Önemli olan özenli gözükmesi.

* problemsiz bir cilt. (gizlinot: Bende her türlü problem olduğu için detaya girmeyeceğim. Üzülüyorum.)

*etek-elbise ceket kombini. Şık ya da spor olabilir hiç farketmez. Gözüme pantolondan çok daha fresh gözüküyor.

*dik durmak yürümek ve oturmak. Özellikle ofis ortamında bilgisayara bakareken öne eğilerek ya da arkaya kaykılarak oturmak genel bir alışkanlığa dönüşüyor.

* ve en önemlisi özgüven. Yukarıdakilerin hatta bu başlıkta yazılanları hiç biri olmasa da olur ama özgüven olmazsa olmaz.

dün 12:37


130. Sağlık açısından günde en az 2,5-3 litre su içmek. Hatta sabahları ilk iş büyük su bardaklarına yarım limon sıkıp yarım çay kaşığı karbonat atınca 1 hafta sonra cildinizin ne kadar yumuşadığını ve pürüzsüzleştiğini görünce hayret ediyorsunuz.

Aynı zamanda ihtiyacımız olan bütün vitamin, mineral ve aminoasitleri düzenli ve dengeli bir beslenmeyle bünyemize alırsak bu cildimize de mükemmel bir biçimde yansıyor. Özellikle kışın güneşi fazla göremememizden mütevellit D vitamini eksikliği sık görülüyor, bu da bizzat kendi tecrübemle sürekli halsiz, yorgun ve uykulu bir hale getiriyor sizi.

Cilt bakımı olarak peeling ve nemlendirici benim için çok önemli. İri taneli olmayan bir peeling cildinizi yenilerken (gizlinot: Çok olmamak şartıyla, ben haftada bir veya ihtiyaç dahilinde iki kez yapıyorum cildimin yapısını bozmamak için) düzenli kullanmayı alışkanlık haline getirdiğiniz nemlemdirici ise cildi her daim canlı tutacaktır. Özellikle sabah yanaklarıma sürdüğüm aloe vera jeli gün boyunca ışıl ışıl bir cilt veriyor bana.

Onun dışında güzelce nemlendirilmiş dudaklar gerçekten görüntüyü çok değiştiriyor. Her daim yanımda bir lip balm bulundurup saat başı tazeleme alışkanlığım var ve bu gerçekten güzel bir alışkanlık fakat lip balmların içeriğinde birçok kimyasal bulunduğundan dudaklarımın normal olduğu zamanlarda ev yapımı lip balmlarımı kullanıyorum, çatlamış ve acıyan dönemlerinde ise med plus tarzı yoğun onarım yapan balmları tercih ediyorum.

Bir diğer şey kirpik kıvırıcı. Maskara sürmeye üşendiğim zamanlarda kirpik kıvırıcı imdadıma yetişiyor. Uzun vadeli kullanıldığında kirpikleri kırdığını düşünüyorum fakat maskara da zarar vermiyor değil.

Ve son olarak her kadının en güzel silahı olan, gülümseme. Ne kadar güzel olduğumuz değil, ne kadar güzel hissettiğimiz önemli. Ve gülümseme özgüvenimizi arttırdığı, etrafa pozitif enerji saçtığı için biz ne kadar güzel ve canlı hissediyorsak etrafımızdakiler de onu hissedecektir.

dün 10:59

129. Bazılarımız için öyle bir yol yok. geniş gözenekli ve siyah noktalı cildimin olması (ki cildine çok iyi bakan biriyim, 1 gün siyah noktasız gezsem 2.gün yerine geliyorlar ne yaparsam yapayım engelleyemiyorum) göz kapaklarımın düşük olması ve buna bağlı olarak kirpiklerimin düz ve aşağı dönük durması, gözlüğün arkasından gözlerimin küçük görünmesi (bkz. Miyop). büyük, kemerli burnum ve asla onu dengeleyemeyen incecik dudaklarım... Makyaj yapınca çok mu güzel oluyorum? Hayır ama daha iyi görünüyorum. Not:Kendimi seviyorum ama bu objektifliğime engel değil

21 eylül 09:59

128. aslında çok basit.

güzel ve sağlıklı olmak gerekiyor bunun için.

fazlasıyla klişe ama bol bol su içmek, vücudu nemsiz ve susuz bırakmamak gerekiyor. alkol, sigara tüketimi minimum seviyelerde olmalı. stresten ve gerilimden uzak bir hayat lazım. biz şehir kızlarına zor yani.

20 eylül 22:39

127. sigara kullanan ve şu sıralar cılkını çıkarmış biri olarak söylemeliyim ki 

kesinlikle sigara kullanmamak.

gözlerimin etrafı kararmaya başladı. kendimi inanılmaz kötü hissediyorum ve kafama koydum bırakacağım.

bunun dışında uykuyu iyi almak. 

su içmek, yeşil çay içmek, spor yapmak tabii

herkes söylemiş bunları.

ama en en en önemlisi de sağlıklı bir psikoloji.. berbat bi dönemden çıktım. yüzünüz gülmeyince ne kadar sağlıklı görünürseniz görünün 1-0 geridesiniz.

herkese mutluluk ve sağlık diliyorum burdan..

20 eylül 12:53 20 eylül 12:55


126. Ben üç kural edindim cildimle ilgili günde 2 litre su içmek, düzenli spor yapmak(ister yürüyüş ister fitness ister başka bir spor olsun 45 dakika 1 saat arası) ve üçüncüsü de cildi temizlemek ve ona istediği nemi dışardan kremlerle veya yağlarla da vermek.

20 eylül 12:25

125. Doğuştan cildi bebek gibi olanlar, badem gözlü dolgun dudaklilar,kaşlı gözlü insanlar için geçerli bu durum bence bu. Bunlardan biri bile varsa bence makyaj yapmayın özel gunler dışında. Çünkü siz benim gözümde

bende hiçbiri yok,siyah noktalar sivilce izleri, yağlı cilt, irin şeklinde çıkan sivilceli günlerden kalma izlerim, ayarsız çillerim (gerçek çil hiç de oyle makyajla yaptıkları gibi güzel durmuyor),yeşil ve mor arası gözaltlarım (çocukluğumdan beri degişmedi) , bembeyaz ten rengim, incecik dudaklarım, gününe göre mor,mavi veya yeşil görünen damarlarım... suratımda burnumun yapısı dışında tek bir güzel nokta yok. makyajsız gezebilmem için en azından kaşlarıma kalıcı bir şeyler yaptırmam lazım. O kadar seyrek ve açık renk ki babam çocukluğumdan beri beni kaşsız diye seviyor. Onun disinda sivilce izlerimi sevdigim bile oluyor zaman zaman.

Ama makyaj yaptıkça ya kusurlar göze daha çok batıyor ya da makyaj ten rengimle gercekten oynuyor. Ustuste makyaj yaptigim gunlerde hiç begenmiyorum dogal halimi. Ten makyajını olabildiğince yapmamak ve cilde uygun temizleme urunlerinin olması, sağlıklı beslenmek gerekiyor.

Dove atasozu der ki "en degerli giysiniz cildiniz"

20 eylül 09:59 21 eylül 14:25

124. Bence en önemlisi eğer şehir hayatı yaşıyorsanız iyi şekilde cildi temizlemek ve nemlendirmek . Ama kullanılan ürünlerin doğal veya doğala yakın kimyasalı az ürünler olmasına dikkat etmek olduğunu düşünüyorum. Bol su tüketmek ve sağlıklı beslemek . Hamurişi ve şekerden uzak durmak cilde ve bedeninize yapacağınız en güzel hediye.

Gün içerisinde hareketli olmak , yapılabiliyorsa düzenli spor , imkan yoksa durağınızdan 3 4 durak önce inmek , yürüyüşler , merdivenler vs gibi alternatiflere yönelmek  gibi aktiviteler yapmakta yararlı olur düşüncesindeyim. 

Yağlı beslenmekte çok kötü oluyor ondan da uzak durmak gerekir bence( kızartmalar , cipsler , ..) ayda bir bitane zararlı bi atıştırmalık tüketilebilir . Ben öyle yapıyorum . Mesela canım pankek çekerse (içinde hem un hem şeker var) şekeri çıkarıyorum içim biraz daha rahat ediyor falan. Hem kilo hem cilt dengesi kurmak için önemli bence. 

Birde seveni de var sevmeyeni de;yüz yogası . Ben sevdim . Bence işe yarıyor .  

Her zaman güneş kremi sürmekte çok önemli bi faktör bence. İyi içerikli ve cidden koruyan özellikli olmasına dikkat ederek yaz kış , uygulanmalı bence. ( kimyasal olmayan doğal bir çözüm olarak susam yağı diyorlar . Daha denemedim fakar defne samyeli öneriyordu)

Ve tabi genetik faktörler. Bazı şeylerde ne yapsan olmuyor . Ama biz olabilecek en iyi duruma getirmeyi hedeflememiz lazım. Kimisi daha şanslı bir şey yapmasa da bebek gibi . Kimisi uğraşır durur hep bi problemi olur . Olabilecek en iyi duruma , elimizden geldiğince kendimize değer vererek bir şeyler yaparsak bence bir gün mutlaka karşılığını alırız . Çok uzattım sorry 

19 eylül 20:39