girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (141)
  • medya (0)

141. tartışmalı bir konudur, güzel görünmek estetik algısı ile alakalı, makyajlı olunca güzel olunuyor diye bir kaide yok, kendinizi makyajsiz çirkin hissediyorsanız zaten bunun psikolojik bir yanı da vardır (bkz: özgüven) tabi bunun yanında iyi görünmek için sağlıklı bir cilde sahip olmak önemli.

cildin sağlıklı görünmesi için doğru beslenme, zararlı alışkanlıklardan uzak durma, bol su içme, iyi uyuma, cildi temizleme ve nemlendirme gibi rutinler gerekir.

7 kasım 13:50

140. bir yerde okumuştum; vücudumuzu içeriden doğru beslemezsek bu dışarıya da yansıyacaktır.

yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli, sigara alkol kullanımını bırakmalıyız ya da en aza indirgemeliyiz. sağlıklı beslenip, spor yaparak cildimizi doğal bir güzelliğe kavuşturabiliriz.

7 kasım 09:42

139. Sigara içmemek ve cildi yeterince temizleyip nemlendirmek. 

6 kasım 18:28


138. Tam kan testi yaptırmak ve eksik vitamin, mineral var ise takviye almak. Özellikle demir ve C, D Vitamini.

İmkan var ise de toleransınızın düşük olduğu gıdaları tespit etmek için test yaptırmanız ve buna göre yaşamanız. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile yaptırmıştım. Süte karşı dikkatli olmam gerektiğini anlamıştım. Gece ve sabah süt ve süt ürünleri tüketmemem söylenmişti. Gece ve sabah artık süt ve yoğurt tüketmiyorum. Öğlen yemeğinde yoğurt tüketiyorum. Peynir için kusura bakmasınlar hayatta dikkat edemem. Kahvaltıda en sevdiğim gıda olduğu için yiyorum. Fakat gece süt ve süt ürünleri tüketmediğimde kistik sivilcelerimin bittiğini ve kansızlığımın da azaldığını gözlemledim. Zaten doğrusu buymuş. Tabi kişiden kişiye göre değişecektir.

6 kasım 11:44

137. Düzenli cilt temizliği yapmak. Benim için herhangi bir şeyi al yüzünü temizle değil artık olay. Sülfat tarzı ürünlere dikkat ederek ve cildi tanıyarak temizlemek ve artı çok iyi nemlendirmek.

Sağlıklı beslenmek cilt için önemli . Kan değerleri, vitaminler gibi durumlar da önemli . Kansızlık , Demir eksikliği gibi şeyler yüzü solgun hatta mor gösteriyor .

Spor cilde çok iyi geliyor bence .

Her zaman cildi güneşten korumak . uzun vadede de çok işimize yaracak bir yöntem gibi duruyor .

Bol su içmek. Bir süslü alakası olmadığını düşünüyormuş hatta bir çalışma varmış fakat ben kendimde olumlu bir değişim görüyorum düzenli su içtiğimde. Hatta limonlu su çok daha iyi etkiliyor. Ve düzenli uyku uyumak , stressiz olmak cildin güzel kalmasına yardım eder diye düşüyorum . 

Ama en önemlisi içten gelen o güzellik. Şey gibi hani aşık olursun ve etrafına ışık saçarsın ya onun gibi. Mutlu olsak ve pozitif baksak zaten hepimiz güzeliz

6 kasım 10:17 7 kasım 03:10

136. iyi uyumak.

6 kasım 10:02

135. Su içmek ve güzellik arasındaki ilişkisi doğru orantılı degil maalesef. Bununla ilgili bir çalışma yapan kadın vardı. Linkini ekleyeceğim buldugum gibi sanıyorum ki Bbc'nin bir çalışmasıydı.

Bu kadın 90 gün boyunca her gün iki buçuk üç litre arası su içip gün gün kendini fotoğraflıyordu. 90 günün sonrasında cildinde hiçbir değişme olmadığını dile getirdi. Fotoğraflarla kendiniz de görebiliyorsunuz.

Demem o ki duzenli olarak su içelim elbette su bir duzenleyicidir ve hepimizin bildiği gibi birçok faydası bulunmakta ama cilt icin tek başına yeterli olmadığı kaanatindeyim. Bu konuda araştırmalarım sürecek.

5 kasım 14:49 5 kasım 15:33


134. Bana göre biz kadınları güzel yapan gülümsememiz bu yüzden düzgün bir ağız, diş bakımı.!! Sebze, meyve tüketmek ve su içmek. Cilt tipinize uygun bakım ürünleri. Yaz kış cildinizi güneşten ve soğuktan korumak ve bakışların güzelleşmesinde önemli faktör olan kirpik bakımı.

5 kasım 14:41

133. ekstra olarak söyleyeceğim şeylerden biri, bioderma misel su olabilir. Arkadaşımın cildi iki haftadır gözle görülür daha canlı ve parlaktı. Ne değişti iki haftadır hayatında dediğimde, her gün bioderma misel su ile sildiğini ve bol su içtiğini söyledi.

5 kasım 00:50

132. • güneş ışınlarından yaz kış ayırt etmeden korunmak

• cilt tipine uygun temizleyiciler kullanmak

• cildi içeriden nemlendirmek(gizlinot: bol su içmek) dışarıdan nemlendirici, serum gibi ürünlerle destek vermek

• rafine şekerden uzak durmak

• kolajen artırıcı besinler tüketmek(gizlinot: omega-3, Turunçgiller)

4 kasım 20:51