girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (125)
  • medya (0)

125. Bence en önemlisi eğer şehir hayatı yaşıyorsanız iyi şekilde cildi temizlemek ve nemlendirmek . Ama kullanılan ürünlerin doğal veya doğala yakın kimyasalı az ürünler olmasına dikkat etmek olduğunu düşünüyorum. Bol su tüketmek ve sağlıklı beslemek . Hamurişi ve şekerden uzak durmak cilde ve bedeninize yapacağınız en güzel hediye.

Gün içerisinde hareketli olmak , yapılabiliyorsa düzenli spor , imkan yoksa durağınızdan 3 4 durak önce inmek , yürüyüşler , merdivenler vs gibi alternatiflere yönelmek  gibi aktiviteler yapmakta yararlı olur düşüncesindeyim. 

Yağlı beslenmekte çok kötü oluyor ondan da uzak durmak gerekir bence( kızartmalar , cipsler , ..) ayda bir bitane zararlı bi atıştırmalık tüketilebilir . Ben öyle yapıyorum . Mesela canım pankek çekerse (içinde hem un hem şeker var) şekeri çıkarıyorum içim biraz daha rahat ediyor falan. Hem kilo hem cilt dengesi kurmak için önemli bence. 

Birde seveni de var sevmeyeni de;yüz yogası . Ben sevdim . Bence işe yarıyor .  

Her zaman güneş kremi sürmekte çok önemli bi faktör bence. İyi içerikli ve cidden koruyan özellikli olmasına dikkat ederek yaz kış , uygulanmalı bence. ( kimyasal olmayan doğal bir çözüm olarak susam yağı diyorlar . Daha denemedim fakar defne samyeli öneriyordu)

Ve tabi genetik faktörler. Bazı şeylerde ne yapsan olmuyor . Ama biz olabilecek en iyi duruma getirmeyi hedeflememiz lazım. Kimisi daha şanslı bir şey yapmasa da bebek gibi . Kimisi uğraşır durur hep bi problemi olur . Olabilecek en iyi duruma , elimizden geldiğince kendimize değer vererek bir şeyler yaparsak bence bir gün mutlaka karşılığını alırız . Çok uzattım sorry 

dün 20:39

124. Düzenli spor. Eğer spor salonuna gidecek durum veya vakit yoksa yürüyün. Asansör kullanmayın.  Düzenli ve sağlıklı beslenme. Evet aburcuburlar çok cezbedici olabilir haftanın bir günü istediğiniz bir aburcuburdan (abartmadan) yiyebilirsiniz. Eğer gün içinde canınız tatlı çekerse lütfen mevsimine göre meyve tüketin. Aydınlık bir cilt için bol su tüketebilirsiniz. Cildinize uygun bakım kremi, peeling, yüz temizleyici, tonik. Tonik olarak gül suyu kullanabilirsiniz. Sigara ve  alkol tüketmemelisiniz. Makyajınızı silmeden uyumayın bu da etkiler diye düşünüyorum.  Aklıma geldikçe editleyeceğim süslülerim. Seviliyorsunuz. 

Edit: haydaaaa asansör kullanmayın yazacağıma kullanın yazmışım düzelttimm 

dün 20:20 dün 20:25

123. Kendi adıma söylüyorum, olmayan yollardır. Zira düşük göz kapaklarım, incecik dudaklarım, kemerli burnum, sağlıksız görünen ten rengim (olive) için yapabileceğim bir şey yok. Ortalama bir görüntü oluşturuyor hepsi bir araya gelince. Makyaj yapınca sanki çok mu değişiklik oluyor, yoo, ama en azından yüzüme biraz renk geliyor. Kendimi daha iyi hissediyorum.

dün 20:12


122. Kesinlikle kişisel bakımdan geçen yoldur. Saçlarınız temiz ve bakımlıysa, cildinize uygun bir cilt rutinini aksatmadan yapıyorsanız, pahalı ve çok güzel kıyafetlere gerek yok eğer temiz, ütülü ,kendinize yakışan kıyafetler giyiyorsanız ve tabiki de beslenmenize ve içtiğiniz su miktarına dikkat ediyorsanız mutlaka çok güzel görünürsünüz zaten. Bayılıyorum bakımlı tertemiz insanlara. Tabii bir de özgüven. Kusurlarla barışmak bazen çok zor, ama kendinizi olduğunuz gibi kabul edip kendinizi severseniz, güzel bulursanız diğer insanlara da güzel görünürsünüz.

dün 19:50

121. temiz, yıkanmış nemlendirilmiş bir cilt,

düzgünce fırçalanmış dişler,

sigara kokmayan bir nefes,

temiz kıyafetler,

boyanmamış ya da boyandıysa bile düzgün bakımı yapılmış, amonyaktan yanıp küle dönmemiş, mümkünse günlük yıkanmış saç.

bence bunlar kişiyi güzel ve sağlıklı göstermeye yetiyor zaten. göz pınarına doluşmuş göz kalemi, boyalı ama öylesine toplanıvermiş, dibi gelmiş, günlük yıkanmamış, taranmamış saç kişiyi bakımlı değil pis gösteriyor, işin özü temiz olmak. kaldı ki bunun için de dünyanın parasını harcamaya gerek de yok.

dün 14:18 dün 14:18

120. Kesinlikle düzgün kaşlar diyorum. Sanki kaşlarım düzgün olunca yüzümü yıkayıp çıkabilirim öyle hissediyorum. Tabi bol su içmek, iyi temizlemek, nemlendirmek de önemli.

dün 10:14

119. Yapılmış yada bakımlı saçlar

Bakımlı bir cilt

8-9 saatlik uyku

Mümkünse bronz ten

Biçimli kaşlar.

dün 04:51


118. Hemen söyleyeyim;

Sigarayı baya baya bırakmak (azaltmak değil)

Ve her gün ama her gün evde mayalanmış Kefir içmek.

Farkı hemen o yüzünüz ay parçası gibi parlamaya başlayınca göreceksiniz.

dün 03:46

117. cildin güzel olması ve fiziksel güzellik kalıtımsal bir süreç olduğundan, güzel olan kişi zaten makyajsız da güzeldir ancak "makyajsız" güzel görünmek için bol su içmeli, mutlu kalmalı ve iyi uyku ve beslenme gibi temel ihtiyaçların düzenli karşılanması gerek.

Şu başlık aslında makyaj kusur örtmek için mi yapılır yoksa daha alımlı mı olmak için mi sorusuna bağlanır.

18 eylül 13:12 18 eylül 13:13

116. tüm yollar cildimize düzenli bakmaya çıkıyor.

cildi güzelce temizlemek ve haftada 1-2 kez yağlılık ve nem durumuna göre uygun maske yapmak önemliymiş gerçekten.

bir de cilde alerji yapan maddeleri bulmak çok değerli; bir çok organik temizleyici ve krem cildimde minik kırmızılıklara yol açıyormuş bunca yıl. bir ürünün temiz içerikli olması cildinize iyi geleceği anlamına gelmiyormuş meğer.

su içmek cidden değerli olmakla birlikte, beslenmede çok değerli bu uğurda. abur cubur tükettiğimde makyajsız gezmeye ara vermek durumunda kalıyorum.

Hormonal bir bozukluğunuz varsa çenedeki o sivilcelere baybay demenin yolu doktordan geçiyor ne yazık ki.

Ve en önemli madde özgüvenli olmak. Cildimizi kabul edip; her gün nefes alarak daha iyiye gideceğine kendimizi inandırıp kendisini sevmek değerli. 

Yıllardır fondötensiz markete dahi gitmeyen ben denizin gerekmedikçe makyajsız gezme serüvenine başlama hikayesini okudunuz. 

18 eylül 11:22