yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (156)
  • medya (0)

  156. İyi bit cilt, güzel kaşlar ve saçlar, temiz bir görünüm lazımdır. İyi cilt için bol su içmek (gizlinot: birkaç aydır düzenli içiyor olmak lazım fark olması için), sigara içmemek ya da bırakmak, temiz beslenmek gerekir. Eğer bir cilt problemi varsa da dermatologlardan yardım almak iyi olabilir.

  Herhangi bir cilt problemim yok lakin yüzüm ölü gibi soluk görünürdü hep esmer olmama rağmen. Renk eşitsizlikleri çoktu. Kötü ve sağlıksızdı kısacası. Ne zaman ki sigarayı bıraktım, dengeli beslenmeye çalıştım ve su içtim o zaman resmen renk geldi cildime. Ve makyajsız kendimizi beğenebilmek için maske taktığımız şu günlerde ten makyajı yapmamak, zamanla azaltmak çok yardımcı olacaktır.

  23 ocak 09:41

  155. aşık olduğum zamanki fotoğraflarıma bakıyorum da, gözlerim ışıl ışıl parlıyor, cildim aydınlık, saçlarım parlak... normalde sorunlu bir cilt tipine sahibim oysaki. yani yüzümde farklı bir şeyler var, normal zamanlardan farklı olarak bir güzellik gelmişti. sevgime karşılık görmemiştim ama yine de mutluydum, aşık olmak inanılmaz bir deneyimdi... şu an da makyajsız kendimi güzel hissedemiyorum. belki de makyaja alıştığım içindir bilemiyorum.(gizlinot: swh)

  bunun dışında bazı etkenleri sıralamam gerekirse; uykusuz kalmamak, sağlıklı beslenmek ve spor yapmak makyajsızken de iyi görünmek için sıralayabileceğim şeyler.

  23 ocak 00:09 23 ocak 00:12

  154. bu sorunun cevabını çok düşündüm. öncelikle bir dönem iyi hissetme arzusuyla makyaja abanan biri olarak, makyajın zaten bakım olmadığını biliyorum. sıfır makyajın, kötü makyaja yeğ olduğu kanısındayım bu yüzden.

  benim için, güzel görünüp görünmemem açısından en az kaygı duyduğum dönem, kendime en iyi baktığım dönem oluyor. hiçbir şey yolunda gitmezken kendime takıyorum. o yüzden stressizlik benim için en önemli faktör. risk almaktan korktuğum, o kırmızı ruju sürmediğim, aklımdan o elbiseyi giymediğim gün benim güzel hissedebileceğim bir gün değildir.

  cilt bakımını her zaman önemsiyordum fakat istikrarlı değildim, çabuk sonuç bekliyor ve pes ediyordum. uzun dönem akne tedavisi görmem ve bıkmam da etkili bunda. artık aknem çıksa da çıkmasa da cildimin genel durumunu ilerletmenin sevinciyle, bilinçli bir bakım rutini sürdürüyorum ve şunu diyebiliyorum: cildim aydınlık görünüyor.

  kendimi değiştirmekten önce, iyi hissetmeyi ön plana koyuyorum. düzenli egzersiz yaptığımda da iyi hissediyorum. iyi hissederken kilo vermekten bahsetmiyorum. aklımı sayılara ve ölçülere takmadığımda çok daha mutluyum. mutlu olduğumda çok daha güzelim.

  saçlarımı şekillendirdiğimde de çok güzel hissediyorum. birçok kişinin der rahatça kullanabilecekleri saç modelleri bulduklarında nasıl özgüven patlaması yaşadıklarını görebiliyorum.

  görünmekten bahsediyoruz ama ben insanları durmadan birileriyle kıyaslayan, kendisinden memnun olmayışını karşısındakine yansıtan kişilerle çok yakın olmamanın da güzel ve sağlıklı hissetmekle alakalı olduğunu düşünüyorum. kendisinde durmadan değişiklik yapmaya çalışıp olmayan bir ideale bir türlü ulaşamadığı için mutsuz olan insanlar yakın çevrelerini de gözden geçirmeliler. bazen bu kişi maalesef en yakınınız bile olabiliyor.

  22 ocak 22:57


  153. Öncelik olarak kan değerlerinize baktırıp eksik olanları doktor kontrolünde takviye etmek

  Düzenli ve zamanında uyku

  Su çok önemli tabi

  Sigara, alkol, şeker ve paketli gıdalarda uzak durmak, mümkünse hiç yaklaşmamak

  Fondoten kullanmamak

  Bir de dıştan müdahale olarak da yüz kesesi yapıyorum bu aralar 15 günde 1, çok iyi geliyor bebek cildi gibi pürüzsüzleştiriyor.

  22 ocak 21:46

  152. spor ve doğru beslenme.

  spor yapıp şöyle iyice terleyip bütün toksinleri attığınızda cildiniz parlıyor ve kendinizi enerjik hissediyorsunuz.

  doğru beslenme ise paketli gıdalar özellikle şekerli ne var ise ve cips uzak durduğunuz da huzur ve dinçlik geliyor.

  ikisi doğru yapıldığında stres azalıyor ve böyle bir doğal güzellik geliyor insana :)

  22 ocak 19:34

  151. kaliteli uyku

  bol su içmek (gizlinot: hepimiz bıktık bunu duymaktan :d)

  temiz saçlar

  lekesiz temiz bir cilt

  22 ocak 16:49

  150. Güzelliği bilmiyorum zira görecelidir ama sağlıklı cilt ile makyajsız gayet de geziliyormuş. Cildime pandemi döneminde bakım ile pürüzsüzlük ve parlaklık sağladım. içten de beslenmeye dikkat ediyorum tabi. Çok su içen bir insanım zaten. Bir de bir dönem ucunu kaçırdığım şekerli ve özellikle paketli gıda olayını tamamen bıraktım. 1 senedir temizim :D ama öyle ince bir çiZgi ki bi ara yine sivilcelendim. Neye dikkat etsem şaşırdım her şey temizdi. Meğer çiğköftedenmiş arkadaşlar. Şaka gibi o hazır çiğköftemsi şeyleri 3-4 kez yedim diye cildim delirdi. (Bir ara size para biriktirip 1 tüp jawline yaptırabilip tam keyfini sürecekken pandemi oluşunu anlatayım ya da lohusa kafa ile bebeyi sonunda bırakacak birini bulabilip masaja gidip de masaj yağının alerji yapmasını. Neyse yine konuda saptım, rezalet şanssız bir insanım) Yine bakım vs derken yeni düzeldi. Ama şuan dışarı çıkınca maske çok kalmış ve eve gelince jelle yıkamamışsam hemen error veriyor. Öyle yüzünü bile yıkamayıp mis gibi ciltle gezenlerin geninde ne var bilmiyorum ama ben şuan fondötenleri çöpe attım, nefes alan bir cilde alışınca insan başka türlü yapamıyor. Sevgiler.

  22 ocak 16:36 22 ocak 16:38


  149. güzel saçlar bence. bakımlı, sağlıklı, güzelce şekillendirilmiş saçları olan insanlar bana makyajı olsun olmasın çok güzel geliyor. saçlar bakımsız olduktan sonra da makyajın kurtarıcı etkisi olmadığını düşünüyorum (bknz. ben).

  22 ocak 15:51

  148. -fönsüz de olsa temiz, güzelce taranmış saçlar.

  -temiz dişler.

  -hafif pudralı hoş bir koku.

  -hafifçe toparlanmış düzgün kaşlar.

  22 ocak 12:22

  147. Öncelikle sağlıklı dişler daha sonra bakımlı bir cilt ve inanın en önemlisi kucak dolu gülümseme.Gülümseyen hiç bir insan bana çirkin gözükmüyor.Makyajın bile önüne geçemediği tek güç bu bence.

  22 ocak 10:56