girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (150)
  • medya (4)

150. Velev ki solgun görünüyorum, sanane? Kime ne? Makyaj yapmamışsın, renksizsin demeye çalıştığını anlamıyor muyum ben?

Makyajlı ve makyajsız yüzdeki farkı gayet iyi bilip ezmeye calisanlara lafım.

25 ağustos 02:42

149. Eskiden sık sık makyaj yapan biri olarak yapmadığım zaman “solgun görünüyorsun” ya da muadili ”hasta mısın?” sözü/sorusuyla karşılaştığım çok oldu; o zamanlar üzülüyordum bunları duydukça şimdiyse o kadar umrumda değil çünkü insanların sırf can sıkmak, konuşmak için konuşmak çabasında olduğunun ayırdına varabiliyorum. Ayrıca lanet olsun kadınları belli kalıplara sığdırmaya çalışan ve o kalıpta olmasını bekleyen zihniyetlere! 

24 ağustos 20:48

148. Öncelikle insanlar şunu anlamıyorlar; kimse kimseye kendini beğendirmek için bir şeyler yapmak zorunda değil, canım ister makyaj yaparım, istemez zombi gibi gezerim, bu kimseyi ilgilendirmez. ben ne zaman makyaj yapmadığımda bu tepkiyi alsam kadınlardan aldım. yapmayın, etmeyin allahınızın aşkına, bir alttan alta laf sokmalar, bir çabalamalar... insanları kötü hissettirince elllerine ne geçiyor bu güruhun meraktayım. ayrıca "ııı cınım hasta mısın hımss" diye başlayınca ağızlarına patlatmak istiyorum. ah ne kadar çok içim dolmuş hayatım djdjdkk.

24 ağustos 20:27 27 ağustos 12:30


147. Bir ay boyunca hiç makyaj yapmazsanız insanların gözleri alışacak ve daha sonra hafif bir allık sürdüğünüzde bile bunu çok büyük bir değişim olarak algılayacak ve ışıldadığınızı söyleyecekler. İşin güzel yanı sonra siz de o "solgun" halinizi daha çok beğenmeye başlayacak, makyajlı fotoğraflarınıza baktığınızda yadırgayacaksınız. bir de çok makyaj, özellikle yoğun ten ve göz makyajı çok arabesk artık. Mesela ece targıt'ın saçları fönlü ve ağır makyajlı fotoğraflarına baktığımda her an "ya habibi" diyerek belly dance yapacakmış gibi geliyor. Bebek gibi kız aslında, makyajsızken ve saçlarını rastgele topuz yapmışken çok güzel. neyse, makyajsız kadına solgun görünüyorsun diyen demodedir, 2000'lerin ilk yıllarına takılı kalmıştır, kalıp gibi fönü, saçta kaynağı, platform topukları seviyor, reina'ya, nispet'e eğlenmeye gidiyordur. Öyle kişileri dikkate almadan geçiniz. (ece'yi örnek verdim ama genel olarak tumturaklı makyaj yapan herkes için geçerli bu dediğim) 

24 ağustos 20:05

146. Ölü beyazı bir ten rengine sahip olduğum için başıma sık sık gelen hadisedir. "Hasta mısın?" sorusuna "yok makyaj yapmadım sadece." dediğimde karşıdaki insan da gaf yapmış gibi utanıyor yazık ki. (gizlinot: Swh)

24 ağustos 19:10

145. Çok beyaz tenliyim ve işim gereği sürekli makyajlı olmam gerekiyor. Makyajı bırakın bazı günler canım istemediği için veya acelem olduğu için ruj sürmediğim oluyor. Zaten nude kullanırım genelde çok nadir pembeler kırmızılar kullanıyorum. Ruj olmayan günlerde hasta mısın canın mı sıkkın çok solgun görünüyorsun gibi en az 10 kişiye maruz kalıyorum. Düşünün sadece ruj yok gözüm kaşım yüzüm allığım aklınıza gelen herşey var saçım yapılı ama ruj olmadığı için hasta oluyorum. Hiç makyajsız gitsem kesin komada olduğumu söylerler sanırım.

24 ağustos 19:07

144. ne yazık ki bunu en sık hocalarımızdan duyuyorum. amfide ön sıraya oturunca ben ya da başka bir kız arkadaşım makyaj yapmadıysa,bize "x yüzün solmuş,hasta mısın ?" gibi bir soru yöneltiyor bazıları. herkes sabahın 9'unda olan derse makyaj ile gelmek zorunda değil neticede. hatta hiç bir kadın makyaj yapmak zorunda değil. (elzem durumlar dışında.mesela bazı mesleklerde bu zorunlu kılınıyor.)

24 ağustos 16:35 24 ağustos 16:40


143. Esmer tenli oldugum icin makyaj beni uber degistirmiyor cok sukur roaccutanedan sonra siviilce ve lekelerden de kurtuldugum icin canim istemedikce bb disinda bir sey de surmuyorum belki biraz highlighter :D 2 senedir tip fakultesinde okuyorum ve sinav donemlerinin ne denli zor yogun gectigini belirtmeme gerek yoktur saniyorum sabah 5 e kadar ders calismalar olsun 7 de tekrar uyanip baska bir konuya calismak olsun o donemlerde aynaya baktigimda cokuk yanlara kaymis gozlerim ve koyu goz altlarim bana aman allahim bu kim dedittiriyor. Duzeltmek icin bir sey yapiyor muyum? Hayir. Fakultemde yil boyu sık giyinen kizlar sinav sabahi okula esofmanla geldigi icin kimse kimseye boyle bir zorbalik yapmiyor birbirimize aciyip duruyoruz sadece. ama sinav zamani solgun gorundugumu soyleyen bir insan tam olarak ne bekliyor emin degilim ben kabul etmisim bu tipimi kardesim sana ne demek gerek.

24 ağustos 15:14

142. solgun gözükebilir, sivilcesi olabilir, gözle görünen kusurlara sahip olabilir. çok normaldir bu. tabiki de hiçbirimiz her an mükemmel gözükmek zorunda değiliz. öyle olamayız zaten. bir kadın makyaj yapıyorsa kendisi içindir. yapmıyorsa da yine kendisine kalmıştır. kimse çıkıp da “ay makyajsız çok solgunsun, çok farklısın hihihi” yapamaz, saygısızlıktır bu. 

24 ağustos 14:34

141. Her gün makyaj yapan birisi, makyaj yapmadığı zaman gerçekten de Solgun görünüyor ve Bunda bir problem yok bence lakin iqsu 50 ve altı olanlar, kendince laf soktuklarını sanarak bunu yüksek sesle söylüyorlar.

Özellikle bunu Kadınlar yapınca, ben bu durumu çok art niyetli buluyorum. Her kadın makyaj güzeli de en doğal güzel sensin bebeğim, bravo.

Erkeklere gelince de “ sana mı kaldı arkadaşım? Sana ne?” . Nerede gereksiz, boş erkek tipi varsa onlar söylüyor zaten. Adam olup da kadının kıyafetiyle, makyajıyla dalga geçen ya da onlardan vuranı tanımadım daha. 

#Gereksizkonuşaninsanlarheryerde.

24 ağustos 14:09