sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (151)
 • medya (4)

151. Zalımlıktır. İster solgun ister dolgun isterse de klorak basılmış gibi görünür sana ne acaba?

Birinin görünüşü hakkında eğer çok yakın değilseniz ve kendisi için kaygılanmıyorsanız kötü yorum yapmak çoğu zaman karşındakini sinsice mutsuz etmeye çalışmak gibi geliyor bana. Bu "solgun görünüyorsun" cümlesini de kimseye söylemişliğim yoktur çünkü anlamıyorum. Misal bazı insanlar vardır bir şey olur derler ki "ne oldu sana? Yüzün bembeyaz olmuş." Ya da "Ayyy utandı galiba baksana kızardı" hatta kitaplarda falan geçer yüzü soldu, yanakları pembeleşti, kulakları kızardı vs vs. İnsanların yüz rengindeki değişimleri algılayan bi beynim yok galiba benim, bütün bunları teğet geçiyorum günlük yaşantımda. Karşımdaki nefessizlikten mora, sümüklü böcek kusmaktan yeşile (evet ron :D) dönmüyorsa farketmem çok zor. İnsanların yüzüne mi bakmıyorum, baksam da göremiyor muyum acaba? Hmmm, bilemedim :3

1 kasım 2018 05:49 1 kasım 2018 05:52

150. Makyaj yapmama nedenlerimden biridir. Bu benim doğal halim ve doğal halime böyle bir laf gelmesi kendime olan beğenimi düşürür ve özgüvenimi zedeler. Makyajsız kadına bilerek böyle diyenin amacı da net budur.

31 ekim 2018 23:07

149. neden birinin görünüşü hakkında yorum yapma gereksinimi duyulduğunu anlayamadığım için, cevap olarak "eee???" denmesi gerektiğini düşündüğüm bir cümle.

31 ekim 2018 11:53

148. Göz kalemi kullanmadığım gün bir arkadaşımın bana "yüzün boş görünüyor" demesine tercih ettiğim ifadedir

31 ekim 2018 01:24

147. Denmesine gerek yok ama cidden solgun görünüyoruz. Sürekli makyajlı gördüğüm insanların makyajsız olduğu günlerde yüzlerindeki renksizliği, sanki bir boşluk varmış hissini gayet iyi biliyorum. Ama kimseye demedim bunu.

31 ekim 2018 00:47

146. benim de bunu birilerine söylemişliğim var. ama sonra bazı platformlarda bunun insanları üzdüğünü ya da gıcık ettiğini okuyunca bir daha da kimseye demedim.

olay şu ki hafif makyajlar değil de aşırı makyaj yapan insanlar bir gün yapmayınca göz alıştığı için haliyle hasta ya da böyle ışıksız geliyor insanın gözüne.

bu iki olayda da o kızları görünce ufak çaplı bir şok yaşamıştım. ne yani bu aslında makyajsız böyle miymiş diye. çünkü bu kızlarımız ne eyeliner kuyruğunu ne de kontürlerini eksik etmezlerdi.

31 ekim 2018 00:41

145. Velev ki solgun görünüyorum, sanane? Kime ne? Makyaj yapmamışsın, renksizsin demeye çalıştığını anlamıyor muyum ben?

Makyajlı ve makyajsız yüzdeki farkı gayet iyi bilip ezmeye calisanlara lafım.

25 ağustos 2018 02:42

144. Eskiden sık sık makyaj yapan biri olarak yapmadığım zaman “solgun görünüyorsun” ya da muadili ”hasta mısın?” sözü/sorusuyla karşılaştığım çok oldu; o zamanlar üzülüyordum bunları duydukça şimdiyse o kadar umrumda değil çünkü insanların sırf can sıkmak, konuşmak için konuşmak çabasında olduğunun ayırdına varabiliyorum. Ayrıca lanet olsun kadınları belli kalıplara sığdırmaya çalışan ve o kalıpta olmasını bekleyen zihniyetlere! 

24 ağustos 2018 20:48

143. Öncelikle insanlar şunu anlamıyorlar; kimse kimseye kendini beğendirmek için bir şeyler yapmak zorunda değil, canım ister makyaj yaparım, istemez zombi gibi gezerim, bu kimseyi ilgilendirmez. ben ne zaman makyaj yapmadığımda bu tepkiyi alsam kadınlardan aldım. yapmayın, etmeyin allahınızın aşkına, bir alttan alta laf sokmalar, bir çabalamalar... insanları kötü hissettirince elllerine ne geçiyor bu güruhun meraktayım. ayrıca "ııı cınım hasta mısın hımss" diye başlayınca ağızlarına patlatmak istiyorum. ah ne kadar çok içim dolmuş hayatım djdjdkk.

24 ağustos 2018 20:27 27 ağustos 2018 12:30

142. Bir ay boyunca hiç makyaj yapmazsanız insanların gözleri alışacak ve daha sonra hafif bir allık sürdüğünüzde bile bunu çok büyük bir değişim olarak algılayacak ve ışıldadığınızı söyleyecekler. İşin güzel yanı sonra siz de o "solgun" halinizi daha çok beğenmeye başlayacak, makyajlı fotoğraflarınıza baktığınızda yadırgayacaksınız. bir de çok makyaj, özellikle yoğun ten ve göz makyajı çok arabesk artık. Mesela ece targıt'ın saçları fönlü ve ağır makyajlı fotoğraflarına baktığımda her an "ya habibi" diyerek belly dance yapacakmış gibi geliyor. Bebek gibi kız aslında, makyajsızken ve saçlarını rastgele topuz yapmışken çok güzel. neyse, makyajsız kadına solgun görünüyorsun diyen demodedir, 2000'lerin ilk yıllarına takılı kalmıştır, kalıp gibi fönü, saçta kaynağı, platform topukları seviyor, reina'ya, nispet'e eğlenmeye gidiyordur. Öyle kişileri dikkate almadan geçiniz. (ece'yi örnek verdim ama genel olarak tumturaklı makyaj yapan herkes için geçerli bu dediğim) 

24 ağustos 2018 20:05