maltepe üniversitesi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

5. (yazar: thatslibby) bana şöyle bir mesaj attı ulaşımdan yakındığım girdinin üzerine : “bunun hakkında bimer'e yazdınız mı? sonuna kadar haklısınız çünkü. arel üniversitesindeki arkadaşlarım beylikdüzünden büyükçekmece-tepekent'e ring servislerinin saat aralıklarını bimer'e yazarak sıklaştırmışlardı, ilgilenirler bence”

7000 kişilik üniversite sonuçta burayı okuyan da vardır herhalde baya bir kişi, yazar olmasalar da. Bimer’e yüklenin efendim. Yarın insanlarla konuşup bu konuda toplu olarak ne yapılabileceğine de bakacağım. yetti yauv.

7 aralık 00:57

4. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşanabilen üniversite.Okula giden otobüslerin güzergahında 4000 bin kişilik bir Kyk var metroya aktarmada kullanılan otobüslerin dolulugunu siz düşünün otobüs mu yeter o kadar kişiye(gizlinot: İETT duy sesleri )

7 aralık 00:48

3. (yazar: vanilladreams) +1. Okulun egitimini, ortamini, hocalarini (ozellikle kendi fakultem icin (gizlinot: iletişim fakültesi) ) gonul rahatligiyla herkese tavsiye ederim. Avrupa yakasindan okula gidiyorum, evden maltepe metrosuna gelmem sadece bir saat (3 vesait degistiriyorum) maltepe metrosundan okula tam 1-1.5 saat. Iki saat surdugunu bilirim bu sene. Bu sorunun tek cozumu ring sistemi, kapali yolun acilmasi neyi degistirir bilmiyorum oteki yol hakinda fikrim yok ilk senem.

Ulasimini ve sogugunu goze alan gonul rahatligiyla gelsin, gelince de bana yazsin. Tanisiriz hem :)

Tercih zamani yine editlenir buralar.

6 aralık 22:33

2. iett otobüslerindeki yeni düzenlemeyle ulaşımı neredeyse imkansızlaşmış olan vakıf üniversitesidir. Ne zaman millet sesini çıkaracak çok merak ediyorum.

Bu okulun öğrencileri için kutsal bir otobüs hattı vardır: 19h. Kadıköy’den kalkar, e-5 üzerinden yol alır, süreyyapaşa üzerinden Başıbüyük’e gider, başıbüyükteki siteleri dolaşmaz. Vapur kullananı, metrobüs kullananı, e-5’e yakın oturanı bu otobüsü kullanır.  işte bu sene bu otobüsün seferleri 5’e düşürüldü. Diğer hatlarda inanılmaz bir yoğunluk sorunu başladı, öyle ki okuldan otobüs full Dolu kalkıyor ve yoldan yolcu alamıyor bazen. 

Metro işkence. Metroya gitmesine gidiyorsun ama metrodan okula çıkan vasıta bulamayabiliyorsun. Yarım saat beklediğimi bilirim bu sene.

Cumartesi’ye sınav konur, okula çıkan vasıta yok haftasonu. Taksiye bin, paran yoksa okuma!

Bu arada dağ yolu bu sene kapandı, yani sadece tek bir yoldan okula gidilebiliyor ve sabahları inanılmaz bir trafik oluyor. Taksiciler de bunu fırsata çeviriyorlar tabii ki. Nasıl? Dolmuşçuluk yaparak! “Ben tek yolcu için çıkmam oraya, o trafiğe girmem” diyip iki yolcu biniyorsa ikisinden de taksimetrede yazan ücreti alıyor. Mecbur, öpe öpe bineceksin o taksiye, vereceksin o parayı ki sınava yetişeceksin. 

Ha, derseniz ki “ben arabamla gelecem” buyrun yazın. Otopark ücreti yok, bedava. Bir sticker taktıracaksınız o kadar, o da 100 lira ve bir kere veriliyor.

Tercih edecekseniz, okulu yazmadan bir kere toplu taşımayla saat 9’da okulda olmayı deneyin arabanız yoksa.

Her şeyini seviyorum Maltepe Üniversitesi ama Maltepe metro’dan kalkacak shuttleların olmaması kocaman bir medeniyetsizlik, rezalet.

6 aralık 20:49


1. ukte: (yazar: brigittebardot)

vakıf üniversitesi.

öncelikle, dağ başında olması sizi korkutmasın. okulun içinden 133n, km40, 19h olmak üzere 3 iett otobüsü geçiyor. shuttle'lara onca parayı bayılmadan, öğrenci akbilinizle gidip gelebiliyorsunuz.

benim bu okulu neden tercih ettiğime gelelim. evime çok uzak, evet. puanım elime geldiğinde elimde sadece özyeğin üniversitesi ve maltepe üniversitesi vardı. özyeğin'de okuyanlardan duyduklarım pek içimi açmamıştı ve tanıtım günlerine gittiğimde okulu tanıtan kişi bile memnun değildi. sonra özyeğin'in %100 türkçe eğitim verdiğini(gizlinot: benim bölümümde), önceki yıllarda da öğrencilere hazırlık okutsa da bölüme ingilizce ders koymadığını öğrendim. sırf "özyeğin" diyebilmek için vakıf üniversitesinde okuyup tek kelime ingilizce öğrenmeden mezun olmak işime gelmedi doğrusu. maltepe üniversitesinin hazırlığıyla ilgili bir bilgim yok, ben hazırlığı atlayıp bölümden başladım direkt çünkü. ama şunu söyleyebilirim ki, öğrenmeden o ingilizce derslerden asla geçemezsiniz. hukuk ingilizcesi dersinde çok sıkı devamsızlık takibi vardır misal, devamsızlıktan kalan az buz değil. ama öğreniyorsunuz kesinlikle.

okuldaki insanlar samimi, kimsenin birbirini ezme çabası yok. vize dönemi pijamayla da gittim okula, saç baş dağınık da gittim. kimse birbirini yargılamıyor, herkes kendi işine bakıyor.

eğitim fakültesindeki arkadaşlarım eğitimden mutlular genel anlamda.

mimarlıktakilerin ders takibi çok sıkı, devamsızlık imkansız. ama eğitimden memnunlar.

tıpta ise bu sene cemaat olaylarından dolayı kapatılan okullardan çok fazla öğrenci alınmasından rahatsızlardı. kontenjanın çok üzerinde öğrenci alınmasından tabii, "onları istemiyoruz" diye değil.

iletişim fakültesindekiler araç-gereç yetersizliğinden şikayetçiler.

okulda yemek çok pahalı ve kötü. benim için sorun değil çünkü yemiyorum ama bu göz önünde bulundurulmalı.

okulun içinden geçen iett otobüslerini bahane edip shuttle'ları kaldırmışlar zamanında. ama en azından maltepe metroya shuttle konmalı diye düşünüyorum. otobüsler aşırı dolu oluyor, herkes doluluktan şikayetçi.

hukukta amfiler kötü. gerçekten kötü. hocalar mikrofonsuz konuşuyor, arka taraf sesi hiç duymuyor. kollu sandalyede ders işleniyor. mesela hem kanun hem ders kitabı açmak istesen açamazsın. not almak dünyanın en meşakkatli işi zaten o şartlarda.

kampüs çok geniş. bir ucundan diğer ucuna yarım saatte yürüyemeyebilirsiniz, ben hiç yürümeyi denemedim şahsen.

geniş dediysem mükemmel bir kampüsü yok. kampüs çok bakımsız.

bana "vanilladreams bir daha tercih yapsan maltepe üniversitesini yazar mısın?" deseniz, evet kesinlikle yazarım. ama güllük gülistanlık bir okul mu? hayır.

hocalardan, insan profilinden, dil eğitiminden beklediklerimi bana verebiliyor. benim için önemli olan bu üçüydü zaten.

edit: merve özkaynak maltepe mezunuymuş. şok!

24 kasım 2016 23:50 - 23 ocak 08:30