girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (600)
  • medya (15)

600. beden ölçülerini ispanya'daki kişilerin beden ölçülerine göre yapıp TR'de de bu ölçüdeki ürünleri satıyor. e saçmalık? small beden gömlek aldım geçende en küçük beden small'dan başlıyordu zaten ama resmen iki kez girdim o gömleğin içine. her ülkenin beden ölçülerinin farklı olduğu bilinen bir gerçek bunu önemsememeleri garip. gerçi tüm inditex böyle. ama hepsinde böyle olması bunun doğru olduğu anlamına gelmiyor. ürünü alacaksan tadilat ücretini de gözden çıkarman gerekiyor. zaten ürünleri mağazada bazen defolu olabiliyor. daha öncelerden aldığım gömlek yırtıkmış aldığımda farketmemişim. yıkanınca da rezil gibi oldu. ben genel olarak mango'yu beğenmiyorum zaten ölüp biterek alacağım ürün hiç çıkmadı karşıma henüz. tasarım konusunda da ortalama üstü. ayrıca çok pahalı gereksiz pahalı.

dün 21:15 dün 21:18

599. istiklal'deki outlet mağazasından 20tl'ye ceketler, 10 tl'ye taş gibi kotlar aldığım marka. keşke outlet mağazaları kapanmasaydı. şimdilerde o kadar pahalı içeri girmeye çekiniyorum. türkiye'de sanırım -nispeten- daha ucuz kıyafetleri. bu kanıya da en son yurt dışına gittiğimde (euro 4 tl idi) vardım. 80 euro'luk gündelik bir elbiseye rastlamıştım. 320 tl yapıyor ve gece elbisesi bile değildi. gözüme çok fazla gelmişti o zaman. türkiye'de bu kadar yüksek fiyatlı bir elbiseye rastlamamıştım o zamanlar.

17 ağustos 21:29

598. nisan ayında gittiğim barcelona'da "hah mango'nun evi burası, daha uyguna alabilirim" diyerek mağazaya girmemle çıkmam bir oldu ki o zaman daha dolar, euro füze takıp uçmamıştı. o zamanlar bile türkiye'deki fiyatlandırma euro bazında düşük kalıyordu. tabi ki ispanya'daki alım gücü ile ülkemizdeki alım gücünün bir olmadığını biliyorum ama mango da alım gücüne göre fiyat politikası izlemiyor. mesela bir tshirt ispanya'da da almanya'da da norveç'te de 10 euro. o yüzden fiyatların artmasında kendisinin bir payı yok, ama bir gecede fakirleştiğimizi yüzümüze şak diye vurduğu için hepimiz kızıyoruz doğal olarak.

bu arada benim de takip ettiğim deri görünümlü bir pantolon vardı; sezon başında 129tl iken indirime girmediği gibi şimdi 179tl olmuş.

17 ağustos 20:50


597. outletinde çok uygun fiyata çok güzel parçalar bulmama rağmen hepsinin xs ya da xl olması fazla canımı sıkan ve diğer her şey gibi gittikçe pahalılaşan marka :(

17 ağustos 20:25

596. Karşıyaka mağazasından 40 liraya beyaz mom jean aldım. Çeşitli kotlar da aynı fiyattı İzmirde olan süslüler bakabilir

17 ağustos 17:22

595. son yıllarda tasarım ve kumaşlarının kalitesini zaradan daha çok begendigim marka. 30'a merdiven dayamanın etkisi de olabilir. ama zara tabii ki ilk göz ağrım, kolay kolay kopamıyorum.

17 ağustos 16:34

594. Dün mağazasını ağzım acik dolaştığım markadır. Bildiğimiz siyah beyaz çizgili bir tişörtün 79 tl olduğunu gördüm. Military bir kaban beğendim, (link: https://shop.mango.com/tr/kadin/palto-palto/kruvaze-kesim-mont_31055004.html?c=99&n=1&s=search Şu) 779 tl idi. Incecik kazaklar bile 179 tl olmuş. Etraftan duyuyordum "dolar artıyorsa artsın, bizim dolarımız yok, bizim dolarla ne işimiz olur yeaa..." diyen tipler vardı, al sana dolar. Mango' dan bir kabana 779 tl verene kadar, üzerine biraz daha koyar Massimo Dutti' den yün içerikli kaban alırım yani. Kafayı yemişler !

17 ağustos 10:03 17 ağustos 10:04


593. Tasarımlarını ve kalıplarını en sevdiğim marka. İndirimsiz fiyatlarıyla geçen sezonlarda bile alışveriş yapamıyordum. Acaba bundan sonra indirimdeyken alışveriş yapabilecek miyim..

17 ağustos 09:55

592. mango indirim yerine son zamanlarda bindirim üstüne bindirim yapıyor. 790 TL fiyatlı ayakkabı gördü bu gözler. eskiden " ya Mango'da uygundur orada da bunlardan oraya bakalım.." derdik. şimdi kesinlikle..

17 ağustos 09:48

591. Eskiden tasarımlarını çok beğendiğim bir markayken şimdi sadece bir meyve ismi..

17 ağustos 09:44