girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (670)
  • medya (19)

670. 2 yıl önce kaşe bi kaban almıştım 330₺ idi. Bu sezon benzerleri 1000₺ye kadar ulaşmış olan marka. Geçen gün birkaç şey alırım ümidiyle girip elim boş çıktım 

bugün 13:27

669. artık sadece bir meyve ismi.

bu fiyat politikası ile tek tek şubelerini kapatır. türkiye'den çekilir. 700ler 900ler havada uçuşuyor valla.

bugün 13:11

668. Üstteki girdide 140 sterlin 110 euro diyen arkadaş yurt dışında yaşayıp orda kazanan biri için bu fiyat 140 tl 110tl gibi oluyor..

Tr deki gibi 1000 liraları bulmuyor anlayacağınız.. %20 indirimle bile o fiyatlara mal koyarsa satamaz.. kalitesiz mallara o fiyatı vermem..

Bu tamamen alım gücüyle alakalı bir durum.. 

özet geçersek paramızın değeri yok, ülkece fakirleştik..

bugün 11:03


667. Çok değil 2 sene öncesinde indirimde uygun fiyatlı birçok etek elbise çizme almıştım.Ama bu sene o fiyatları görünce aman allahım dedim.Fiyatları o kadar yüksek ki gidip birşeyler alabilmek neredeyse imkansız oldu benim için artık.

bugün 00:33

666. sentetik derinin en kalitesiz ve sert olanını kullanıp o fiyatları koymak? 1000 küsür liraya çizme satmak? yoo dostum yoo, zara ayakkaplar en azından rahat, çantaları biraz daha uzun dayanıyor. sen neyine güvenip bu kadar coştun ya mangocum? küpeler 70 metmiş, delirdin mi allasen? fırsat bu fırsat dolar yükseldi diye fiyatlar attı ama üstüne zammı da eklemişsin, sadece kur farkı değil bu. fiyatlar yükselirken azcık kaliteye de el atsaydın ya bebişim, gözlükler pvc bile değil bazısı direkt geri dönüşümsüz pet şişe plastiği gibi eğilip bükülüyor. bilemedim mango, hayal kırıklığısın.

dün 21:20

665. arkadaşlar bir konuya açıklık getirmek istiyorum. burada herkes yurtdışı kurundan daha pahalıya ürün sattığından bahsetmiş hatta ingiltere fiyatlarının daha ucuz olduğunu söyleyen de var ve benim kayıt indirimiyle 160 liraya aldığım çanta girdisini herkes eksilemiş.

google'a mango uk yazıp aratmaya üşenenler için yazıyorum;

burada indirimsiz hali 180 lira olan çantanın uk fiyatı 36 sterlin, yani 295 liradan fazla bir şey tutuyor.

800 liraya kaban mı olur diyenler için onu da inceledim, o kaban da 140 sterline satılıyor, yani 1150 küsür lira yapıyor. belki avrupa'da daha ucuzdur diye oraya baktım ama orada da 150 euro yani 1110 lira yapıyor.

anlamıyorum bu kin neden ülke ekonomisine ve kriz oluşturanlara değil de mango'ya? her marka kendi segmentine uygun fiyat koyma hakkına sahip ve mango bunu zaten tüm ürünlerde %20'den başlayan indirim ile getirmiş bu ülkeye.

mango savunuculuğu yapmıyorum zira ben de mango'dan yılda 1-2 çanta bir de 1-2 kot pantolon alabilirim. herkes parasına göre en güzel yerden giyinsin sonuçta ama lütfen adaleti doğru yerde arayın. mango değil bu fiyatların sebebi bu ülkeyi bu hale getiren hırsızlardır, enerjinizi buna harcamalısınız... illa bir marka hedef olacaksa 9 dolarlık fondöteni 90 lira etiketle satan watsons'ı hedef alın.

dün 06:17

664. Birçok ürün katagorisinde zara ile fiyatları eşitlemiş olan marka.

19 eylül 13:51 20 eylül 00:05


663. Fiyat-kalite oranı yerlerde gezen marka. Geçen sene Türkiye’ye geldiğimde bir kot pantolonunu çok beğendim. Rengi, dokusu ve modeli çok güzeldi. Fiyatı 279 liraydı. Model benim koca totoma tam uyduğu için gözümü karartıp aldım. Defacto’dan alıyorum kotlarımı genellikle. Hem rahat oluyor hem de fiyatı 50 lira. Yırtılsa da içim pek acımıyor. Zamanında aldığım bir defacto pantolunun rengine vurulmuştum. Aynı sebepten mango olana da vuruldum. Çok uzunca bir süre rengine bayılıdığım için defacto olanını giydim. Mangodan aldığımı da özel bir yere giderken giyerim diye düşündüm. Gel gör ki defacto olanı iki sene sonra ki neredeyse her gün giydim, bacak arasındaki sürtünmeler nedeniyle yırtıldı. Zurnanın zırt dediği yer de burası. Mango olanı giyeyim dedim. Sadece 2(iki) hafta sonra 279 liralık pantolon bacak arasından yırtıldı ya. Defacto’nun 50 liralık pantolonunu iki sene giydim de mango’nun 279 liralık pantolonunu sadece iki hafta giyebildim. Tamam biraz toparlak olabiliriz de sen 279 liralık fiyatınla defecto’nun 50 liralık kotunun yaptığını yapamıyorsan ben hatayı senin kalitende ararım. 

Siz siz olun rengine bayıldım, efendime söyleyeyim modeli cuk oturdu diye gidip mango’ya para vermeyin. İyi bir şey olsun diyorsanız gidin loft, levis alın. Ben bir aptallık ettim ve bu da bana bir ders oldu. 3 sene önce Pazar tezgahından 20 liraya aldığım kotu hala giyiyorum. Ne bir yıpranma ne de başka bir şey var. Benim aptallığım sizlere ders olsun. Ayrıca şu fiyatlarla alınacak marka da değilsin mango. 

19 eylül 11:11 19 eylül 17:11

662. geçen gün beyaz gömlek arayışım nedeniyle gittim. indirim reyonuna bir gömlek koymuşlar 29 lira indirimsiz hali 100 küsür liraymış, giyer giymez rahatsız oldum, resmen naylon giymiş hissetim kendimi. sezon ürünlerine bakayım dedim giydiğim tüm pantlonların ağları sorunluydu. ciddi bir kalite düşüşü var. indirimsiz fiyatlar desen uçmuş gitmiş. eskiden ne olursa olsun alırım diyen kitlesi vardı, çevremden anladığım kadarıyla onlarda azalmışlar. hızla kendine çeki düzen vermesi lazım.

19 eylül 10:56

661. Krizi fırsata çevirmenin alâsını yapmış,kendini iyice sağlama almak için ülke enflasyon oranının 4-5 katı fiyatlar koymuş.

Satışlarında bir düşme olmazsa şayet,ya bu ülke vatandaşının ekonomik durumu sandığımızdan gayet iyi ya da alışveriş yapanlar o kredi kartlarını bir bir patlatacak.

19 eylül 01:40