yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (98)
  • medya (5)

  98. ellerin bakımlı gözükmesi genel olarak takıntım, manikürün de olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki benim tırnak etlerim bence diğer insanlara göre daha çok.

  Ben de senelerce dışarıda yaptırdım. Geçen sene fiyatlar birden öyle artmaya başladı ki önünü alamadık. 20-25’den önce 35lere çıktı sonra 40, 50 derken bu kulaklar en sın 75 ve 85’i de duydu. Ayda bir yaptırılan bir işlem için bence 40’dan fazlası ziyan artık. 

  Ben de böyle düşünüp geçen seneden beri kendim yapmaya başladım. Evde kendi manikürünü yapmak ekonomik anlamda çok mantıklı ama bence asıl güzelliği kendiniz alışınca hep güzel olması. Kendinizi tanıyorsunuz bir süre sonra manikür yaptırırken düzenli alıştığınız biri yoksa bir gidiyorsunuz sonrasında iki gün sızlıyor, biri etleri parça pinçik alıyor tırtık tırtık duruyor, biri kanatıyor... böyle uzar gider. Böyle şeyler gelmiyor başınıza.

   Kendi manikürünü yapmak isteyenlere tavsiyelerim; 

  -solingen tırnak eti makasını alın. Evet pahalı ama manikür fiyatlarını düşününce parasını çıkarıyor ve en iyisi bence bu.

  -suda bekletmekten hoşlanmıyprsanız el maskelerini deneyin. İndirmden 3-4 tane alıyorum ben (cettua idi sanırım benim aldığım) güzel oluyor. Yok ona da para vermek istemiyorsanız elinize bolca vazelin sürüp üzerine eldiven giyip 15-20 dakika bekleyebilirsiniz.

  -etlerin iyi yumuşamasından sonra en önemli şey güzelce kaldırılması. Tırnak etlerni kaldırmak için aparatlar satılıyor rossmanda falan. Onlardan alıesanız iyi olur ama benim törpümün arka kısmı bu iş için yapılmış gibi ben onu da kullanıyorum. Özenerek güzelce ayırırsanız ölü etleri kesmeniz çok kolay olur. 

  -mutlaka aydınlık bir yerde yapın manikürü. Kalan kısımları falan güzelce görün. 

  -en güzeli yavaş yavaş tek seferde kesmek bütün etleri ama o başta çok zor geliyor. Onun yerine sağdan başlayıp ortaya kadar sonra da soldan başlayıp tekrar ortyaa kadar gelip kalan kısmı tek seferde düz bir şekilde kesebilirsiniz. Ben çoğunlukla öyle yapıyorum. 

  -bitirdiğinizde el kremi yerine tırnak etlerine mutlaka ama mutlaka vazelin sürün. Vazelin en iyisi. Eğer uyuyacaksanız falan ellerinize de sürün çok güzel yumuşatıyor ve kalıcı bir nemlendirme sağlıyor. Eğer suda bekletecekseniz suya koymadan önce de tırnak etlerine vazelin sürebilirsiniz. 

  22 ağustos 2019 17:21 22 ağustos 2019 17:22

  97. en son mart ayında gittim sanıyorum manikür yaptırmaya. önceden sıra almama rağmen ki bu da öğlen 12:00 idi, saat 14:30 'da işim bitti. manikür-pedikür, kısa bir işlem daha. sonrasında acelem vardı ve o etler kanata kanata alınınca artık dedim buraya kadr kızım. az buz para dökmüyoruz hem de ekonomi bu durumdayken. sonra sally hansen tırnak eti giderici ile kendim yapmaya başladım. mükemmel olmuyorsa da en azından kanamıyor, param ben de kalıyor. düzenli yapınca düzeleceğini düşünüyorum.

  22 ağustos 2019 16:12

  96. An itibariyle tırnaklarınızda bulunan oje başlığına eklediğim medyadan ötürü birçok mesaj aldım tırnak bakımımla alakalı. Manikürümü yıllardır kendim yapıyorum. Tırnaklarım oval bir şekilde uzuyor ne zaman düz törpü yapsam kırılma yaşıyorum. Bu yüzden tırnaklarınız nasıl uzuyorsa o şekilde törpü yapmayı tavsiye ediyorum. Kırılma problemi cok daha az yaşanıyor. Tırnak etlerimi sürekli yağlarla yumuşatır geri iterim. haftada iki haftada bir aklıma geldikçe yada ihtiyaç duydukça manikür makası ile etlerimi çok derine inmeden yüzeysel temizliyorum. Tırnak bakım rutinim ve manikürüm bu şekilde. Ekstra hiçbir şey yapmıyorum. Sürekli ojeyle gezerim. Ne zaman tırnaklarım ojesiz kalsa inceliyor ve kırılıyor. Bu yaptıklarım sayesinde tırnaklarımla ilgili sürekli övgü alıyorum. Manikür makasımı gratisten 25-30 tl gibi bir fiyata almıştım. Görsel ekliyorum

  ilgili medya:
  1
  21 ağustos 2019 19:02


  95. Törpüyü bile beceremeyen bir insan olarak kuaförde yaptırdığım eylem. Yamuk yumuk törpülemeyi nasıl beceriyorum bilmem.....

  İyi bir manikürcü bulmak da bir dert! Bazısı çok derin alıp kanatıyor,bazısı hiç almıyor,etler 2 günde çıkıyor.

  Şimdi bir yer buldum,umarım böyle devam eder.

  18 temmuz 2019 09:08

  94. kendim yaptığım eylem. gratiste manikür kabı görüp satın almıştım zamanında. o gün bugündür kendi kendime yapıyorum. banyodan çıkar çıkmaz yumuşayan etlerin üstüne birde sally hansen kütikül temizleyiciyi sürüyorum. etleri bir güzel alıp götürdükten sonra manikür kabına sokuyorum. manikür suyuna bir pompa activex, 1-2 damla limon, yine 1-2 damla zeyntinyağı katıyorum. sudan çıkardıktan sonra tekrar parmakları kontrol edip kalan varsa halledip törpüye geçiyorum. törpüden sonrada kalyon peelingi uyguluyorum. tertemiz tırnaklara sephora base coat uygulayıp yine kullanmak istediğim renteki ojeyi sürüp flormar top coat ile işlemi sonlandırıyorum (ekstra bakım olarak o gece bol kremleyip pamuk eldiven giyiyorum). maximum yarım saatimi alıyor ama paramda, kuaförde geçirdiğim zamanda bana kalıyor. zira kuaföre git seni işleme almasını bekle işlem bitsin eve git en az bir saat. kendin yapmak en güzeli.

  18 temmuz 2019 00:12 18 temmuz 2019 00:16

  93. tırnak etlerini düşman ciğeri söker gibi alanları allaha havale ediyorum.

  tırnaklarım için çok elzem olmasa da iki ayda bir yaptırdığım bakımdır.

  3 mayıs 2019 16:20

  92. 3 haftada 1 düzenli olarak yaptırıyordum. Ancak kuaforumun ucretini 30 lira yapmasiyla is basa dustu. Ben makasla ya da pensle yapamiyorum, gratisten bir ucu egimli silgi gibi diger ucu da catal gibi olan manikur aparati aldim.

  Dustan cikip maskemi suruyorum, maske kururken manikurumu yapiyorum. Eger boyle yaparsaniz etleri yumusatmak icin ek urun gerekmiyor.

   

  Eger gun icinde herhangi bir zamanda yapacaksaniz etleri yumuşatmak icin kalyonun tirnak eti temizleyici’sini oneririm. Surdukten 3 dk sonra etleri yumusak kisimla itiyorum. Daha sonra catal gibi olan kisimla alıyorum. Kullanimi oldukca rahat bir urun. Son olarak da ellerime kolonya sıkıp nemlendiriyorum.

  9 nisan 2019 13:31


  91. Her ay kalıcı ojeden önce yaptırıyorum, üstüne de kalıcı oje sürdürüyorum. Miss gibi tertemiz oluyor. Ama tırnak etlerim çok hızlı uzuyor. Ojeyi 4 haftada bir yaptırıyorum ancak manikürden max. 2 hafta sonra tırnak etlerim çıktığı için onları kendim bir sefer daha alıyorum. Aldıkça çıkıyor, yani eğer tırnak etlerinizi aldırmadıysanız bence hiç aldırmayın.

  9 nisan 2019 11:01

  90. Her yaptırdığımda vitaminsizlikten etleriniz kalkar da soyulur sonuna kadar giderseniz kanar ya işte o durumu bana yaşatan el bakımıdır. Bir de tırnaklara yapışan etleri temizlemeyen canım kuaförler var ki bu da manikürde en hassas olduğum noktadır. Çünkü neden oje sürdüğümde temiz manikürlü tırnaklarım tırtıklı dursun.

  (gizlinot: yazım hatası sebebiyle düzenleme yapıldı.)

  8 nisan 2019 11:21 8 nisan 2019 12:06

  89. bugüne kadar sadece 3 kez kuaförde yaptırdığım, genelde evde kendim yaptığım işlem.

  kuaför maceralarım ilki dışında hüsran oldu. bu nedenle kesinlikle iyi yapan bir yer bulmak şart. ilk yaptırdığım zaman üniversite nedeniyle farklı bir şehirde olduğum için tekrar gidemedim maalesef. diğer ikisinde de tırnak etlerimi keserken biraz aşırıya kaçırdıkları için sonrasında epey acı çektim. tırnak etlerinin çevreyle ne kadar çok etkileşim içinde olduğunu acı yoluyla öğrenmek epey aydınlatıcı oldu doğrusu.

  evde yaparken ise tırnak etlerimi yumuşatıp geriye itiyorum. sonrasında tırnak eti temizleyicisiyle yumuşayan kütikülleri temizliyorum. törpü kullanmaktan nefret ederim, tüylerim diken diken oluyor. bu nedenle tırnak makasıyla tırnakları kesip gerekirse pürüzlü yerleri törpüyle düzeltiyorum. ardından da bakım yağı sürüyorum.

  8 nisan 2019 09:34