yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. son 2 yıldır (gbkz: oral-b vitality 3d white şarjlı diş fırçası) kullanıyorum ve memnundum da ama kontrol için gittiğimde diş hekimime sordum hangisini önerirsiniz diye, manuel diş fırçası önerdi. kendisi de manuel kullanıyormuş. şarjlı diş fırçasıyla harç hurç giriştiğim için birkaç dişimi de biraz aşındırmışım zaten :') doğru bir şey yapıyorum zannederken tam zıddı yönde gittiğimi görmek biraz ilginç olsa da (link: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTOuUo5CMDBNWFPlo2aLhZkZwyOFBO1ThWUkmhX-HIop21jvLAO :d) bundan sonra mecbur manuelciyiz. manuel olarak da tepe diş fırçası önerdi süslüler, alacağım ben de en yakın zamanda.

  25 temmuz 10:31

  20. 2 senedir şarjlı diş fırçası kullanıyorum. Manuel kullanırken 2 dakika çok uzun geliyordu ve gerçekten sıkılıyordum ama şarjlı diş fırçasında hem yorulmama açısından hemde temizleme açısından çok memnunum. 

  Yalnız dikkat edilmesi gereken yer, manuelle yukardan aşağı yaptığımız gibi şarjlı diş fırçasında da yukarıdan aşağı doğru hareket ettirmek gerekiyor. Aksi halde diş eti hastalıkları baş gösterebiliyor.

  23 temmuz 22:58

  19. 2 senedir oral b şarjlı diş fırçası kullanıyorum, önceden yılda 1 kez dişlerimi temizletmek zorunda kalırdım çünkü bolca tartar ve plak oluşurdu, geçen ay diş hekimine kontrole gittiğimde dişlerin gayet temiz durumda dedi ve işlem yapılmadı.

  insanlar genelde fiyatı tuzlu olduğu için fuzuli harcama olarak görüp şarjlı fırçalara yönelmiyor fakat emin olun ki diş hekimini daha az görüp maliyetini çıkarıyorsunuz.

  şarjlı diş fırçası hayatıma neden daha önce girmemiş diye üzülüyorum, çünkü manuel olarak hep yumuşak fırçalar kullanmama rağmen yanlış ve sert fırçalamışım ve bu yüzden diş eti çekilmesi problemi yaşıyorum.

  benim size önerim, eğer şarjlı fırçaya geçecek olursanız mutlaka ama mutlaka basınç uyarısına sahip bir fırça edinin.

  23 temmuz 22:41


  18. şarjlının verdiği temizlik hissine bayılıyorum, elim hiç manuele gitmiyor ama uzun süreli kullanımda dolgulara zarar verir mi diye de tedirginim biraz açıkçası.

  23 temmuz 18:26

  17. Manuel hatta bambu saplı manuel diş fırçası.

  23 temmuz 15:58

  16. Şarjlı oral b var. Ama 2 günde 1 kere manuelle de fırçalıyorum. En iyi çözüm bence bu.

  23 temmuz 12:47

  15. Uzun süre şarjlı kullandıktan sonra geçenlerde mecbur kalıp Manuel fırça kullandım. Resmen Manuel özürlüsü olmuşum beceremedim 23 yıllık dişlerimi fırçalamayı. Ben oral b nin en klasik olanını kullanıyorum tek kötü yanı yedek başlıklarının çok pahalı olması. 4 tanesini 30 liraya almıştım geçen sene gittigidiyordan. Şu an 2lisi bu fiyata resmen. N11de muadilleri var onları almayı düşünüyorum.

  Tanım: şarjlı diş fırçasının kazanacağı versus.

  Temizlik hissi çok güzel gıcır gıcır yapıyor dişlerinizi. Zamanlayıcısı da var 2 dk sonra titremeye başlıyor böylece en ideal sürede diş fırçalama işini yapıyorsunuz. Ben dilimi de fırçalıyorum dil konusunda manueller daha büyük olduğu için daha iyi bu konuda ama olsun yine de şarjlı diyorum.

  23 temmuz 12:13


  14. Diş eti kanaması, diş etlerinde çekilme vs. gibi dertleriniz varsa şarjlı kullanmanızı hekimler önermiyor. Bende kanama değil ama diş eti çekilmeleri başlamıştı çünkü şarjlı değil ama aşırı sert bir diş fırçası kullanıyordum. 1 haftadır doktorun tavsiyesi üzerine paradontax diş macunu ve curaprox diş fırçası kullanıyorum. Bir de, ne tür diş fırçası kullanırsanız kullanın ağız gargarası ve diş ipi kullanmayı sakın unutmayın kızlar.

  23 temmuz 10:04

  13. şarjlı diş fırçasını tercih ediyorum. sebebi de dişlerimdeki en ücra köşeleri bile gayet güzel temizlemesi.

  23 temmuz 09:44

  12. Bir yıldan fazla süredir ben ve eşim Şarjlı kullanıyoruz ve memnunuz. Çok çok iyi temizliyor, özellikle benim gibi yirmilik dişleriniz halen duruyorsa normal fırça ile temizlemek çok zor. Şarjlı fırça bunun için biçilmiş kaftan.

  Aslında benim fırçam şarjlı sayılmaz. Normal pil ile çalışıyor, ben Şarjlı pil taktım içine.

  Diş eti sorunu olanlar hekime danışarak kullanmalı. Ayrıca ağız gargarası ile birlikte kullanmak çok daha iyi sonuç veriyor.

  Eşimin de dolguları olmasına rağmen herhangi bir şikayeti yok. Sanırım fırçayı ne kadar bastırdığınıza ve fırçanın titreşim miktarına göre değişen bir etki söz konusu.

  22 temmuz 16:15 22 temmuz 16:51