yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (6)

  36. kendisini gerçek anlamda tanımadan önce benim için güzel ama için boş bir hollywood ikonuydu sadece. sonra tesadüfen biyografisini anlatan bir kitap okudum. okurken hem onu çok sevdim, hem de yaşadığı hayata kahroldum. ne çabalarsa çabalasın içine doğduğu çukurdan çıkamamış...akli dengesi bozuk bir anne, hiç tanımadığı bir baba, evlatlık verildiği evlerde gördüğü tacizler...hayatına giren erkeklere bir baba gibi sığınmaya çalışması ve tabi ki hüsrana uğraması...inişli çıkışlı kariyeri, gördüğü baskılar....annesi gibi akıl hastanesine düşme korkuları...hepsi hepsi çok üzdü beni okurken. özellikle "Ben küçükken beraber yaşadığım sayısız insan benim için asla tatlı kelimesini kullanmadı. Küçük kızımın daima gülümsemesini istiyorum. Bütün küçük kızlara ne kadar tatlı oldukları söylenmeli ve ben kendi kızıma bunu defalarca söyleyeceğim." sözü yürek burkan detaylardan biriydi.

  22 mayıs 07:39 22 mayıs 07:39

  35. iyi bilinen bir gerçek ki sarışın da değildir. saçlarını platin sarısı yaptıktan sonra yıldızı parlamıştır zaten.

  şimdi diyeceksiniz (link: https://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/siz-onlari-gercek-sarisin-saniyorsunuz-ama/30 bu) sarı değil mi? amerikada değil.

  21 mayıs 14:41

  34. aşağıda yazdığı gibi ucla tarih ve felsefe mezunu değildir. lise terktir, hayatının ileriki yıllarında yetişkin olarak ucla'den dışarıdan bir iki ders almıştır. en azından internette geçen tüm bilgiler bu şekilde.

  21 mayıs 12:57


  33. Hayatını biliyoruz. Peki ya ölümünden sonrası? Morgda 24 saat sahipsiz kaldığını ve iki şişe içki karşılığında fotoğraflarının çekilmesine izin verildiğini biliyor muydunuz? Yüzünün ve etiketli ayaklarının olduğu fotoğrafları her yerde bulabilirsiniz. Çıplak fotoğrafları da varmış.

  bu saygısızlığı, bu iğrençliği, bu pisliği yaşamasının tek sebebi güzel ve meşhur olmasıydı. Yazıklar olsun.. İnsanlar nasıl bu kadar kanı bozuk olabiliyor Allah'ım?

  21 mayıs 04:20

  32. Meşhur "Happy Birthday MR. president" sahnesinde giydiği kıyafeti son parasıyla alıp, ajansından izinsiz o sahneye çıktığı söylenir. Hatta o ara devam eden bir şovundan atılmış bunun yüzünden fakat şovdaki partneri beyefendi marilyn'den başka biriyle oynamayacağını belirttiği için tekrar almışlar. Yoğun ilgiye alışan bünye eğer ilgi biraz azalması hisseder veya kendini küçük düşürülmüş görürse bence tam da marilyn gibi yapardı. Ayrıca öldüğünde midesinde az miktarda hap bulunmasının sebebi ise uyuşturucu bağımlısı olduğu için yuttuğu onca hapın vücut tarafından çabucak emilmesi olduğu söylenmekte. Yaşadığımız dönem aynı denk gelseydi muhtemelen depresyona girerdim. Zira çok beğendiğim bir ikondur kendisi.

  ilgili medya:
  1
  21 mayıs 01:39

  31. doğum adıyla: norma jean baker

  7 mart 2019 09:44

  30. marilyn monroe, ucla (kaliforniya üniversitesi, los angeles) tarih ve felsefe bölümlerinden dersler almıştır...

  hollywood'ta, kendi prodüksiyon firmasının sahibi olan ikinci kadındır.

  evindeki kütüphanesinde, 300'den fazla sadece ilk basım niteliğinde değerli kitap vardır.

  çok genç yaşta gerçekleşen ilk evliliğini saymazsak, beyzbol oyuncusu joe dimaggio'dan sonraki ikinci eşi, amerikan edebiyatının en önemli figürlerinden biri olan ünlü yazar arthur miller'dır.

  oyuncuları oynadıkları (gbkz: rol)den ibaret görmek doğru bir yaklaşım değil.

  6 şubat 2019 23:40 21 mayıs 19:48


  29. iq'sunun 168 olduğu söylenen kişidir.

  yani herkes salak gözüyle bakmış sanırım zamanında, belki hala bakılıyor bilemiyorum, ama benim hayran olduğum bir insan.

  güzelliği ve davranışlarıyla büyülemesinin dışında, hayat öyküsü, yaşantısı, çektiği zorluklar beni etkiliyor.

  seviyorum ben bu kadını.

  26 ocak 2018 23:21

  28. lens takması, yüzünde estetik müdahaleler bulunması sebebiyle içim elvermese de en güzel 2. kadındır benim için. 1.liği vereceğim ama neştersiz duru güzelliği ile liv tyler'ın hakkını yemek istemiyorum ( liv de 30undan sonra bi tirplere girdi dudağını şişirtti falan s.çtı güzelliğinin içine)

  marilyn monroe için şey diyorlarmış aşıkları, '' bir enerji yayıyor o bir uzaylı. titreşim ve dalga yayarak onu arzulamamızı sağlıyor. önemli kişileri ayartmak için gizli güçlerin ajanı ( kennedy ile ilişkisine gönderme yapılıyor)''. kadındaki şehvete, cezbetme gücüne bakın. insanların rasyonalize etme yeteneğini köreltiyor. helal sana bu yollar be.

  ha bir de; (yazar: zedcezir) +1 benim de annem bipolar. ben dümdüz cherie oldum, millet american beauty oldu. gör gör ne bipolarlar var anne yazıklar olsun sen bana travma üstüne travma yaşattığınla kaldın...

  26 ocak 2018 09:52

  27. (link: http://www.5harfliler.com/makyajsiz-mahzun-marilyn/ makyajsız hali) de çok güzel olan kadın.

  edit: fakat bir grace kelly değil. (ybkz: swh )

  24 eylül 2016 20:31 24 eylül 2016 20:33