sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (75)
 • medya (14)

75. meriç ender'den önce mütevazı giyinirdi demişsiniz, gülümsedim. hatırladığım kadarıyla daha öğrenciyken house cafe'nin ortaklarından birinin sevgilisiydi. o zaman giydiği her şey inanın şu ankilere göre çok daha pahalıydı. dahası house cafe teşvikiye'de elinde içkisi kraliçe gibi dolaşırdı. çünkü orası onundu gibi bir şey. yine housecafebey sağ olsun paris fashion week'te front row'dan chanel defilesi izlemişti, arkadaş çevresi genişlemişti, GQ dergisine pozlar, nikki beach'ler, partiler filan hep o dönem. ama çok hırslıydı ve lv'ler, louboutin'ler içinde yüzmesine rağmen her daim paragözdü, küçük hesaplar yapardı, kabaydı. kişiliğini sevmesem de çok güzel bir kadın ama housecafebey dönemlerinde çok daha (link: https://www.themagger.com/dunya-standartlarinda-bir-moda-blogu-maritsa-by-meric-kucuk/ güzeldi) bence. 

9 ağustos 2018 11:44

74. maritsa da, ferhan da, frenchos da bunların hepsinin modası geçmiş. 2011 yılının tozlu raflarında yerlerini almış bloggerlar.

9 ağustos 2018 10:02

73. türk influencerların en güzeli, en havalısı, en avrupaisi kesinlikle. hatta bu ülkenin bile en güzel kadınlarından olabilir. ama silikleşti. yani ne biliyim merak uyandıran, ilgi çektiren bir yanı yok. bak şimdi düşündüm de ünlü bir erkek beyle ilişkisi falan olsaydı offff acayip uçardı ha bu kadın. mağazasına taktı kafayı. ne buldu bu kadar mağazacılıkta anlamadım valla. yani çok iyi yapsan bile iyi bir işletmeci olursun en fazla. influencerken adın vardı maritsaydın. niye bıraktın ki o işleri anlamadım. hayır potansiyel çoktu diye diyorum yani, yazık oldu. neyse kendi bilir tabi.

19 nisan 2018 15:40

72. küçük bir kasabadaki memur ailesinden çıkıp kendi emek ve imkanlarıyla marka sahibi olmamıştır, arada pek çok kişi tarafından bilinen yaşça büyük bir basamak vardır. insanlar yolculuklarındaki bazı durakları ne güzel saklayabiliyor, geldikleri yerleri ne güzel kendi başarı hikayesi gibi gösterebiliyor, ne kadar kolay.

17 şubat 2018 16:49

71. Çok beğendiğim bir kadın. Bir defa çok güzel. Çok bakımlı ve çok doğal duruyor. Yaptığı kombinler paylaşımları hayatı çok enteresan değil açıkçası. Klasik üst tabaka hayatı ama genç ve modern bir tarzı var. Anne olduktan sonra hala taş gibi olması ya büyük şans ya da bunun için epey emek sarfediyor. Birçok kişi bu duruma gıcık ama ben ilham verici buluyorum. 

Kendi işini bulmuş mağaza açmış ve yaşam standartlarını yükseltmiş. Zengin biriyle evli olması da etkendir tabii ama küçük bir ilçeden memur bir aileden gelip de evlenmeden önce bu işlere kalkışıp cesaretli davranmış bence. Röportajı vardı ordan hatırlıyorum.

Kolay kolay instagram ya da blogger önerilerine bakmam, baksam da ilham alamam çünkü bir türlü hitap etmez bana ama maritsanın tarzını yakın buluyorum kendime. Tabii daha uygun bütçeli olanlarıyla uyarlıyorum;)

edit: eksi yağmuruna tutuldum :( vurmayın tamam. bir daha ilham falan almicam ondan:)

17 şubat 2018 15:03 17 şubat 2018 18:54

70. İş ilanını gördüğümde gerçekten kendisinden soğudum. Normalde tarzını beğenirim ama burnu havada tavrı hep vardı zaten. Bu kızı yıllarca takip ettim eskiden blogundan kombinler paylaşırdı gayet orta halli biri gibi duruyordu. Çok değişmiş yanlış bir şey söylemek istemem ama kendisinden inanılmaz irite oldum. Hoşçakal meriç.

26 eylül 2017 23:21

69. iş ilanındaki burnu havada uslübünü görünce aşırı sinir olduğum instagram işçisi. bunun havalı götünü çekmeyi göze alarak kim başvurur bu ilana, neden başvurur?

26 eylül 2017 15:20

68. ilan şu linkte:

(link: https://i0.wp.com/zekiz.com/wp-content/uploads/2017/09/22007546_1626289207423894_1616876208460240282_n.jpg?w=808&ssl=1 maritsa iş ilanı)

tam bir falso.

bunu yazan kendine psikoloji mezunuyum demekten utansın. türkçeyi de yanlış kullanmış üstelik, üslup berbat.

oysa tıpatıp aynı şey, çok daha farklı bir üslupla söylenebilir ve anlamından da hiçbir şey kaybetmezdi, olay eğer aranılan elemanın nitelikleriyse. oysa bu kişi tamamen kendi niteliksizliğini açıkça ortaya sermiş bu şekilde.

26 eylül 2017 00:28

67. acayip sinir oldum acayip hemdee.

İş ilanınına bakan biri; bu hanımefendinin, boş vakitlarinde küçük dağları yarattığını, öğlen 5 çayından önce bozulan dünya ekosistemini falan onardığını sanır.

Yani kusura bakmasında yazdığı profesyonelliğin dik alası (!) iş ilanınındaki özellikleri üstünde taşıyan kişi seni napsın, sana neden başvursun yani, gece gece ilk sinirlendim sonrada baya güldüm.

Böyle insanlara neden bu kadar prim veriliyor anlamıyorum, bu nasıl bir had bilmezlik bu nasıl bir insanları küçümseme.

Sadece bu şahıs da değil, bu ve bunun gibi sosyal medya ünlüleri peşlerine taktıkları yaş ortalaması belkide 14-15 yaş olan çoluk çocuk sayesinde kendilerini herkesten daha değerli, daha refah hayatlar yaşamaya uygun görüp geri kalanları da önemsiz yardımcılar olarak görüyorlar herhalde ,yoksa bu kadar saçmalığın başka açıklaması olamaz.

25 eylül 2017 23:24

66. (gbkz: ferhan talib) nam-ı diğer iconjane'den sonra benim için silinenlerde bugün.

tanım: sonradan görme, terbiyesiz, hitap bilmeyen, hayata dair hiçbir fikri olmayan blogger kişisi.

25 eylül 2017 22:42 25 eylül 2017 22:44