sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • medya (0)

1. markaya o kadar odaklanmıştır ki ruh, tarz,renk,kumaş,form gibi detayları kaçırır.vitrinden çıkmış gibi gezer.ruhunun da vitrin mankeninden farkı yoktur. genellikle sonradan görme olurlar. amaç giyinmek değil, çevrelerine statülerini belli etmektir.

25 nisan 2016 12:46

2. (bkz: Duygu Özaslan )

25 nisan 2016 13:18

3. Bizim ofiste var böyle bir kadın. Kendisi Rus, sanırım eşi ya da ailesi çok zengin çünkü burdan aldığı bir aylık maaşı 1 tane çantaya yetmez.

Sanırım Chanel Boy Bag çantasının her rengi var kendisinde. Abartmıyorum çorabına kadar marka giyiniyor, hatta diğer insanların gözüne şoka soka..

Ama işte gelin görün ki bir olmamışlık var üstünde, böyle kalıp gibi duruyor...

25 nisan 2016 13:25

4. (bkz: buse terim)

Üzerindeki her parça nerdeyse arzu nesnesi ama ne vücuduna uygun giyiniyor, ne bir tarzı var. Henüz hiçbir kombinine vauvv dediğimi hatırlamıyorum, gelinliği bile kendini 1 beden geniş gösteriyordu.

25 nisan 2016 13:43

5. Marka meselesi aslında karışık bir konu.. eminim ki kıyafetten kozmetige her esyamizin marka olmasını çoğumuz isteriz. Gelir seviyesi olarak ust seviyede yasamis ve buna uygun aliskanliklar edinmis kisilerin durumu biraz farkli olabilir. Ancak toplumun cogunlugunu olusturan biz orta gelirli, geliri ile gideri arasinda buyuk fark olmayan insanlar bu konuda biraz sagduyulu olmaliyiz bence. Aslında marka bir araç olmalı. Nasıl derseniz şöyle ki ; marka almak o ürünle bir sorun yaşadığında arkasında duran bir firmanın olduğunu bilmek,güven durmaktır. Ancak marka araç değil amaç haline getiriliyor. Bedava verseler almayacağım kıyafete sırf marka diye bir ton para veren insanlar var çevremde. Ister istemez etkileniyor insan. Ancak benim ıçin doğrusu su ki; eğer pahalı ve markalı olan urun sağlık içerik, dayanıklılık garanti vb acilardan ucuz muadillerine göre çok farklı değilse marka tercih etmem. Ya eşsiz olmalı, ya kolay bozulacak yapıda ise garanti hakkım olmalı, içeriği temiz ya da kullanışlı olmalı. Kısacası marka için ödediğim fazladan paraya degmeli benim için. . Dusununce; aldigim seyin bir artisi yoksa Sırf egomu tatmin etmek kendi içsel degersizlik duygumu bastırmak için marka almış olurum değil mi?

25 nisan 2016 16:31

6. Kesinlikle fikir yapısı ucuz insandır, gereksizdir. Tamam hepimiz isteriz marka giyinmeyi ama "Aa pazardan mı aldın? Ne kadar ucuz, kalitesiz" diyen insan gözümde ucuzdur, pazar küçümsenecek bir şey değil, kanımca çok güzel ürünler de bulunuyor hatta fenomenler bile (bkz: selin ciğerci) pazardan giyiniyor-muş, şıkta giyiniyor bence çoğu marka marka giyinene göre. Zevk meselesidir, zevki olmayanın giyim tarzı marka marka da olabilir. Giyinmeyi bilmeyen düşünsün kısaca.

25 nisan 2016 20:05

7. alem dergisi, tvde ht magazin gibi şeylere 5 dak. bakarak çürütülenebilecek bir şeye inanan insandır. o kadar para ve ünlü markayla gayet rüküş olabilen sosyetemiz(!) terkostan falan giyiniyorsa tabi bilemem.

25 nisan 2016 20:32

8. bu insanlar genellikle marka logolarının kocaman olduğu göze sokulan ürünleri ve markaların klasikleşmiş ürünlerini seçerler. tarzlarına pek güvenmedikleri için, markaya güvenirler. elbet isteriz marka giyinmek ama gösteriş için giyenleri taşlıyorum. kalitesi için ve ya şık giyinip seçmeyi bileni tenzih ederim.

tanım: büyük logoların insanıdır.

25 nisan 2016 21:11

9. (bkz: demet akalın ) (gizlinot: boğazından beline kadar 80 punto MOSCHINO yazılı tişörtleri gözünüzün önüne gelsin... )

25 nisan 2016 23:00

10. tom ford bir röportajında baştan aşağı onun kıyafetlerini giyen kadınları görünce hiç yaratıcılık göstermedikleri ve kendilerinden bir şey katmadıkları için üzüldüğünü söylüyordu. bana bu biraz öyleymiş gibi geliyor, baştan aşağı prada, saint laurent, celine falan giyince tabii ki güzel gözükür insan (çok saçmalamazsa tabii) ama hiç düşünmemiş olur, gören insanların onun karakterine, kim olduğuna dair hiç bir fikri olmaz. ha ama herşeyi marka olur da onları kendine uyan, orjinal bir şekilde kombinlerse o başka tabii.

burberry desenli gömlek, guccili spor ayakkabı, monogram print louis vuitton çanta falan onlara hiç girmiyorum, onlar zaten genelde statü göstergesi olarak satılıyorlar, modayı umursayan insanların (belli istisnalar hariç) giyeceklerini sanmıyorum. zaten o kadar logolu ürünler genelde o markaların en ucuz şeyleri oluyor, eline biraz para geçen insanlar alıp da tanıdıklarına "baaak gucci'den kemer alacak kadar zenginim ehehehe" desin diye satılıyor. (gizlinot: bu arada çuval giyip tarz ve sık olan insanlar da var, onları hesaba katmıyorum, tamamen ayrı kategori)

26 nisan 2016 20:07 26 nisan 2016 20:50