sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (0)

1. - cilt bakım ürünlerini "kendini sev, bu senin için" gibi sloganlarla bize satmaya çalışmaları. Kendimizi sevmemizi, özgüvenimizi bile kafamızda ürünlerle bağdaştırmamızı sağlayarak satış yapmaları. Bari içeriğiniz temiz olsa markalar.

- İnternet sitesinde satış yaparken normalde 100 lira satış fiyatı olan ayakkabıyı 600 liradan düşmüş olarak göstermeleri.

- özellikle cilt bakım ürünlerinin ambalajlarına içerik listesinde neredeyse son sırada olan pahalı ve işe yarar malzemelerin adlarını yazmaları. 

30 eylül 2018 23:09

2. Hala denemediniz mi?

Çocuğunuz devamlı pislik mikrop içinde ne biçim annesiniz!

Cildiniz gözenekleriniz görün bakın ne halde vallaha yazık günah ben demiyorum dermatologlar diyor!

Bu öteki marka bu da bizim markamız öteki marka ne biçim vasat bir şey bakınsanıza

* nostaljik şarkıların melodilerinin kullanılması*

* Reklam oyuncularının bağırması*

* Genel olarak kinda (gizlinot: şşş ) reklamındaki anlayışlı sevecen anne tiplemesi

(gizlinot: daha editlenir buralar )

30 eylül 2018 23:23

3. Ben giderek 'kadın'ın reklam malzemesi yapılmasına sinir oluyorum.

Kadın her zaman değerliydi, her zaman güçlüydü, her zaman kadındı. 2 senedir mi aklınıza geldi. Nike ile başladı bu furya ve devam ediyor. Sırf satış için bunu kullanmaları ve ağızlarına dolamalarına gıcık oluyorum. (gizlinot: Babypin olay yerinden bildirdi)

30 eylül 2018 23:27

4. Bankaların “ölürüm türkiyem” ve “ülkem insanı” temalı reklamları. Her birinizin kan emici birer vampir olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor bu duygulara oynayan reklamlar. 

1 ekim 2018 00:05

5. (gbkz: watsons) "indirim"leri, yani indirim etiketli ürünü kasada normal fiyattan geçirmek.

etikete 20 lira süper indirim yazarlar, kasadan 30 lira geçer. neden diye sorduğunuzda alacağınız cevap "ehe karışmış, arkadaşlar unutmuş"tan öteye geçmez. tüketici hakları kanununa göre etikette yazan fiyattan vermek zorundalar. bunu söylediğinizde, "biz ööööle bişe yapmiyauruuuz" gibi gevşek gevşek cevaplar alırsınız.

burası çok uzun zamandır böyle. boykottan önce de böyleydi. yaklaşık 6 ay önce bir arkadaşım, rujun spesifik bir rengini aramak için girdi. aaa indirim de varmış diye heyecanla kasaya gidince yine aynı şeyi yaşadık. artık ben buna pazarlamada (gbkz: watsonsing) diyorum.

aynı numarayı defalarca gördüğüm için artık kasıtlı olduğunu düşünmeye başladım.

ne demek biz yapmıyoruz? e iyi ben de bir şeyler alıp fiyatını ödemeyeyim, vergi vermeyeyim, ben kdv kullanmıyorum o %18i fişten düşün diyeyim? mağazada bir şeyler kırıp "yalnısssss ben onu almadığım için ödemem, yamuk koymuşsunuz ondan olmuştur" diyim?? kural ve kanunlarla ilgili böyle bir tercih hakkı var da biz mi bilmiyoruz? tüketici mahkemesi sadece kuralı uygulamayı sevenlere mi ceza kesiyor? offf bunlar nasıl şeyler... hani insan tipi vardır, kurallara uyar, oraya girme yazıyorsa girmez, başka türlüsü aklına bile gelmez; ama insan vardır nereden nasıl kural delsem diye fırsat kollar, yasak olan şeyleri özellikle yapar, bir de yağız hırsız misalı, sizi bastırır. 2. tip insanlarla özel hayatımda anlaşamadığım gibi, bunu hatırlatan herhangi bir markayı da sevemiyorum.

"mırkımızın kırımsıl kimliği" hede hödösü diye bu girdiye de ekşirlerse hiç şaşırmam. çünkü genel anlayışları bu. tutabildiğine artık, nerden ne gelirse...

bi' bozmadık rossman kaldı sanırım. o da yakında "ben enayi miyim" diyip saçmalamaya başlarsa çok üzüleceğim.

1 ekim 2018 00:50

6. bir ürünün fiyatının sabit tutulduğu halde gramajının düşürülmesi. hatta bu şark kurnazları hem gramajı düşürüp hem de fiyatları arttırıyorlar şimdi.

1 ekim 2018 13:05

7. Reklamlarda bencilliği ön plana çıkartan, paylaşmamak üzerine mottolarla reklam yapan markaları sevmiyorum. Buradan mı etkilenecek insanlar demeyin. Etkileniyoruz farkında olmadan. Reklamlar bu kadar etkili olmasa yerleşim yeri dışındaki dağ başında bile reklam panosu olmaz. Bir diğer şey çikolata reklamında bile kadının seksepalitesine başvurulması. Galaya gider gibi giyinmiş, kusursuz görünmek için saatlerce hazırlandığı belli olan bir kadının ağır çekimde çikolatayı ısırmasından ziyade gece yarısı pijamalarıyla çikolata almaya giden çikolata krizine girmiş bir kadın profilini görmeyi tercih ederim. Pazarlanan şey belli en azından. 

1 ekim 2018 16:23

8. çocuk giysi reklamlraında sadece kadınların oynaması. (gizlinot: sanki kadın çocuğu tek başına yaptı hjasdhaf) ben bunun aile içi manipülasyon olduğunu düşünyorum.bakın kadınsınız çocuğunuza siz alacaksınız sadece siz..

1 ekim 2018 16:56

9. 10 lira yerine 9.99 gibi fiyatlar verilmesine sinir oluyorum. üstelik bu durum en küçük yerden en büyüğüne kadar her yerde böyle. sen onu 1 kuruş eksik yapınca ben aa 10 lira değilmiş 9'muş demiyorum.

1 ekim 2018 19:14

10. B-indirim. Ürünün geldiği hafta fiyatı kendi fiyatı olur ardından indirime girecek olan ürün arkalara itelenir ki fiyatının yükseltildiği anlaşılmasın. Sonra sanki indirim yapılmış gibi normal fiyatına yahut fiyatından biraz fazlaya satılır. Bir de benzer tekniklerle bir alana bir bedava olayı

1 ekim 2018 19:35