yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  45. videoların amaçsızlığını diğer süslüler detaylıca yazmış zaten, ben en çok takıldığım şey hakkında konuşmak istiyorum. youtuberların nasılsa gelen bütün high end ürünlere ihtiyaçları var ama golden rose, flormar, pastel ürünlerine yok. eğer chanel paketiyse "yaa ben de tam bu ürünü almayı düşünüyordum/denemek istiyordum nasıl da denk geldi yaa süperrr, bununla yaptığım makyajın videosu haftaya gelirrr" cümleleriyle açılıyor, flormar ürünler "hm iyiymş ama bende bu renk rujdan 82 tane olduğu için bunu size hediye edicemm" diyerek gösteriliyor. ee şimdi "bu rujdan bir sürü var bende" diyerek bize kakalamaya çalıştığın renk az önce nars paketinde de vardı. onu seve seve, "aa bunun yapısı farklı ama, denemek istiyordum" diyerek aldın şimdi ne değişti flormar olunca ? valla yediler yediler bitiremediler ya...ne olacak bir kere de çekilişe drugstore değil chanel, ysl, nars, bobbi brown falan koysan? ne olacak bir kereliğine "suratına high end marka ürün kullanmazsa ölecek" hastalığını kenara bırakıp takipçilerine yüksek fiyatlı ürünler hediye etsen? bir seti de ver insanlara yani para ve bedava ürün havuzunda yüzüyorsunuz zaten, madem o kadar denemek istiyorsun git parasını ver al başka zaman. dediğim gibi olmayıp markalardan gelenlerin neredeyse tamamını çekilişle takipçilerine veren, o kadar da açgözlü olmayan youtuberlar da var tabii ki ama en popüler markalardan gelenler videolarında gördüğüm senaryo bu şekilde. high end'i cebe at, drugstoru çekilişe koy..

  1 haziran 18:13

  44. Kendimi aşırı derecede enayi hissettiren videolardır. Bazen çok sevsem de bu paraya değer mi gerçekten diye düşünüp almaktan vazgeçtiğim ürünlerin insanlara kutu kutu gönderilmesi canımı sıkmıyor değil.

  2 mayıs 12:01

  43. tüketim çılgınlığı ve israftır benim gözümde. kimsenin misal 60-70 renk rujun, aynı ürünün 9-10 çeşidinin hepsini kullanacağını düşünmüyorum.

  ayrıca bazı çok nadide "influencer"larımız var ki, elini bile sürmeyeceği tonla ürün hediye gönderiliyor. videoda da kendileri gayet rahat dalga geçip küçümsüyor zaten birçok markayı. israf-israf ve israftan başka hiçbir şey değil.

  24 mart 17:17


  42. Her izlediğimde markaların enayi olduklarını düşünüyorum. O verdiklerinizi çekilişle normal insanlara dağıtın daha verimli. Afili paketlere koyunca da daha kaliteli imajı yaratılmıyo boşa şov. Toplasan hepsi Bi poşet etmiyo.

  24 mart 16:21

  41. Artik markalar youtuberlara hediye göndermeyi birakmalilar. Hic mi akilli biri yok firmada . Gerçi ürünleri de bol dağıtıyorlar onlara zararı olmaz tabi ki . Ancak tanıtımıni bile yapamıyor ki gönderdikleri ürünlerin basta duygu özaslan olmak üzere. öncelikle ürünleri kullanmaları lazim takipciyi kandirmamalari adına .ya da kullanmış gibi yapıp bu iyi bu kotu demeleri lazim. Tabi kotu demezler de en azından markaya saygı acisindan. Ama kutuyu açıp tesekkur bile etmeden kenara atiyorlar nasi bir tanıtım simdi bu . Videonun amacı ne. Dünya çapında markaların youtuberların bu tavrına mi ihtiyacı var o kadar mi kotu durumdalar. Daha kötüsü dolap hesaplarında ürünleri satıp bir de bedava üründen para kazanıyorlar. Öncelikle markalar, gönderdikleri urun üzerine örnektir satılamaz diye bir yazı koymaları lazim. Ve urun göndereceklerse de youtuberlari iyi seçmeliler. Bir de en çok bu tarz videoları duygu özaslan çektiği için aklıma o geliyor. Demiş ki tesekkur neden edeyim urun tanıtıyorum diye ama onu bile yapamıyor ki videoda. Kullanmadığı ürünü nasıl tanitacak ve mac bunu göndermiş diyip kenara attığı üründen ne anlayip almalıyız. Ben o sozde tanittiklarindan hicbir sey almadim. Bir de mac bunu yeni yüzü yapmış ne tuhaf isler ya. Demek ki saygı gostermedikce saygı goruyorlar. Artik bu tarz videolara prim vermeyip oradan gördüklerimizi almamanız lazim . Ben 3 yıl önce boyle yapmaya başladım çok da mutluyum.

  12 ekim 2018 21:37 12 ekim 2018 21:38

  40. Saçmalığın görselleştirilmiş hali. Hiçbir zaman bu videolara anlam veremedim, veremeyeceğim. Birkaç defa arkada ses olsun diye açtım, fakat artık bunun için de tıklamıyorum. Hiçbir faydası olmayan, ürünlerin gösteriş yapar gibi söylenip geçildiği bu videolardan önce yeni çıkan ürünlerden haberim oluyorsa izlemenin de manası yok. Ilgilendiğim yerli ve yabancı markaların sitelerine girip yeni ürün var mı diye bakıyorum ve çoğunlukla yeni koleksiyonlar görüyorum. Youtube önerilenlere baktığım zamansa her videoda aynı ürünler.. Flormar, Loreal, Urban Decay, vs. Bir de utanmadan bu videoları çekme amaçlarının "deneyip fikir verme" olduğunu, "çok ürün geldiği için farklı ürünler kullanmaları gerektiğini" belirtiyorlar. E madem senin amacın bize ürünü tanıtmak, o vakit sana paket geldiğinde dene ki daha sonra "bana şu markadan ürünler gelmişti, denedim ve izlenimlerim şöyle" diye anlat ya da hangi markalardan paket geldiyse anket yap, gelen talebe göre o paketteki ürünlerle ilgili düşüncelerini denedikten sonra bizlere aktar. Açıkçası samimi bulduğum, bulmadığım bütün makyajcılar birkaç aylık bir zaman içinde beleşçi olmuş. Sana paket geliyorsa artık anla ki o ürün yenidir, yap bir anket ve çek videonu. Paketleri video kapağında bir yığın kutu olsun diye haftalarca biriktirmenin bir işimize yaramadığını artık idrak edin.

  12 ekim 2018 17:48

  39. simla canpolat'a tuvalet kağıdı bile yolladıklarını gördükten sonra gerçekten bedavadan yaşadıklarını düşünüyorum.

  iyi tarafı yeni çıkan koleksiyonları, ürünleri görüyorsunuz ama ilk izlenim videosu bile olmadığı için ürün hakkında bilgi vermeden geçiyorlar genelde. boş beleş zamanlarımda izliyorum.

  29 ağustos 2018 17:45


  38. Sıktı artık. Izlemiyorum.

  3 haziran 2018 20:53

  37. Ben izlemeyi bir zamanlar çok severdim ama artık bana da çok gereksiz geliyor. Ya madem bir marka sana paket yolladı git anında storyden bişeyden göster bizim de yeni ürünlerden haberimiz olsun sizin de yaptığınız pr yürüsün bu ne saçma bir şeydir 6 ay önceki paketi videoda açıyor kız ne anlamı kaldı sana beleş mal gelmesinden başka?

  3 haziran 2018 00:59

  36. Keriz yerine konduğumuzu kanıtlayan videolardır.Bugün ortalama bir YouTuber a ufak bir dükkan açacak kadar bedava ürün gelmektedir.Her videolarında storilerinde paylaşımlarında hesabı olan olmayan bütüüüüün markaları etiketlerler @zühtüçoraplarıofficial @feşıntokalarıofficial vs gibi ki nerden ne geleceği belli olmaz sağlama alırlar popiyi.Bu ava gelmeyin süslü kardeşlerim,gidin bütçenize göre ihtiyaçlarınızı alın kendiniz deneyin.Sırf marka beleş gönderdi diye yere göğe sığdırılamayan yorumlara i-nan-ma-yın zira bu sponsorluk anlaşmasının bir parçası hiç de inandırıcı değil zaten.Misal söz konusu yutıbır ablamız shiseido nemlendirici kullanıyor(storilerde,sabah öğle akşam ikindi yatsı rutinlerinde öve öve öve bitiremiyor) daha sonra garnier den gelen bıdı bıdı 15₺lık nemlendiriciyi de bir anda bebeği yapıyor.He he tamam söz yarın hemen gidip satın alacağız.

  2 haziran 2018 05:17 2 haziran 2018 05:21