yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. Yaklaşık 3 yıl önce yaşadığım stresli bir dönemde musallat olup yakamı bırakmayan bruksizm için geçtiğimiz haftalarda yaptırdığım işlemdir.

  Gece plağı kullanıyordum ancak artık bıkmıştım. 3 hafta önce işlem yapıldı. 4 saat boyunca yatmamam ve bir şey yememem söylendi. 2.haftada etkisini hissettim. Çiğnememde hiçbir sorun olmadı, sadece sert şeyler çiğnerken hafif yorulma hissi oluyor. Geceleri diş sıkmamın oldukça azaldığını düşünüyorum. Yüz ifademde herhangi bir değişiklik-asimetri olmadı.

  Estetik kısmından bakacak olursak 2.haftada etkilerini gördüm. çene hattım daha yuvarlak hal aldı, yanaklarda kontür yaptığımız hattım belirginleşti. Sürekli kontür yapmışım gibi duruyor. He benim için estetik kısmı çok umrumda değildi ama bunun için yaptırmayı düşünenler varsa bilgilendirmek istedim.

  Diş sıkma sorunu olanlara öneririm, şimdilik oldukça memnunum.

  23 şubat 18:10

  10. Bruksizm problemi olan herkese şiddetle öneririm. İlk başta diş hekimi bana damaklık vermişti, ancak kullanması gerçekten rahatsiz edici. Taktığımda konuşamadığım için sadece uyurken takıyordum, rahatsız olduğu icin gece 2-3 kere uyanıyordum. Bu sebeple damaklik takmayı biraktım, tabii problemim daha da ilerledi. Boyun ağrım dayanılmaz arttı. Tabii bunların yanında yüzümde asimetri de başladı. Bu sebeple botoksa başladım. İlk seanstan 2 hafta sonra ağrılarım tamamen geçti. Kesinlikle en iyi çözüm.

  27 kasım 2019 14:24

  9. yavaş yavaş ağrılarımın dönmesiyle botoksun gittiğini haftasonu anlamaya başladım.

  zaten doktorum 3 kere yenilemek gerekicek demişti. bu arada ben diş doktoruma yaptırdım.

  eğer benim gibi diş sıkmadan dolayı oluşan çene ağrısı çekiyorsanız öneririm. 4 aydır çok mutluydum çünkü ciddi derecede hayat kalitem düşmüştü. uygulamadan Artan botoks sıvısını migrenim için kullanmıştı ve bu konuda da işe yaradığını gördüm. biraz daha sabredip 2-3 ay sonra yaptırmak istiyorum, ağrılarım umarım şiddetlenmez.

  esas 3. botokstan sonrasını merak ediyorum çünkü en az 1 sene yaptırmamam lazım ki alternatif tedavi aramayayım çünkü maliyeti yüksek bi uygulama.

  16 eylül 2019 11:40 16 eylül 2019 11:44


  8. 2 gün önce yaptırdığım uygulama. Çok fazla diş sıkma problemim olduğundan çenem son 1 yıldır bana daha erkeksi geliyordu. Nısantasın da güvenilir bir kliniğe gidip sıkıntımı söyledikten sonra doktor Alper bey de inceledi ve çenemin bu işleme uygun olduğuna karar verdi. İşlem sırasında hiç bir acı hissetmedim. Şuan çenemde hafif bir uyuşukluk hissediyorum sadece bunun olacağını doktor demişti zaten. 1 2 hafta sonra ki gelişmeleri buraya editleyecegim. Umarım sonuç güzel olur...

  EDİT: 6 gün oldu diş sıkma problemim %70 oranında azaldı ve çenemde belirgin ama hafif incelme mevcut. ( beni gören tüm arkadaşlarım da inceldiğini onayladı ) 23 eylül de kontrole gideceğim. tamamen oturması zaten 4-6 hafta sürüyormuş bakalım...

  yolumuz uzun, heyecanımız yüksek ajdgsagjh

  9 eylül 2019 10:29 13 eylül 2019 11:47

  7. Yaklaşık 15 gün önce yaptırdığım uygulama. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu benim ilk medikal estetik uygulamamdı. Arkadaşımla gittiğim klinikte ‘sizce benim yüzüme ne yapabiliriz’ diye sorduğumda direkt masseter kaslarımın büyüdüğünün bu sebeple yanaklarımın çok daha büyük göründüğünün söylenmesi üzerine işlemi yaptırmaya karar verdim. Son birkaç yıldır artmış olan diş sıkma problemim var ve masseter kasının büyümesindeki başlıca neden bu, işlem sonrasında diş sıkmanın ortadan kalkacağı yüzümün de inceleceği söylendi. Nitekim de öyle oldu diş sıkma sorunum ilk gecede ortadan kalktı, birkaç gün sonra da yüzümde gözle görülür bir incelme meydana geldi. Kontrol için gittiğimde sağ tarafımın - bu tarafımla çiğnediğim için daha çok gelişmiş olan taraf- biraz daha botoksa ihtiyaç duyduğu söylendi ve bir kere daha işlem yapıldı. Sonuç olarak çok memnun kaldım hem uyandığımda çenem ağrımıyor hem de yüzümde belirgin bir incelme var. Özellikle diş sıkma sorunu olanlara kesinlikle tavsiye ederim..

  Edit: 6 ay geçti gözlemlerimi yazmak istedim. Bu süreçte diş sıkma problemim hiç olmadı temmuzun başında işlem yapılmış şubat ayındayız şimdi daha yeni yeni sıktığımı hissetmeye başladım ve çene ağrılarım tekrar başladı, zaten botoksun da 6 aylık bir uygulama olduğunu söylüyorlar, bu açıdan memnun kaldığımı söyleyebilirim, yeniden yaptırmayı planlıyorum.

  20 temmuz 2019 01:10 2 şubat 01:03

  6. Bruksizm sebebiyle yaptırmak istediğim işlem. Uyurken dişlerimi öyle bir sıkıyorum ki genelde sabahları çenem kilitlenmiş oluyor, uzun bir süre gece plağı kullandım halen daha kullanıyorum fakat o da sıkmayı engellemiyor, sıkmaya bağlı dişlerin zarar görmemesini sağlıyor. Antidepresan kullandığım dönemde de sıkmaya devam ettim o sebeple artık son çare bunu denemeyi düşünüyorum ve fakat hiç bilgim yok. İstanbulda doktor, klinik önerisi olan varsa çok mutlu olacağım 

  16 nisan 2019 18:08

  5. çene sıkmaktan ve hep aynı tarafla çiğnemekten dolayı çene asimetrisi oluştu, çenemin sol tarafı dışarıya doğru genişledi, kas kütlesi büyüdü ve diğer tarafa göre bayağı fark oluştu, bu durum aynada ve çektirdiğim fotoğraflarda ekstra gözüme batmaya başladı ve çok canımı sıktı, bunun üzerine önce çene törpüsü denemek istedim, sonra cesaret edemedim ve masseter botox'a döndüm. 20 gün içerisinde inanılmaz değişti, gün be gün çene kütlesi küçüldü tam eşitlenmese de gözüme batmıyor artık. ameliyat işini rafa kaldırdım. 2 seans daha yaptıracağım. umarım tekrarlamaz..

  20 şubat 2019 16:44


  4. Dişlerimi sıktığımdan dolayı yaptırmayı düşündüğüm işlem. Artık çenem kademe kademe kütürdeyerek açılıyor inşallah bir işe yarar. Ankara'da yaptıranlar varsa ve nerede yaptırdıklarını da yazarlarsa iyi-kotu yorumuyla çok çok memnun olurum.

  23 ocak 2019 21:46

  3. Yaklaşık 4 saat önce yaptırdığım uygulama. Genellikle masseter kasını çok sıkmak sebebiyle çenede ve başta oluşan ağrıları hafifletmek için yapılıyormuş, bense çenemi sıktığımın farkında olmadan sadece estetik kaygılarım sebebiyle bu uygulamayı yaptırmayı seçmiştim. 

  Gittiğim estetik cerrah masseter hipertrofim olduğunu onayladı, bunun ben farkında olmasam dahi çene kaslarımı çok sıkıyor olmamdan kaynaklandığını ve bu uygulamayı bana yapmaktaki asıl amacının çene eklemi ve dişlerimi korumak olduğunu estetik kaygısının ikinci planda kaldığını belirtti.

  Çenemin sağ ve sol tarafına 3’er enjeksiyon yapıldı toplam 5 dakika bile sürmemiş olabilir, canı çok tatlı bir insan olmama ve o an baya gergin bulunmama rağmen pek bir şey (acı) hissetmedim açıkçası. Ancak sağ çenemde iğneden dolayı küçük bir morluk oluştu, becerebilirsem fotoğrafını medyaya ekleyeceğim.

  İşlemden sonraki ilk saat ben biraz ağrı ve uykum gelmiş gibi bir uyuşukluk hissettim ancak bunların psikolojik olabileceğini düşünüyorum. 

  Dikkat edilmesi gerekenler ise şöyleymiş: bugün sadece sıvı gıdalarla beslenmek, çok fazla konuşmamak, ilk 48 saat içinde parol hariç hiçbir ağrı kesici ve başta yeşil çay olmak üzere diğer bitki çaylarını tüketmemek.

  Uyku pozisyonumun önemli olmadığını söylediler ancak ben yine de sırtüstü kalmaya çalışacağım. Ve bundan bir hafta on gün kadar sonra çiğnemekte biraz güçlük çekebileceğimi ancak korkmamam gerektiğini söyledi doktorum.

  Çenemin şeklinde meydana gelebilecek olası değişimler için girdiyi güncellemeye devam edeceğim. 

  23 ocak 2019 20:39 23 ocak 2019 20:45

  2. diş gıcırdatma sorunumdan dolayı uzun süredir araştırdığım ve olmayı düşündüğüm (link: https://www.guncelozturk.com/masseter-botoks/ botoks) türü. neredeyse her sabah çenemde oluşan inanılmaz ağrı ile uyanıyorum. geceleri rahatsız olan eşim de bu durumdan çok rahatsız. daha önce psikoloğuma sormuştum ve psikolojik olur demişti. hiçbir sıkıntım olmamasına rağmen aylardır devam ediyor. bu botoksu olanların yorumlarını okuyup son kararımı vereceğim artık.

  21 kasım 2018 23:52