sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (115)
 • medya (2)

115. gelecek hafta final haftası mücadelelerini görceğimiz program. amerikan versiyonuyla hatta amerikan masterchef jr. ile bile alakası yok. ama ben severek izliyorum. hatta izleye izleye kendim de mutfakta hızlandım diyebilirim. diğer yandan yemeklerin yapımı hakkında çok bilgi edinemiyorsunuz. çok güzel değişik bir şey çıkınca mesela sadece tezgahta bir şeyler doğrayanlara, kavga edenlere, cezada duran yarışmacılara ve çöp karıştıran şeflere odaklanıyor kameralar.

Sona kalan yarışmacılar hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.

kerem: izlemeye başladığımdan beri kerem'i tutuyordum, gerçekten güzel tabaklar çıkarıyor. ama ne zaman kaptanlık yarışı kazanıp kaptanlık yapıyor kendini de takımı da yakıyor, hop eleme potasına. e potada takım değil tek çalıştıkları için de tabi rahatça çıkıyor potadan. ki çıkmasın demiyorum yeteneği, efendiliği, iyi bir aileden geliyor olması ile mesleğe yaraşır biri. lakin son zamanlarda biraz yapmacık geliyor, ekrana oynamaya çalışıyor ama oynayamıyor. kendi halinde sesi soluğu çıkmadan dursa eskisi gibi daha iyi olabilir onun namına.

uğur: boş yapıyor ve başlarda sevmesem de dizilerdeki kötü karakteri sevmeye başlar ya insan işte uğur'u tam da öyle seviyorum. bireyselde kerem kadar olamasa da kaptanlığı iyi ve potaya gidip durmuyor en azından. uğur kadar özgüvenli birini hiç görmedim, yüzü de kara çıkmadı kebapçı mehmet gibi boşa atmıyor buralara geldiğine göre. ben uğur'un gerçekten oradaki en dürüst kişi olduğunu düşünüyorum. çok açık oynuyor. birde dövmeli, uzun saçlı (gizlinot: o attığı saçma sarı boya hariç) ve işinde iyi, akıllı olduğu için şu sıralar garip bir şekilde çekici gelmeye başladı uğur bana.

burcu: kulis yapıyormuşsun imalarında bulunan şeflere "kafam var kullanıyorum." dedi. e bence mantıklı ve güzel açıklama. sonuçta orası bir yarışma. ama bu kadar adın dile düşmeden dikkatli adımlar atsan daha iyi olurdu burcu. yemeklerinin ne kadar iyi olduğu uğur ve kerem kadar ekrandan belli olmuyor. onu anca şefler bilebilir, demek ki lezzetli yapıyor, bir şeyler biliyor ki finalde.

meltem: finale nasıl kaldı hiç anlamadım. en baştaki haftalarda karşı takımdan kuş üzümü çaldığından beri sevmiyorum. bence finalde onun yerine esra veya hakan olmalıydı.

hakan: masterchef'te hakan'ı düşününce aklıma hep sürekli röportajlarda "öyle yapmamalıydım, şeflerimden ve tüm yarışmacı arkadaşlardan özür dilerim." demesi ve bunu bir bölümde beş kere falan yapması geliyor. kesinlikle kendini geliştirdiği ve yemeği severek yaptığı belli. önü açık olacaktır. bu arada "hakan sen 19 yaşındaysan ben nasıl 21 yaşımdayım?" :/ .

son olarak ya kerem ya uğur kazansın. uğur kazanırsa "uğur masterchef olmayacak da kim olacak, kerem'de liderlik vasfı yok bir kere." diyeceğiz.

bugün pek işim gücüm yoktu, bu kadar uzun girdi yazdım masterchef'e. okulda hocalar yazmalı ödev verse isteyerek yapmam ama tabi ki biz gençler nerede vakit öldürebileceğimiz bir şey var yaparız. :)

12 aralık 15:45 12 aralık 16:21

114. hazer şefi inanılmaz karizmatik buluyorum ses tonu, giyim tarzı, saçının önündeki beyazlar.. coolsun hazer şef.

29 kasım 16:54 29 kasım 16:56

113. Gelecek bölümlerden birinde Sarp Apak ve Can Bonomo'yu konuk olarak göreceğimiz programdır. 

Bu sebeple izleyeceğim çünkü canım Bono♥️

29 kasım 12:57


112. İki üç bölümdür ben de izliyorum. Yemek yarışmasından çok her çeşit insan getirilmiş , şov işte.Şefler “hakan “ derken size de angara şivesi gibi geliyor mu süslüler, hazer hariç. 

Not: tuğsan’a ben de aşıktım, moleküler biyoloji ve genetik mezunuydu minik porsiyonlar hazırlardı. Ne tatlı çocuktu yahu bir de bunlara bak

28 kasım 19:46

111. Somer şef ve mehmet'in musluk muhabbetiyle yarmış yemek yarışmasıdır.

(link: https://youtu.be/NUYc5FXZkj4 Mevzubahis musluk muhabbeti)

28 kasım 18:35

110. fangirl ruhum durmuyor. artık mehmet şefin görüntülerine herkessss ulaşacak

ilgili medya:
2
28 kasım 18:14

109. Bu programdaki 1 saat dünyada en az 2 saate karşılık geliyor.

27 kasım 23:52


108. 'evet şeeef' cümlesini defalarca duyduğumuz televizyon programı.

20 kasım 23:20 30 kasım 12:54

107. O ses türkiye jürisine yemek yapıyorlar güya. Seda sayanın oğlu , acunun kızı leyla, acunun kankası esat, esatın eşi herkes orda.gün yapar gibi toplaşmışlar.körler sagırlar birbirini agırlar adeta. 

Seyma ve mikonos tayfasını da cagirsaydiniz tamamen bir profesyonellik örneği olurdu.

20 kasım 22:27 20 kasım 23:40

106. Eslem ve hakanı anaokulu yemek saatine alabilir miyiz? Yemek bilgisi ve gastronomi eğitimiyle ilgili bilgi veren kereme "edebiyat, felsefe yapma.s" diyen eslem, önce gastronomi eğitimi alsan sonra gelip kereme çemkirsen?

19 kasım 23:17