yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (531)
  • medya (15)

  531. haksızı savunmuyorum elbette atılan tweetler oldukça rahatsız edici fakat ilk taşı günahsız olan atsın. o koca stüdyodaki herkesin hayatını baştan sona inceleyelim, hangisi masum? hangisi bu zamana kadar yanlış bir hareket yapmamış olabilir ki? reyting için sosyal medyadan değişik zümrelere küfretmekten çok daha fazlasını yapan ve nedense(?)bu durumları işlerine hiçbir engel yaratmayan bir şef ve kanal sahibi bu çocuğa ahlak dersi ve-re-mez. 

  1 aralık 17:42

  530. Uğur konusundaki fikrim şu ; Televizyon programından madem eleyeceksin bu çocuğu sessiz sakince 1 dakikalık bir açıklama yaptırırsın sunuculara ve konu kapanır biterdi yarışmaya devam edilirdi en doğrusu buydu. Program bu olayı sessiz sakin kapatmayarak uğurun elenmesi üzerinden uzun uzun vedasını çekmiş izlettirmiş ve prim yapmış oldu üstüne üstelik bu çocuk bu kadar rencide oldu izleyen herkesin gözünde. Amma ve lakin bence Tweetler 8 yıl önce bile atılmış olsa (kaldıki 8 yıl önce değil yanlızca, 2019a ait hakaretler bile var) cidden çok ağır hakaretler içeriyordu özellikle kadınlar konusunda . Bu durum günlük hayatımızda olsa bir arkadaşımız için derizki 8 yıl önce yazmış bitmiş o zaman çocukmuş şimdi bambaşka bir insan aman nolucak ama söz konusu TV programı bir yayından bahsediyoruz bunların ortaya çıkıp devam etmesi programa bence iyi olmazdı onun adına, programdan ayrılması doğru oldu . Eğer devam etseydi programa şöyle bir izlenim olurdu herkesde '' herkes küfür hakaret edebilir sonrada programa çıkabilir nasılsa önceden olmuş '' gibi.

  1 aralık 13:54 1 aralık 13:58

  529. Hiç izlemedim ama uğur meselesini biliyorum. Bilmeyenler için de özetleyelim. Yarışmacılardan birinin neredeyse her zümreye karşı nefret dolu tweetleri ortaya çıkıyor. (link: https://www.instagram.com/p/CH3bSHZF4O8cwiZi7L1EX96t2zGCX5I_ordou80/?igshid=tql03zeumyqc Tık) Sanıldığı gibi hepsi aşırı eski değil bu tweetlerin. 2019 yılında bile yazmış.(gizlinot: En eskisi de 2012 yılında yazılmış) Kürtlere, sporla ilgilenmeyen erkeklere, açık giyinen kadınlara, kapalı giyinen kadınlara, selülitli kadınlara, kıllı kadınlara ve hatta çocuğunu emziren bir kadına karşı aşağılama ve zorbalık içeren şeyler yazmış. Acun'a da gevşek demiş swh.

  Bir kere yarışmaya almadan önce bir araştırılmıyor mu bu isimler sorusuna yanıt oldu. Ya araştırılmıyor ya da özellikle nefret dolu ve asosyal bozukluğa yakın tipler seçiliyor. Bknz: papağana işkence eden murat özdemir, tecavüzü savunan nihat doğan vs.

  Ama her şeye rağmen ben diskalifiye olmasından memnunum. Evet, bunu yargılamak acun'a ya da diğer berbat yarışmacılarıyla bilinen acun medya'ya düşmezdi ama iki yanlış da bir doğru etmiyor. "Şu yanlışı düzeltmediniz, niye bunu düzeltiyorsunuz?" denmesini anlayamıyorum. 15 yaşında bir kızın selülitleri hakkında tweet atacak birinin tehlikeli olduğunu düşünüyorum üzgünüm. Ya da bir ırka küfretmek? Çocuğunu besleyen bir kadına utanması yok demek? O tweetlerde o kadar çok hakaret var ki... bir şeyler yavaş da olsa değişiyor, ben bundan memnunum. Nefret kusmak hala kolay ama o kadar da kolay değil.

  Ha bu diskalifiye temiz yüreklilikle mi yapılmıştır? Hayır. Bunu da reytinge dönüştürmeye çalışmalarından belli, gündem oluşturmak istediler. Ayrıca şeflerden sadece danilo saygı konusuna değindi, diğerleri "yazdıklarınıza dikkat edin, söz uçar yazı kalır." şeklinde alakasız bir nasihatte bulundu. Sanki kendi hatalarına değil de başkalarının komplosuna kurban giden biriymiş gibi.

  Yani 18 yaşından 25 yaşında olduğu geçen yıla kadar nefret söylemleri saçan bir insanı hem de kadın çoğunluklu bir platformda savunmadan önce bir daha düşünelim. Bozuk saat bile (gizlinot: Acun medya) şimdilik bir kere doğruyu gösterdi.

  ilgili medya:
  1
  1 aralık 12:02


  528. Artık acuna nasıl dokunmuşsa o laflar tweetler cocugu resmen bütün Türkiye'nin önünde aşağılayıp, rencide edip gönderdi.

  Tweetler ilk cıktıgında ben de cok kızmıştım Uğura. Sallamadığı kesim, insan topluluğu kalmamıştı. Cinsiyetçi ve iğrenç tweetlerdi. Hatta rte ye de sallamış. Şuan olsa hapsi boylayacağı bir durum ama zaman aşımına uğramış ki o zaman rte başbakandı c.başkanı değil. Düşünün yani o kadar eski.

  Sonra ben de açıp baktım eski 7-8 yıl önceki palyaşımlarıma bir sürü saçma sapan şey. E silseydi madem yarışmaya giriyor diyorsunuz ya. Belki hatırlamamıştır bile emin olun. Yapılan her türlü haksızlık bence.

  Bir süslü sey yazmış acunun özel hayatıyla bu bir mi? Evet bir. Sen birisini ahlaksızlık terbiyesizlik yaptı diye "ahlak timsali" kesilip tüm ülke önünde rezil edip yargılayacak konumda görüyorsan kendini, evet bir. Gerek acunun yaptıkları, gerekse gecen sene karısını stüdyodaki yönetmenle aldatan somer şef.

  Hepinizin hataları, günahları var. Kimseyi yargılamak orda ahlak mahkemesi kurmak size düşmez. Cok rahatsızsan mahkemeye verirsin. Mahkeme de yürü git bunla mı uğraşıcam der oturursun yerine.

  Uğuru yarışmada da sevmezdim. Gıcık ve insanları tahrik eden sekilde konusuyordu. Ama simdi inadına da takip ettim instagramdan. İnadına da destek olasım geliyor. Yazık günah benle aynı yaşta adamı hüngür hüngür ağlattılar orda bir de acıklı müzik koyup. Belki de ağlaması bir adan bütün türkiyenin onun yanında olmasına sebep oldu. Selin Ciğerci haklı sanırım.

  Ben olsam benim 8 yıl önce ergenken attığım tweeti sorgulamak doğruluğunu yanlışlığını tartışmak size düşmez. Ahlak bekçiliği yapmadan önce herkes kendi yaptıklarına baksın. Söylediklerim için bütün türk halkından özür diliyorum. Der söz hakkımı öyle kullanırdım.

  30 kasım 20:18

  527. Var misin yok musunda evli kız çocuk sahibi kişilerin 18 19 yasında bir kızcağıza kancayı takip suan (bence) hayatını karartanlar uğurun ergenken twitteri saçma sapan kullanarak küfür etmesinden dolayı ahlak dersi veriyor. Ailemin yüzüne nasıl bakıcam diye ağlarken içim parçalandı. Ama uğur tamam yaptıkların doğru değil ama kendinden 628462 yaş küçük kızlarla mi beraber oldun, aldattın mi, hırsızlık mi yaptın. Ailenin yüzüne gönül rahatlığıyla bakabilirsin. Bizi halk olarak onemsiyorsan eger gonlun rahat olsun biz seni affettik.

  Tanım: 1990 lar 2000 lerdeki gibi unutulmayan tv rezaletlerini günümüzde de bize izleten program.

  30 kasım 19:14

  526. “mini etek giyersen tecavüz ederler, o zaman bas bas bağırmayacaksın” diyen nihat doğan’ı survivor’da konuk edebilmiş acun’un bir garip ‘duyar’ına sahne olmuş program. 

  30 kasım 17:54

  525. programı hayatımda bir kez bile izlemedim. dünkü olayı sosyal medya sayesinde biliyorum. rayting ile uyanıp rayting ile uyuyan acun'un bu programında olay ise beni hiç şaşırtmadı. umarım bu olaydan sonra izlenme sayılarında ciddi düşüş yaşar.

  30 kasım 17:41


  524. Ciddiye alınmaması gereken yemek programı...(bkz: Danışıklı dövüş )

  30 kasım 15:37 30 kasım 15:38

  523. toplumun her kesimine laf atan, ırkçılık ve cinsiyetçilik yapan bir tip ile milletin özel hayatını kıyaslamanız komik. hiç izlemedim bu programı, bu olaydan sonra baktım. uğur denen kişi 18 yaşında yazdıkları yüzünden kovulmalı mıydı başka mesele ama orada azar dinlemeyi seçen de kendisi. diskalifiye olduğunu biliyordu, çekip gitmek yerine reyting canavarlarına ortak olup ağladı o da. tv8'i boykot etmeye çağıranlara gülüyorum. nihat doğan tekrar survivor'a kabul edildiğinde göstermediğiniz tavrı bunun için mi gösteriyorsunuz? acun'u gram sevmem de adamın kaç yaş küçük kişilerle ilişki yaşadığı onu ilgilendirir. uğur denen kişinin yazdıklarıyla bir tutulamaz.

  30 kasım 14:39

  522. Furkan ağlayarak stüdyoyu terk etti diye RTUK ceza kesmemiş miydi? Şu olaya nasıl dahil olacak RTUK cok merak ediyorum.

  Bir de geçen haftalarda spoiler veren köstebek uğur olabilir. Biraz da onun hıncını almış olabilir Acun.

  Kişisel görüşüm, Uğur gibi düşünüp konuşan yığınla insan(gizlinot: Insanimsi ) var her yerde, uğurun hatası yazıya dökmesi oldu. Terbiyesiz, pis bi herif ama masterchef de ahlak yarışması değil. Öyle olsa eşini aldatan, kameralara yakalanan Somer şefin ilisiginin kesilmesi gerekiyor. Bize ne kime ne dediysek, uğurun da pis bi herif olması kendini bağlar.

  30 kasım 12:54