yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (505)
  • medya (12)

  505. Bu yarışmaya katılanların da hep bir dramatik hikayesi oluyor arkadaş. Kim çıkıp ben torpiliyim der? Uğur'un hikayesi ne acaba, küfür etme hastalığına sahiptir belki...

  dün 00:55

  504. Ayyüce elenirken, genç bir kızın "hiç camı olmayan evde 1 yıl yaşadım"diyerek hayat mücadelesini ortaya koyan cümlesi, kolay yoldan para kazanmak isteyenlere kapak olsun. veda ederken üç beş cümle ile anlattığı önyargılarla mücadelesinin hikayesi şefleri bile ağlattı. otuzlarına kadar büyüklerinin eline bakan, çalışsa bile ayrı eve çıkamayan erkeklerin, sözde delikanlıların olduğu bir ülkede kadının işinde kendini kanıtlamasının ne kadar zor olduğunu anlattı, anlayana..

  bir yıl camı olmayan bir evde yaşadığını anlattı ki torpil yakıştıranlar okusun ve utansınlar diye özellikle yazıyorum bunu. belki hak ettiğinden çok daha az ücret aldı, nasılsa kadın bekar da erkekde değil, çocuğuda yok sana bu para yeter diye hakkı verilmedi. muhakkak ödemesi gerekenden çok daha fazla kira ödedi. tek başına birçok erkeğin göze alamadığı zorlukları göğüsleyen ayyüce'nin kısa hikayesi aslında kadınların ülkemizde yaşadığı en büyük sorunu değil mi? sahi biz neden yapamayalım?

  dün 00:31 dün 00:38

  503. Sefa nasıl bir bebeksin sen ya bakmalara duyulmuyor.

  Geçenlerde ben de bi yerde okudum tipine bakınca alman subayı konuşmaya başlayınca tam kayserili diye. Sefa memleketini de yerim seni de ya, kıskananlar anten taksın agsjsgaaj

  Eray seni boğarım bak sefoşkoya laf etme

  23 kasım 23:01 23 kasım 23:11


  502. şu özgül'ün panikten bütün yemekleri ikişer tane yapması, şeflere saçma sapan sorular sorması, kendi kendine sürekli "ay yapamadım off yaa" demeleri yüzünden izleme hevesimin kaçtığı yarışma.

  elensin artık, fenalık geçiriyorum yemin ederim

  23 kasım 21:44

  501. Acun uğur hakkında diskalifiye edildi dedi demekki bu gece uğur elenmedi. Ayyüce yerine Eğer sefacığım gözümüzün nuru gönlümüzün masterchefi elenirse bırakırım survivor izlemeyi. Zaten arada bir sefayı görmek için izliyordum.

  22 kasım 23:10

  500. Yarışmayı izlemeyi bırakalı çok uzun zaman oldu. Bugün skandalı sosyal medyadan öğrendim. Uğur adlı yarışmacının diskalifiye edilmesi yetmez kendisi acilen bir rehabilitasyon merkezine kapatılmalı ve ruhsal sorunları çözülmeden topluma salınmamalı.

  22 kasım 13:25

  499. Uğur'un diskalifiye edilmeyi sonuna kadar hak ettiği yarışma programıdır.

  Bu bir yemek programı, yemeğine göre muamele edilmesi lazımdı gibi kabul etmesi güç bir savunu geliştiren güruha şunu hatırlatmak isterim: yer yüzünde bugüne kadar yaşamış hiçbir faşistin tek özelliği masumları gaz odasına kapatmak, kendinden olmayana soykırım uygulamak değildi. Bu adamlar kendi ırkını "çok seviyor", adeta kendinden olana tapıyordu. ya da hiçbir kadın düşmanının tek özelliği kadınları aşağılamak, hor görmek, yerden yere vurmak veya öldürmek değildi. Haberlerde okuduğunuz o katiller söz gelimi aynı zamanda iyi bir marangoz, başarılı bir iş adamı veya iyi bir cerrahtı.

  Öyleyse?

  Bir insanın tek başına mesleğinde başarılı olması ya da tek başına başka bir konuda iyi görünen bir özelliğe sahip olması yetmez. İnsanları birbirinden ayıran bu değildir. Ahlaklı bir aşçı ya da şef olmaktır takdir edilmesi gereken. Ahlaksız bir aşçı ya da şef olmaktır cezalandırılması gereken.

  Bu bir yarışma programı. Ancak oradakileri birbirinden farklı kılan tek şey gastronomi bilgileri ve tecrübeleri değil, meslekteki duruşlarına ve başarılarına da tesir eden ahlâkî vasıfları.

  Dipçe: üstelik henüz iyi bir aşçı bile değil.

  Düzenleme: ekleme yapıldı.

  22 kasım 13:06 22 kasım 13:16


  498. Uğur gibi bir kadın düşmanını destekleyen hemcinslerimi görmekten utanıyorum. 15 yaşında kızın selilütlerinden,bebeğini emziren anneye söven, kadınların arabaya "verdiğini" düşünen bir insanı savunmak nasıl bir psikolojidir? Üstelik 2019da da atılan benzer tweetler var.

  Bu arada acun'un nihat doğan gibi bir potansiyel sapığı survivora alması tabi ki yanlıştı ama bazı tutumlar yanlış diye hep yanlış gitmemeli.diskalifiye kararı yerinde bir karar olmuş.

  ilgili medya:
  1
  22 kasım 01:46 22 kasım 01:51

  497. Ben birine en baştan ısınamıyorsam ondan mutlaka bir şeyler çıkar uğur da onlardan birisi zaten yarışmada olduğu süre boyunca diğer erkeklerle birlik olup kadınları potaya soktuğu zamanlarda da kadınlarla derdi olduğu belliydi bugün paylaşılan geçmişte attığı rezil tweetler de kanıtı oldu şimdi nasıl çıkacak insan içine merak ediyorum.

  22 kasım 01:19 22 kasım 01:21

  496. Taner tolga tarlacı, nihat doğan ve aklıma gelmeyen daha nicelerini barındırmış acun medyanın uğuru diskalifiye etmiş olmasını güç gösterisi ve reyting amaçlı buluyorum. ayrıca şahsen ben uğur'u destekliyordum. hala da seviyorum kendisini. hayatının kalanında başarılar diliyorum tatlı çocuk.

  22 kasım 01:13