yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • medya (1)

  60. Kitabı çok önce okumuştum. Diziye bir iki gündür sardım. Berbat uyarlanmış. Öncelikle kitapta inci ve han olmadığına herkes değinmiş. Hatta safiyenin annesi erkek çocuğu olmadığı için kızlarını sevmiyor, ihmal ediyor. Hatta bebekken bakmıyor ve çocuklarını kız oldukları için ölüme terk ediyor. Bir oğlu olmadığı için kocasının kendisini sevmediğini, kız doğurdukça kocasının kendisinden soğuduğunu düşünüyor. Han karakteri çok uydurmasyon bu yüzden. Dizideki gibi ciddi sorunları olan birisi günlük hayatında bu kadar mükemmel görünemez. Ayrıca kitapta kardeşlerden hiç biri koca meraklısı değil, gülben gibi. En küçük kız kardeş işi gücü olan aklı başında biri ve iş yerinde bir arkadaşı onunla evlenmek istiyor. Hatta isteme olayı bile oluyor. Kitabın sonunda da evleniyorlar ve bir oğulları oluyor en büyük abla büyütüyor. Annesinden kalan erkek çocuk takıntısını doya doya yaşıyor. 

  Naci karakteri de kitaptan çok alakasız. Kitaptaki olayda bu çocuğa araba çarpıyor ve ölüyor. Yine senaristlerin uydurduğu bir karakter olduğu için gerçeklikten uzak bir romantizm delisi. Sen git ortaokul aşkının kankasıyla evlen, çocuk yap sonra dön ortaokul aşkına . Çok saçma. Babaya neden öfke ve kin yok çünkü babanın tek suçu sevmediği bir kadınla evlenmek. Kadına, istediği sevgiyi veremeceğini söylediği halde kadının adamı bırakmayışı. Ayrılmak isteyen erkek değil de kadın olsa, ayrılırsan kendimi öldürürüm çocukları sana göstermem tarzı tehditler savuran erkek olsa herkes linç ederdi. Ama cinsiyetler değişince fikirler de değişmiş. Ayrıca inci karakteri ve inci'nin dıdısı bıbısı olan herkes çok dengesiz çok sevimsiz. Bir evlilik ortadan kaçarak bitirilmez. kısacası iyi uyarlanmamış kitaptaki kadar gerçek değil. Kitaptan tam olarak uyarlanan safiye ise dizide en gerçekçi ve empati kurabildiğimiz karakter. Safiyenin tavrı, duruşu net oysa senaristin hayal ürünü olan karakterler tutarsızlıklarla dolu.

  dün 20:53

  59. Guilty pleasure'ımın son bölümünde suyla yıkanan bir önlüğün kuru kaldığına şahit oluyoruz. Bana kalırsa gerçek villian olan babayı (gizlinot: Hikmet) sevimli göstermek istediklerinden gülben'le tatlı bir anlarını koymak istemişler ve bu yüzden hikmet, gülben'in çiş yapıp kirlettiği önlüğü annesi görmesin diye gizlice elinde yıkıyor. Su sesi şıpırtı falan koymuşlar (gizlinot: Zahmet olmuş). derken hikmet kuru bir önlükle kameraya dönüyor. Artık türk dizilerinin üşengeçliğini hayretler içinde izliyorum. Yani ıslatamadınız mı önlüğü? Çok mu zor bu? Medyaya koyuyorum...

  Naci'yi oynayacak kahverengi gözlü biri bulamamaları (çünkü türkiyede kahverengi göz bulmak çok zordur) ve renkli gözlü oyuncuya lens taktırmamalarından sonraki en büyük üşengeçlikleri buydu sanırım.

  Ayrıca kafa travması geçirme ihtimali olan safiye'ye yat uyu dinlen denmesi...... Hastaneye gidemiyor tamam ama en azından uyanık kalması gerektiğini bir çocuk bile bilir.

  Bir de, inci'nin duruma bozulmasını anlıyorum ama ortada kriz geçirip kafasını duvarlara vuran bir kardeş varken ortadan kaybolunup boşanma davası açılmaz. Biraz beklersin be kızım... Han'a da aşk olsun, iyi değil işte ablan. Ağır bir kriz geçirmiş, kendini fiziksel olarak yaralamış. zaten çok çok ağır psikolojik sorunları var. Hemen O an inci'nin peşinden gitmeyiver.

  Neyse haftaya da gelir şikayet ederim burda. Napayım bağımlılık yaptı. Hızı 1,5'a alıp atlaya atlaya izleyince yarım saatte bitiyo...

  ilgili medya:
  1
  dün 03:47

  58. Dünyanın en aptal olay örgüsünü yazıyorum:

  Elleri kuruyan neriman'la dalga geçilmesi

  Ege'nin el kuruluğu nasıl geçer diye araştırma yapması (gizlinot: Biliyorsunuz baya akla gelmez bir çözümü var, köşe bucak araştırmanız lazım)

  Çözümü buldum diye neriman'a koşması

  İnci'nin sırf mesaj verebilmek için konseptsiz saçma sapan radyo programına aynı gün dermatolog çağırması

  Dermatologun (gizlinot: Müthiş bir oyunculukla casual bir şekilde ) el kuruluğu için elleri her gün nemlendirmeyi tavsiye etmesi...........

  Wow.

  Elleri nemlendirmek mi?

  Bu ne kadar da radyo programında yer almayı hak eden, şeytanın aklına gelmez, üzerine araştırmalar gereken inovatif bir fikir.

  Ya anladık ürün yerleştirme yapacaksınız ama böyle mi yapacaksınız? türk senaristler... Siz iyi misiniz? İşinizi daha iyi yaparak elinizden almak istemiyorum ama ege'nın eczaneye gidip krem alması ve neriman'a vermesi neyinize yetmezdi? Bakın dizideki hataları geçtim, insan krem gibi bu kadar rahat yerleştirilecek bir ürünü bile mi eline yüzüne bulaştırır? Siz ıslah olmazsınız.

  (gizlinot: Biraz fazla mı sinirlendim? Bence hayır. )

  30 aralık 2020 03:02


  57. Vallahi söylemeyim söylemeyim diyorum ama dayanamıyorum safiye o brezilya fönünü nerde yaptırdın benim kıvırcıklarda gitseya böyle...

  15 aralık 2020 22:22

  56. Sadece ilk iki bölümünü izleyebildim. Farah zeynep sevmemem ve dizide han ile aşkları nedense bana itici geldi. Onun harcinde merve dizdar ı izlememek için kendimi zor tutuyorum. Han ile incinin aşkı vıcık vıcık geliyor. 

  10 aralık 2020 15:13

  55. Keşke han gibi bir abim olsaydı. En azından bu hayatta kendimi biraz daha güvende hissederdim

  10 aralık 2020 00:35

  54. Gülben knki geçen bölümde abartma demiştim ama abartmaya yeni başladın galiba.

  Şimdi de naciye sardı. 3. de rota yeniden hesaplanıyor olacak ve bu sefer bayramı gösterecek diye düşünüyorum.

  9 aralık 2020 23:53


  53. Gülbenin bu bölümdeki sözleri içime cız etti resmen. Birilerinin kalbinde önemli olmak nasıl kıymetli bazı insanlar için ve bu değerli hissetme duygusunu dizideki Gülben gibi gerçekte bir defa bile tadamamış o kadar insan var ki. Bir düşündüm ne kadar yanlış, hiç haketmeyen insanlara ne değerler anlamlar yükleyip baş üstü ediyoruz aslında dışarıda bir güzel kelime için can atan insanlar varken...

  8 aralık 2020 22:16 8 aralık 2020 22:16

  52. 12. bölümde ege, isminin neden ege olduğunu açıklarken annemle babam egenin incisi bodrumda tanışmışlar bu yüzden bana ege ablama inci ismini koymuşlar diyor. wtf? izmir düşmanlığından mı bu yoksa bilgi eksikliğinden mi cidden anlayamadım. ailem minik serçe seda sayanı çok severdi bu yüzden adımı seda koymuşlar demek kadar absürt.

  2 aralık 2020 22:22

  51. Ege, neriman ve esra karakterleri hariç bütün karakterlerini tokatlamak istiyorum izlerken. Annemle izliyorum yoksa sahneleri atlar arkada ses olsun diye açardım, iki saat oturup katlanılacak gibi değil çünkü.

  2 aralık 2020 19:20