yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

  67. Naci ve kızının son geçirdikleri gün sahnesi yıktı geçti beni. Bu sahneden önce neden Safiye yi daha da kıracaksın derken artık öyle bakmıyorum. Ufacık bir an da olsa mutlu olsunlar. Tüm hayatlarına değecek kadar mutlu olsunlar.

  Ve son sahne incinin eve giriş sahnesi ne kadar sanatsaldı. Gerçekten bu yılın en kaliteli bulduğum dizisi. 

  bugün 01:24

  66. "Hiçbir çocuğun mutsuz edilmediği bir ev." Mutsuz büyüyen her çocuğun hayalidir. #MasumlarApartmanı

  "Hiçbir çocuğun kalbini kırmayacağım". Safiye deyince fark ettim ki,ben de böyleyim. Cümlesi yoktu hiçbir zaman kafamda. Ama icraatte hep bu böyleydi.

  Hem gülüp hem ağladığım,en sevdiğim dizi olur kendisi.

  bugün 00:04

  65. Bu ivmede giderse izleyicisini kaybedebilir.Naci olayı da sıkmaya başladı.Naci gerçek bir insan olsaydı linç yerdi.Ama dizide romantizm olarak sunmaları gerçekten komedi.Kızı yalnızlığa alışsın diye öyle davranıyor ama sizin az ömrünüz kalsa çocuğunuzun her dakikasını değerlendirirsiniz.Naci karakter olarak benim gözümde yerlerde.Dizideki babayı da hiç çözemedim.Bari adamın yaşlı halini biraz sevimsiz yapsaydınız ,adama kızamıyorsunuz.lafın kısası Naci gitsin artık ,psikiyatrist gelsin.Gülben'e koca adayı.Inci de eve gelsin boşanmayacaksa ,aynı evde merak ediyorum.

  22 ocak 17:32


  64. bana göre gayet iyi ilerleyen dizi. zaten çoğu kanalda bir şey yok. mevcut durumda izleniyor.

  22 ocak 17:18

  63. Dizideki Naci karakterine gerçekten uyuz oluyorum.

  Sen saçma sapan bir çocukluk aşkı için kızını ihmal edecek kadar bencil bir adamsın, safiye seni ne yapsın. Kendi kız evladını ömrünün son günlerinde yanlız bırakan şiir romantizm kasan bir adamı kim ne yapsın. Bencil, umarsız ve takıntılısın Naci.

  Han ve inci'ye ayrıca uyuz oluyorum. O kadar boş ki ilişkileri. İnci madem bu kadar ayrı ev ve evlilik meraklısı biriydin önceki sevgilini neden bıraktın? Han'i sevdiği falan yok. Safiye bu konuda da haklı Han'ın parası, yakışıklılığı ve tehlikeli havası çekici geldi gitti evlendi. Annesine benzemek için, dedesine isyan için, önceki sevgilisine "bak senden iyisini buldum bunca yıl beni beklettin" demek için. Herkesi anlıyorum bu dizide sadece inci'nin ve naci'nin bencillik ve simarikligini anlamıyorum.

  Bu saatten sonra inci'nin tek yapacağı mantıklı hareket boşanmak olur. Naci'nin de gidip kızıyla ilgilenmesi olur.

  22 ocak 10:43

  62. Bence baymış dizidir. İlk bölümleri iyiydi ama artık baydı. Zaten 3 saat dizi mi olur yahu? Uzadıkça uzuyor.

  21 ocak 18:21

  61. Kitabı çok önce okumuştum. Diziye bir iki gündür sardım. Berbat uyarlanmış. Öncelikle kitapta inci ve han olmadığına herkes değinmiş. Hatta safiyenin annesi erkek çocuğu olmadığı için kızlarını sevmiyor, ihmal ediyor. Hatta bebekken bakmıyor ve çocuklarını kız oldukları için ölüme terk ediyor. Bir oğlu olmadığı için kocasının kendisini sevmediğini, kız doğurdukça kocasının kendisinden soğuduğunu düşünüyor. Han karakteri çok uydurmasyon bu yüzden. Dizideki gibi ciddi sorunları olan birisi günlük hayatında bu kadar mükemmel görünemez. Ayrıca kitapta kardeşlerden hiç biri koca meraklısı değil, gülben gibi. En küçük kız kardeş işi gücü olan aklı başında biri ve iş yerinde bir arkadaşı onunla evlenmek istiyor. Hatta isteme olayı bile oluyor. Kitabın sonunda da evleniyorlar ve bir oğulları oluyor en büyük abla büyütüyor. Annesinden kalan erkek çocuk takıntısını doya doya yaşıyor. 

  Naci karakteri de kitaptan çok alakasız. Kitaptaki olayda bu çocuğa araba çarpıyor ve ölüyor. Yine senaristlerin uydurduğu bir karakter olduğu için gerçeklikten uzak bir romantizm delisi. Sen git ortaokul aşkının kankasıyla evlen, çocuk yap sonra dön ortaokul aşkına . Çok saçma. Babaya neden öfke ve kin yok çünkü babanın tek suçu sevmediği bir kadınla evlenmek. Kadına, istediği sevgiyi veremeceğini söylediği halde kadının adamı bırakmayışı. Ayrılmak isteyen erkek değil de kadın olsa, ayrılırsan kendimi öldürürüm çocukları sana göstermem tarzı tehditler savuran erkek olsa herkes linç ederdi. Ama cinsiyetler değişince fikirler de değişmiş. Ayrıca inci karakteri ve inci'nin dıdısı bıbısı olan herkes çok dengesiz çok sevimsiz. Bir evlilik ortadan kaçarak bitirilmez. kısacası iyi uyarlanmamış kitaptaki kadar gerçek değil. Kitaptan tam olarak uyarlanan safiye ise dizide en gerçekçi ve empati kurabildiğimiz karakter. Safiyenin tavrı, duruşu net oysa senaristin hayal ürünü olan karakterler tutarsızlıklarla dolu.

  20 ocak 20:53


  60. Guilty pleasure'ımın son bölümünde suyla yıkanan bir önlüğün kuru kaldığına şahit oluyoruz. Bana kalırsa gerçek villian olan babayı (gizlinot: Hikmet) sevimli göstermek istediklerinden gülben'le tatlı bir anlarını koymak istemişler ve bu yüzden hikmet, gülben'in çiş yapıp kirlettiği önlüğü annesi görmesin diye gizlice elinde yıkıyor. Su sesi şıpırtı falan koymuşlar (gizlinot: Zahmet olmuş). derken hikmet kuru bir önlükle kameraya dönüyor. Artık türk dizilerinin üşengeçliğini hayretler içinde izliyorum. Yani ıslatamadınız mı önlüğü? Çok mu zor bu? Medyaya koyuyorum...

  Naci'yi oynayacak kahverengi gözlü biri bulamamaları (çünkü türkiyede kahverengi göz bulmak çok zordur) ve renkli gözlü oyuncuya lens taktırmamalarından sonraki en büyük üşengeçlikleri buydu sanırım.

  Ayrıca kafa travması geçirme ihtimali olan safiye'ye yat uyu dinlen denmesi...... Hastaneye gidemiyor tamam ama en azından uyanık kalması gerektiğini bir çocuk bile bilir.

  Bir de, inci'nin duruma bozulmasını anlıyorum ama ortada kriz geçirip kafasını duvarlara vuran bir kardeş varken ortadan kaybolunup boşanma davası açılmaz. Biraz beklersin be kızım... Han'a da aşk olsun, iyi değil işte ablan. Ağır bir kriz geçirmiş, kendini fiziksel olarak yaralamış. zaten çok çok ağır psikolojik sorunları var. Hemen O an inci'nin peşinden gitmeyiver.

  Neyse haftaya da gelir şikayet ederim burda. Napayım bağımlılık yaptı. Hızı 1,5'a alıp atlaya atlaya izleyince yarım saatte bitiyo...

  ilgili medya:
  1
  20 ocak 03:47

  59. Dünyanın en aptal olay örgüsünü yazıyorum:

  Elleri kuruyan neriman'la dalga geçilmesi

  Ege'nin el kuruluğu nasıl geçer diye araştırma yapması (gizlinot: Biliyorsunuz baya akla gelmez bir çözümü var, köşe bucak araştırmanız lazım)

  Çözümü buldum diye neriman'a koşması

  İnci'nin sırf mesaj verebilmek için konseptsiz saçma sapan radyo programına aynı gün dermatolog çağırması

  Dermatologun (gizlinot: Müthiş bir oyunculukla casual bir şekilde ) el kuruluğu için elleri her gün nemlendirmeyi tavsiye etmesi...........

  Wow.

  Elleri nemlendirmek mi?

  Bu ne kadar da radyo programında yer almayı hak eden, şeytanın aklına gelmez, üzerine araştırmalar gereken inovatif bir fikir.

  Ya anladık ürün yerleştirme yapacaksınız ama böyle mi yapacaksınız? türk senaristler... Siz iyi misiniz? İşinizi daha iyi yaparak elinizden almak istemiyorum ama ege'nın eczaneye gidip krem alması ve neriman'a vermesi neyinize yetmezdi? Bakın dizideki hataları geçtim, insan krem gibi bu kadar rahat yerleştirilecek bir ürünü bile mi eline yüzüne bulaştırır? Siz ıslah olmazsınız.

  (gizlinot: Biraz fazla mı sinirlendim? Bence hayır. )

  30 aralık 2020 03:02

  58. Vallahi söylemeyim söylemeyim diyorum ama dayanamıyorum safiye o brezilya fönünü nerde yaptırdın benim kıvırcıklarda gitseya böyle...

  15 aralık 2020 22:22