sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

15. Bir tane çantam var burdan. Tek fiyat 100 tl bölümünden almıştım. Siyah düz bir çanta, baya severek kullanıyorum. Henüz bir problem yaşamadım. Yüksek fiyatlı sezon ürünleri o fiyatı hakediyor mu bilemiyorum. Çanta ihtiyacım olduğunda tekrar bu şekilde tek fiyat kısmından alışveriş yapabilirim. 

6 aralık 2018 14:56

14. Aynı dökülme sorununu benim de yaşadığım çanta markası. Krem rengi bir çanta almıştım. Dolapta bekliyordu, kullanmak için çıkardığımda derisi döküldü.

4 aralık 2018 08:23

13. aslında çok beğendiğim bir marka, birkaç tane de çantasına sahibim. ancak fark ettim ki bir tanesinin derisi döküldü. bir tanesinin de kulpundaki derisinden bir parça kalktı. düzgün de çanta kullanan biriyim. çok çantam oldu. için sıra az da geliyor. kalitesi düşündüğüm gibi çıkmadı diyebilirim.

3 aralık 2018 23:31 5 aralık 2018 09:05

12. Çantaları güzel ve dayanıklı. Kendime gece davetlerde kullanmak için küçük clutch çantalarından almıştım. Çok sık kullanılan urun olmasalar da durduğu yerde dökülen mango çantalarım gibi çıkmadı. Derileri soyulması ve metallerinin kararma ya da matlaşma durumu ile karşılaşmadım. Bu sebeple farkli zamanlarda üç farklı model aldım. Benim için zamansız parçalardan oldu aldıklarım. Gerçekten dayanıklı çıktı. Ancak günlük çantalarının biraz orta yaşa hitap ettiğini düşünüyorum. Beğenerek günlük kullanmak amacıyla aldığım çantayı arkadaşlarım fazla "anne işi" bulunca ve annemin de çok severek kullanmaya başladığını görünce bu fikre kani olduğumu söyleyebilirim.

3 aralık 2018 23:01

11. birkaç ay önce teyzemin hediye etmesiyle kullanmaya başladığım ve dayanıklılığına hayran kaldığım çantam.

3 aralık 2018 18:30

10. açıkçası her modelini sevdiğim ve beğendiğim söylenemez, evet gerçekten bazen çantaları kalıp gibi ve biraz da orta yaş sınırına hitap edebilecek tarzda.

Ancak Temmuz ayında annemin doğum günü için ona buradan bir çanta aldım, yanlış hatırlamıyorsam 300 TL gibi bir fiyata. Verdiğim para helali hoş olsun, annem her gün kullanıyor (ben de arada ondan alıp kullanıyorum :P ) Mıknatıslı bir yeri var, normalde mıknatıslı çantalarımızın hepsi 1 ay sonra çalışmaz, götürürüz tamire. Bu çanta sapasağlam. Çokta orta yaş sınırı gibi durmuyor, bende severek kullanıyorum.

3 aralık 2018 12:18

9. Buranın kendi çantalarının nedense orta yaş ve üzeri olduğunu düşünüyorum ve çoğunu beğenmiyorum. Üstelik modası geçmiş outlet çantaları bile ortalama 90-200 arası. O fiyatlara indirimli mangodan çok daha güzel ve güncel cantalar alınabilir. Fakat gün ortamlarında matmazel havası denen de birşey varmış teyzem söyledi. Kalitesini bilemem ama modelini begenmedigim çantanın kalitesine bakmam bile.

2 aralık 2018 19:24

8. sözlükte hakkının pek verilmedigini dusundugum marka. zaranin nerdeyse pazar kalitesindeki cantalarina sirf zara diye dunya para vermek istemeyenlerin en azindan belli bir tarzi ve kalitesi olan matmazeli denemelerini tavsiye ederim. sezon fiyatlarini haketmedigini dusunurseniz indirimlerini takip ederek guzel fiyatlara guzel cantalarin sahibi olabilirsiniz.

2 aralık 2018 16:59

7. Bilkent ankuva'da çantalarını satan bir mağaza mı vardı yoksa direkt matmazel'in kendi dükkanı mıydı hatırlamıyorum, ama bu markanjn o zamanlar (sene 2004 falan) üzerinde şirin kız baskıları olan çantaları vardı. Bilkent'te çok tutulmuştu. Ben de orada görüp almıştım.

Çok sonra kızılay sakarya'da bir mağazaları açıldı. Oradan da okul bitmeden önce 2-3 çanta beğenip almıştım. O zamanla çanta konusunda daha esnekti marka, sportive casual giyinenlere uygun şeyler de vardı. Deri çantaları çok da pahalı olmayan fiyatlara alıyordum. Üstelik kütüphaneden kiloyla kitap aldığım dönemde bu çantalar beni hiç yarı yolda bırakmadılar.

Gel zaman git zaman matmazel çantaları sertleşti, kalıp gibi oldu ve eskisi kadar casual modellere rastlamıyorum.

Aldığım çantaların başına da hep aynı şey geldi. Bir süre başka çantalara geçip bunları kenarda bıraktığım dönemin sonunda (1 yıl gibi) ne zaman elime alsam derisi un gibi dökülen çantalarım oldu. Deri kaplaması gövdeden ayrılıp elimi vurduğum yerde dağılıyordu. Hatta krem rengi vardı bir tane. Yaz geldi deyip yanıma aldığım gün lacivert elbisemi ben güneş yanığı deri dökmüşüm gibi kaplamıştı. Üç çantamda da aynısı oldu. Hatta anneme aldığım bir başka çanta da aynı şekilde deri döktü.

Bu nedenlerle aslında iyi başlayan ilişkimiz artık mesafeli. Arada girip belki bana uygun modelleri vardır diye bakıyorum. Ama hem istediğimi bulamıyorum hem de aman alayım da idare etsin diyeceğim modellere deve yüküyle fiyat koyuyorlar. O nedenle benim için uzak durulası bir marka genel olarak.

13 eylül 2018 15:49

6. Kendimin çok severek kullandığım çantalardır. Annemin de benim yaşındayken aldığı çantalar hala taş gibi durur. 

Ben gerçekten derisini, tarzını beğeniyorum. Daha çok yerde görmek isteriz. İstanbul’da optimum avmde var bildiğim kadarıyla. 

3 eylül 2018 19:29 3 eylül 2018 19:30