yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (4)

  10. aslında kalitesini çok beğendiğim türkiyenin eski ve kaliteli deri markalarından biri. ne yazık ki iflas açıklamış sonrasında el değiştirerek yoluna devam etti ve sanırım bir hayli küçülmeye gitti. 

  gelelim bu entryyi asıl yazma sebebime. takipte olduğum bir çanta ve ayakkabı vardı. kasımın ilk haftasında ikisinin toplam fiyatı 3000-3500 aralığındaydı. dedim ki acaba black friday indirimleri olur mu. özellikle çantanın hastasıyım çünkü. arayıp sorayım dedim. bu sırad açantanın fiyatı 2400. %25 de indirim var sitede. aradım dediler ki kasımın 15-20si gibi olacak indirim evet. peki dedim. kasımın ikinci haftası benim çantaya çat diye zam geliverdi. 2400lük çanta oldu size 3000küsür. her gün siteye girip çantaya bakıyorum. indirim başladı mı diye. bu çakallıklarından başka türlü haberim olmazdı zaten. çantanın indirimli hali de oluverdi 2200-2300 gibi bir şey. nasıl pişman oldum. bi hafta önce alsam çanta 1800 küsürdü çünkü. 2400lük çantayı 3000 üstüne atıp bir hafta sonra da o fiyat üzerinden indirime sokma çakallığını belki beni çok naif bulabilirsiniz ama matraştan beklemezdim. bendeki yeri daha farklı bir markaydı çünkü. sonuç olarak matraş bu gece itibariyle kasımın ikinci haftası binidrim yaptığı fiyatlar üzerinden %40 indirime girmiş durumda. benim çanta mı? dün satışta olan çanta bugün indirim postu yayınlanmazdan evvel tükendi. alabilseydim ne kadara mı alacaktım? 1800 küsüre. yani kasımın ilk haftasındaki fiyatına. 

  kıssadan hisse: black friday bir balon. şişirenler de biri de ne yazık ki matraş deri sanayi.

  22 kasım 22:12 22 kasım 22:25

  9. Özellikle indirim dönemlerinde kaçırılmamalıdır. 80 liraya bot aldim burdan. 3 ekimde siparis vermistim. Bugün elime geçti. Indirim dönemi yoğunluğu için fazla bir zaman değil bence

  Paketlemesi gayet iyiydi. Sezon ürünlerini alamam ama indirimlere mutlaka bakarim.

  10 ekim 2018 22:25

  8. Ofis içi yılbaşı çekilişlerinde ve doğum günlerinde vakko’dan sonra hediye siparişi verilen bir markadır. ayakkabı ve çantalarının 30+ yaş üstünde kendi çapında bir statü yarattığını böyle öğrenmiş oldum. 

  rahat ve düz bir ayakkabı ararken denediğim oldu ama modellerini indirimsiz fiyatla alacak kadar güzel bulmamıştım. ayakkabı, çanta haricinde bavul üretimleri de var. geçen sene indirimsiz fiyatları samsonite ile neredeyse aynıydı. 

  indirim zamanı yeniden turlayabileceğim marka. 

  10 mayıs 2018 10:51


  7. Rahat ulaşılabilir türk deri markaları içerisinde desa collection’la birlikte en iyi iki markadan biridir. Hem deri kalitesi ve dayanıklılığı, hem de tasarımların her sezonda giyilebilir klasik/modern çizgisiyle derimod, hotiç, divarese ya da yabancı nine west gibi markalarla asla karşılaştırılamayacak bir seviyededir. Dönem dönem %60-%70 yaptığı indirimlerle çok çok uyguna alışveriş yapmak da mümkündür.

  Annem de teyzem de çanta ya da ayakkabı alacakken ilk buraya bakar ve aldıkları hiçbir ürün 7-8 yılın altında dayanmadı. Bir süredir iş hayatına girip daha ciddi giyinmeye başlamamla ben de ayakkabı, bot vs için buraya bakmaya başladım, her ürünü de memnun ediyor gerçekten. Yıllarca sık kullanımda bile sağlam kalan, formunu kaybetmeyen ürünleriyle haklı bir şekilde favori markamız oldu.

  Edit: divarese hakkında bilgi verip artık onun da türk markası olduğunu belirten süslü (yazar: rosadimitriyan)’a çok teşekkür ediyorum:)

  10 mayıs 2018 10:19 12 ağustos 2018 13:44

  6. 24 kasım günü black fridayden yaptığım alışverişi 1 hafta boyunca göndermeyen sonrasında benim cumartesi günü müşteri hizmetlerini aramayı akıl etmem fakat ulaşamam sonucu 4 aralık sabahı ulaşmamla 3 aralık gecesi bana attıkları maille ürünü tedarik edemedikleri için gönderemeyeceklerini öğrendiğim firmadır. 1500 tl ye çanta satabilen fakat olmayan ürünü, olmayan sistemleri ile satmaya kalkan firmadır. Bunu kendilerine söyledim. Tabi ki karşımda konuşan görevlinin konu ile alakası yok, tepkim tamamen firmaya bunu da belirttim. bu durumda başka bir yetkili istersem ellerinde kalan başka bir rengi o indirimli fiyattan alabileceğimi söyledi, kabul etmedim. Para da kartımdan çekildiği için önce ödeyip sonra geri alacağım. 10 gün sanki depoda çanta aradılar. Bugüne kadar kullandığım bir markaydı online alışverişte çok başarısız bir firmadır. 

  10 aralık 2017 18:15 11 aralık 2017 10:49

  5. Müşteri hizmetleri gerçekten sizin memnuniyetiniz için çalışıyor.

  4 şubat 2016 18:34

  4. Adeta tum ürünleri buram buram kalite kokan marka.

  4 şubat 2016 12:29


  3. klasik çizgisinden dolayı her sezon bana hitap eden bir, bilemedin iki çanta bulabildiğim kaliteli deri markası

  normalde deride renk sevmesem de çanta/renk dizaynını öyle güzel ayarlıyorlar ki çoğu çantam renkli, hatta en son aldığım shop bag tarzı limited edition istanbul serisi çantada nar çiçeği rengine vurulduğum halde, aynı renkte başka bri çantasını daha bir kaç ay önce aldığım için, ihtiyacım olan siyah rengin aldım. bunun da içinin moruna vuruldum.

  ay bu adamlar bu işi biliyo <3

  ama çok hoş klasikleri olsa da benim gibi spor tarza sahip müşterileri için çok aktif çalıştıklarını söyleyemem

  4 şubat 2016 10:22

  2. (link: https://www.matras.com/urun/030BB-15647276_Suet-Deri-Buzgulu-Sirt-Cantasi.html şu pembe süet sırt çantasına) bayıldığım, ama "keşke 500 liralık çantaya bir kapak(gizlinot: ?) yapsaydınız" dediğim deri ürünler üreten marka.

  edit: thy, pilotlarına dağıttığı logolu cüzdanları da buraya yaptırmıştır aynı zamanda.

  12 kasım 2015 20:45 12 kasım 2015 20:47

  1. Deri çanta denilince, karşılayabileceğim bütçe aralığında ilk aklıma gelen marka. Kesinlikle fiyat/kalite/performans üçlemesi zirvede ve çeşit bakımından çok zengin olduğunu düşünüyorum. Özellikle daha bir iş kadını havasında olan çantalarına bayılıyorum.

  Bir de evrak çantaları var ki, ilk işime başlarken annemler hediye olarak almıştı, yıllar yılı evrak taşıma haricinde bin bir türlü amaçla kullandım (laptop çantası, akşamları 'mervelerde kalma' çantası vb), daha bir yerinde aşınma yok.

  Deri denilince ilk bakacağım mağaza olarak beğenilerime beğeni katmakta.

  30 ekim 2015 20:23