girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (36)

103. Kendime esmer olduğum için yakıştırmıyorum ama beyaz tenlilerde kesinlikle çok güzel duruyor. Geçenlerde bi arkadaşım kirpik diplerine bebek mavisi far sürmüştü, o kadar beğendim ki. 

11 temmuz 22:27

102. Açık mavi ve sedefli olanlarını kullanmayı çok sevdiğim far çeşidi. Geçenlerde tshop indiriminde essence standına bakarken gördüğüm mermaid far paletine denizkızı zaafımdan ötürü aşık olup aldım. İçindeki açık mavi, koyu mavi, turkuaz, mor ve pembe tonlarından en çok mavileri severek kullanıyorum. Pigmentasyonu çok iyi olmasa da bol uygulayınca idare ediyor. Paleti görsellere ekliyorum

ilgili medya:
2
11 temmuz 18:54

101. Normalde makyajda mavi rengi sevmem (bir zamanların düğün makyajları sebebiyle) ama geçen gün samantha Ravndhal'ın yaptığı bir makyajı gördüm çok güzeldi. Denemek isteyen merak eden için link bırakacağım.

(link: https://m.youtube.com/watch?v=ISJxgzuDfzI videonun linki)

17 haziran 10:36


100. Burada yerin dibine sokulmuş ama ben çok seviyorum ya. Hele bebek mavisiyse. Sleek'in enchanted forest paletinde ışıltılı Çok güzel iki tonu var, sür çık yapmaya bayılıyorum. Elimde bunlar olmasa mat versiyonlarını da alırdım.

Hatta çok 90lar ve demode bulunduğu için sürmek bana eğlenceli bile geliyor. Ama o benim hipsterlığımla alakalı.

17 haziran 09:30

99. herkeste iyi durmayan far rengi.

5 kasım 2017 23:23

98. Bugün bu başlığın gazına gelip dayadım döşedim. Balmsai paletindeki mavi far ile, Bahama mama ve balm desert bronzeri kullandım. (link: https://i.hizliresim.com/7q9jRW.jpg sonuç bu) oldu. Ruj olarak hafif bi kiremit kullandım mat olmayan, sheer bi ruj. Yanaklarda da genee Bahama mama ve balm desert bronzer karışık kullandım.

28 mayıs 2017 18:16

97. saçımı kızıla boyattıktan sonra saçımla daha kontrast yaratacak renklere yöneldim. mesela pembeler, turuncular hayatta yakışmıyor ama maviler, yeşiller çok iyi gidiyor bu yüzden mavi korktuğum bir renk değildir. hatta küçüklüğümde de aldığım ilk makyaj malzemelerinden biri açık mavi bir göz kalemiydi. kahverengi gözlerimi de çok vurguladığı için seviyorum.

özellikle yazın crease bölgesine sıcak bir karıştırma rengiyle, mavi farı tüm göz kapağına kullanıp belirli belirsiz bir rimel ve ıslak bir ciltle çok güzel olacağını düşünüyorum. aslında bunu her renk farla yapmayı seviyorum sarı, lila, mavi, yeşil... illa moda olmasını beklemek gereksiz özellikle gençseniz denemekten korkmayın.

28 mayıs 2017 15:17


96. mavi far kontrast yaratması açısından en iyi renk uyumunu kahverengi göz ile sağlar. hatta mavi göz ile biraz tuhaf bile kaçabilir. ters eyeliner olarak uygulandığında çok güzel duran bir renk

28 mayıs 2017 11:28

95. Sarışın beyaz tenli aşırı cool bi ablamızın suratına mavi far + kırmızı ruj kombinini de yapsak yakışır. Ha buğday tenli, kahve gözlü, esmer saçlı, yüz hatları pek de cool olmayan benim gibi emmioglunda görümce gibi durur.

Mavi far çok güzel aslında ama bu meretin makyajını nasıl yapacağımı çözemedim. Gözün alt ve crease bölgesine bir kahve far geçtikten sonra sadece göz kapağına mavi ile takilabilirim. Ama kırmızı ruj da istiyom. Banane ben de düğün patlaması olucam.. Ama olamıyorum. El vermiyor bu hayat buna..

28 mayıs 2017 02:51

94. Bu fara önyargılı olunmasının nedeni bazı kesimlerin düğünlerinde yapılan fabrikadan çıkmış gibi birebir çirkin makyajlar. O makyajda kırmızı ruj da bulunuyor. Ondan vazgeçebiliyor muyuz? Bence gelin mavi farı da bağrımıza basalım. (gizlinot: swh)

Ben makyajda canım ne istiyorsa onu yapanlardanım. Mavi farı da arada kullanıyorum. Koyu olanını daha da seviyorum.

Chokerlar bile moda oldu tekrar. Herkes ayıla bayıla kullanıyor. Mavi farın da zamanı yakındır :)

28 mayıs 2017 02:13