girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

34. Yüz için olanı yaptığımda ertesi gün 3 tane irinli sivilceye merhaba dediğim maskedir,çok ümitliydim oysa ki

19 ağustos 21:49

33. Yoğurt+kuru maya+zeytinyağı saça sürüldüğünde efsaneler yaratıyor.

11 ağustos 21:41

32. Kıl-tüy problemi olan dostlarım uzak durunuz, nitekim kendisi tüyleri besliyor. Bizzat deneyimledim. Hatta düzgün arındıranileceğimi bilsem sık sık saç diplerime uygularım.

11 ağustos 04:16 11 ağustos 04:17


31. enflamasyona iyi geldiği ve yara iyileştirici özelliği olduğu söylenir. kızarıklık ve kırışıklıklar için öneriliyor genelde.

10 ağustos 18:29

30. Kısa bir süredir 50’li yaşlarındaki anneme yaptığım maske.ben bir paket kuru mayaya çok az sıcak su katıp ezerek macun kıvamına getiriyorum,annemin cildi kuru olmadığı için gerilme yapmıyor ama gerilme kaşıntı oluyorsa içine hindistan cevizi yağı/zeytinyağı katılabilir.cilde çok hoş bir parıltı vermesinin yanı sıra güneş/yaşlılık lekelerinde çok ciddi etkili.3 günde bir kullanılırsa 4-5 kullanım sonrası lekelerde epey açılma oluyor.göz çevresine de sürüyoruz biz hiçbir sorun olmuyor ama biraz uzun bekletirseniz etkisi katlanarak artıyor.

Edit: gerçekten leke açma işleminde başarılı ancak tüylenmeye sebep oluyor.bu vesileyle dökülmeye başlayan saçlarımın dibine süreyim dedim bu kez de kokusu çok kötü rahatsız etti ve duştan sonra bile kaldı saçımda.

10 ağustos 18:17 1 saat önce

29. bir aydır haftada bir/iki olarak devam ettiğim maske. hem yaş hem kuru olarak ikisini de kullanıyorum. maskeyi yapabilmek için sadece su ile açmanız yeterli oluyor. benim cildim karma. sizin yağlı/karma ise birkaç damla limon damlatabilir, kuru ise su yerine süt kullanabilirsiniz. yüzü yumuşatıp, aydınlatıyor, ben cildime iyi geldiğini düşünüyorum. yalnız dikkatli kullanmakta fayda var hassas ciltlere kesinlikle önerilmiyor. ve leke giderici her üründe olduğu gibi kullanırken güneş korumamıza ayrıca özen göstermemiz gerekiyor, lekem gitsin derken yenilerini getirebiliriz. benim tek kararsız kaldığım nokta kullanım sıklığı, bazı yerlerde haftada iki üç, bazı yerlerde haftada bir, bazı yerlerde ayda bir olarak okuyorum, hangisinde en yararlı sonucu alabiliriz net olarak bilsek iyi olurdu.

24 temmuz 11:00

28. lekeleri açtığı söylenen meşhur maske. ben ilk yapışımda süt ve yaş mayayı karıştırıp yaptım. ilk yapışımda gerdi merdi ama iyiydi(gizlinot: cildim karmadan yağlıya dönük) kısa süreligine(gizlinot: 1 gün falan) cildim daha düzgün gözüktü fakat sonraki yapışlarımda yaklaşık 3 kere daha yapmışımdır, çokta bi etkisini göremedim.

23 temmuz 14:48


27. Daha çok lekeleri açmak, cilde aydınlık kazandırmak için yapılan maske. 

Etkisi hakkında bir şey söyleyemem ama bir keresinde denemek için yaptığımda kedim yüzümü yalamaya başlamıştı. lol.

23 temmuz 12:06

26. Kuru maya maskesini yaklaşık 5 aydır haftada bir gün yüzüme uyguluyorum. İlk haftalarda belirgin bir değişiklik olmadı ama zaman ilerledikçe yüzümü aydınlattığını, lekeleri açtığını farkettim. 

Kimyasaldan uzak, doğal bir maske arıyorsanız bir deneyin derim. Ben bir kaç damla hindistan cevizi yağı ile ılık suyu karıştırarak uyguluyorum. Yüzümde tüylenme de yapmadı.

22 temmuz 13:22

25. bugun ilk defa denedim, bir kere denemek kesin bir yorum icin yetersiz ama bir daha o kokuya dayanir miyim bilmiyorum. Yuzumu kac kez yikadim gecmedi. ayrica yuzde tuylenmeye sebep oluyormus bilgisi olan susluler yesillendirsin.

12 temmuz 02:17