girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

24. bende bir youtuberda görüp denemiştim 2 ay kadar haftada bir defa yaptım etkisini görüyorsunuz gerçekten. lekeleri açıyor, yüzü aydınlatıyor. yalnız onun tarfi farklıydı yoğurtla yapılıyordu. bakmak isteyen olursa linkini bırakıyorum.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=yxHvl5wlmHE&t=13s maya maskesi videosu)

9 mart 08:56

23. çok fazla övülmesine dayanamayıp bugün denediğim maske. dışarı çıkmam gerektiği için on dakika bekletebilmişimdir en fazla. banyondan çıkınca burhan gibi bahim aydınlatmış mı derken burun kenarlarımdan elmacık kemiklerime kadar kızarmış olduğunu gördüm. yirmi dakika içinde kızarıklık geçti. öyle belirgin bir güzellik de göremedim açıkçası. kızaran yerlere çok getirmeden tekrar deneyeceğim.

saçım ise yağ sürdüğümdeki gibi dökülmedi ve maya kolay arındı. şu an saçlarım gıcır gıcır ve yumuşak. rahatsız edici hissettirmiyor.

sonuç olarak tek seferde etkilerini hissedemedim. uzun vadede ne olacağını merak ettiğim için devam edip burayı editleyeceğim. saçım için bu da işe yaramazsa kedi çişi sürerim artık.

8 mart 20:23

22. öğrenciyim ve son zamanlarda cilt bakımı için harcayacak pek param yoktu, bu yüzden ucuz ve daha pratik doğal yöntemlere yönelmem gerekti. böylece 2 ay kadar önce maya maskesini keşfettim.

ben bu maskeyi bir kaba yaş mayanın yarısını kesip koyduktan sonra mayayı sütle seyreltip sürülecek kıvama gelince yüzüme sürmek ve 20 dakika bekletmek suretiyle uyguladım. 2 hafta öncesine kadar düzenli olarak yapıyordum. ama artık kullanmıyorum, bir daha kullanmak niyetinde de değilim. hassas, sivilce ve kızarıklıklara çok müsait, t bölgesi haricinde aşırı kuru karma bir cildim var. ben maskeyi cumartesi akşamları yapıyordum ve ertesi gün uyandığımda bile yüzümdeki kızarıklıklar geçmemiş oluyordu. ama cildimi ve gözeneklerimi sıkılaşmış hissettiriyordu, bu konuda çok kısa sürede bile etkisini gösteriyor. cildi daha temiz, daha aydınlık ve daha sıkı yapıyor. belki daha uzun süreli kullanılırsa daha da etkili olur. ancak zaten hassas olan cildimi kırmızı yaptığı gibi daha da hassaslaştırdı. sivilcelerimin sayısı da bunu yapmaya başladıktan sonra epey arttı. normalde bir iki güne kuruyan sivilcelere sahip ben ilk defa 3 hafta boyunca yüzümde aynı sivilceye sahip oldum. kızarıklıklarım da artık baş edilemez hâle gelince kullanmayı bıraktım. oysa bu kadar ucuz bir şeyi hep kullanmak ne kadar da güzel olurdu.(gizlinot: swh)

25 şubat 10:27


21. Kuru ciltler sütle de yapabilir cildi yumuşatan ucuz ve güzel maskelerden

26 ağustos 2017 03:46

20. Anında etki eden basit, ucuz ve şahane bir maske arıyorsanız aradığınız maske maya maskesi olabilir. Düzenli kullanımda cildi mermer gibi yapıyor. Temizliyor, gözenekleri sıkılaştırıyor, pürüssüzleştiriyor. Özellikle yağlı ve karma ciltler daha çok sevecektir, kuru ciltler ekstra bir gerginlik hissedebilir. Kıvamını su ile karıştırarak istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz, sevgiler :)

25 ağustos 2017 17:04

19. yüzdeki tüylerde artışa sebep olduğunu duydum doğrulayan var mı süslüler?

bir arkadaşım da arada sırada yapıyor cildi güzel lakin yanaklardaki tüyler bayağı belirgin oluyor. zira annem de yapardı zaman zaman tüy olayından sonra o da bıraktı

ben saç için kınaya karıştırıp kullanıyorum, dökülmeyi azalttığını söyleyebilirim şems aslanın kına tarifinde görmüştüm.

10 ağustos 2017 09:58

18. Yaş mayalı limonlu versiyonunu ikinci kez yaptım. Hassas ciltliler gardınızı alın canlarım. Yüzümde maskenin değdiği her yer kırmızı şu an ama ben aynaya bakıp bi renk geldi yüzüme harika oldum diyip kahkaha atıyorum. Bu benim şahsi deliliğim onu geçelim. Geçen sefer yaptığımda da kızarmıştı ama onda suyu çok kaçırdığım için seyrelmiş demek bu kadar kızarmamıştı. Maske yüzümdeyken bi kaşıntı yaptı ama yıkayınca sadece kızarıklık kaldı. Mayam mı kötü acaba a101'den aldım diyorum ama mayadır yani neticede. İyileştirici anlamda büyük bir etkisini de gözlemlemedim şahsen. Kalan mayalarla hamur yoğurayım bari napayım.

9 ağustos 2017 22:31


17. bir arkadaşım öve öve anlattı, hatta birlikte gittik aldık yaş maya bi paket. Dün akşam ılık su ile yumuşattım içine de birkaç damla çay ağacı yağı damlattım ancak sanırım kıvamı ayarlayamadım bir garip oldu. 20 dk en az beklettim, sivilce potansiyeli olan noktalarda hafif karıncalanma yaptı, kuruttu, sonra ılık suyla yıkadım, bombaa bir etkisi olmadı ancak yüzüm kesinlikle daha yumuşak ve gözeneklerimi temizledi az da olsa. Düzenli kullanımda daha etkili olacak gibi duruyor :) deneyeceğim, editleyeceğim :)

19 nisan 2016 14:45

16. Başlığı görünce şaşırdım, yıllar önce teyzemi ziyaret ettiğim bir gün yüzünde bir aydınlık, efendime söyleyeyim bir ışıltı, adeta bir yumuşluk sezmiştim. Kendisine ne yaptığını sorduğumda bir şey yapmadığını söylemiş, ısrarla "yok teyze, normal olmayan bir şey var" dediğimde ise önce "hayır kızım gerizekalı mısın" diyip daha sonra bir önceki gün maya maskesi yaptığını hatırlamıştı. Yalnızca 1 kere yapılan maskelerin geçici olarak yüze aydınlık ve yumuşaklık verdiğine inanırım genelde ama tek seferde bile inanılmaz dikkatsiz olan benim bile farketmemi sağlayacak bir değişiklik yaratmıştı yüzünde. Kalıcı olsun olmasın, yüzün yorgun göründüğü günler için çok cazip bir bakım olabilir. Peki ben denedim mi? Hayır. Çünkü başlığı görene kadar unutmuştum böyle bir olayın yaşandığını. Ailecek hafızamız zayıftır.

17 mart 2016 21:44

15. Az önce yaptığım maske. Beklerken yüz hafiften şişiyo. Bu da kolajenin dolduğunu gösteriyo. Yüzü yıkayınca aman aman bi değişim hissetmiyosunuz. Yüz aydınlanıyo biraz, yumuşacık oluyor. Düzenli kullanımda etkilerini hissedicem. İnanıyorum (gizlinot: inanmak istiyorum)

Edit: sevgili (yazar: venus justbutterfly) ın düzeltmesiyle farkettim maya kolajeni şişirir mi bilmiyorum. Yüzde kolajen dengesi sağlıyor orası net.

17 mart 2016 17:21 18 mart 2016 12:06