girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

31. lekeleri açtığı söylenen meşhur maske. ben ilk yapışımda süt ve yaş mayayı karıştırıp yaptım. ilk yapışımda gerdi merdi ama iyiydi(gizlinot: cildim karmadan yağlıya dönük) kısa süreligine(gizlinot: 1 gün falan) cildim daha düzgün gözüktü fakat sonraki yapışlarımda yaklaşık 3 kere daha yapmışımdır, çokta bi etkisini göremedim.

2 saat önce

30. Daha çok lekeleri açmak, cilde aydınlık kazandırmak için yapılan maske. 

Etkisi hakkında bir şey söyleyemem ama bir keresinde denemek için yaptığımda kedim yüzümü yalamaya başlamıştı. lol.

bugün 12:06

29. kokusu çok hoşuma gidiyor. bir paket kuru maya ve hamurlaşıncaya kadar göz kararı maden suyunu karıştırıp yapıyorum.

kururken herhangi bir germe, hassasiyet oluşturmadı bugüne kadar bende. çıkarırken birazcık kızarıyorum o kadar.

üç haftadır düzenli olmasa da haftada bir-iki defa uyguluyorum, çok aşırı bir etkisi oldu diyemesem de etkisi yok da diyemem. özellikle yaptıktan hemen sonra bir yumuşaklık geliyor ama çok uzun süreli değil. fazla lekem olmadığı için açılma yaptı mı bilmiyoerum ama sivilcelerime pek bir etkisi olmadı.

dün 22:23


28. Kuru maya maskesini yaklaşık 5 aydır haftada bir gün yüzüme uyguluyorum. İlk haftalarda belirgin bir değişiklik olmadı ama zaman ilerledikçe yüzümü aydınlattığını, lekeleri açtığını farkettim. 

Kimyasaldan uzak, doğal bir maske arıyorsanız bir deneyin derim. Ben bir kaç damla hindistan cevizi yağı ile ılık suyu karıştırarak uyguluyorum. Yüzümde tüylenme de yapmadı.

dün 13:22

27. bugun ilk defa denedim, bir kere denemek kesin bir yorum icin yetersiz ama bir daha o kokuya dayanir miyim bilmiyorum. Yuzumu kac kez yikadim gecmedi. ayrica yuzde tuylenmeye sebep oluyormus bilgisi olan susluler yesillendirsin.

12 temmuz 02:17

26. bende bir youtuberda görüp denemiştim 2 ay kadar haftada bir defa yaptım etkisini görüyorsunuz gerçekten. lekeleri açıyor, yüzü aydınlatıyor. yalnız onun tarfi farklıydı yoğurtla yapılıyordu. bakmak isteyen olursa linkini bırakıyorum.

(link: https://www.youtube.com/watch?v=yxHvl5wlmHE&t=13s maya maskesi videosu)

9 mart 08:56

25. çok fazla övülmesine dayanamayıp bugün denediğim maske. dışarı çıkmam gerektiği için on dakika bekletebilmişimdir en fazla. banyondan çıkınca burhan gibi bahim aydınlatmış mı derken burun kenarlarımdan elmacık kemiklerime kadar kızarmış olduğunu gördüm. yirmi dakika içinde kızarıklık geçti. öyle belirgin bir güzellik de göremedim açıkçası. kızaran yerlere çok getirmeden tekrar deneyeceğim.

saçım ise yağ sürdüğümdeki gibi dökülmedi ve maya kolay arındı. şu an saçlarım gıcır gıcır ve yumuşak. rahatsız edici hissettirmiyor.

sonuç olarak tek seferde etkilerini hissedemedim. uzun vadede ne olacağını merak ettiğim için devam edip burayı editleyeceğim. saçım için bu da işe yaramazsa kedi çişi sürerim artık.

8 mart 20:23


24. öğrenciyim ve son zamanlarda cilt bakımı için harcayacak pek param yoktu, bu yüzden ucuz ve daha pratik doğal yöntemlere yönelmem gerekti. böylece 2 ay kadar önce maya maskesini keşfettim.

ben bu maskeyi bir kaba yaş mayanın yarısını kesip koyduktan sonra mayayı sütle seyreltip sürülecek kıvama gelince yüzüme sürmek ve 20 dakika bekletmek suretiyle uyguladım. 2 hafta öncesine kadar düzenli olarak yapıyordum. ama artık kullanmıyorum, bir daha kullanmak niyetinde de değilim. hassas, sivilce ve kızarıklıklara çok müsait, t bölgesi haricinde aşırı kuru karma bir cildim var. ben maskeyi cumartesi akşamları yapıyordum ve ertesi gün uyandığımda bile yüzümdeki kızarıklıklar geçmemiş oluyordu. ama cildimi ve gözeneklerimi sıkılaşmış hissettiriyordu, bu konuda çok kısa sürede bile etkisini gösteriyor. cildi daha temiz, daha aydınlık ve daha sıkı yapıyor. belki daha uzun süreli kullanılırsa daha da etkili olur. ancak zaten hassas olan cildimi kırmızı yaptığı gibi daha da hassaslaştırdı. sivilcelerimin sayısı da bunu yapmaya başladıktan sonra epey arttı. normalde bir iki güne kuruyan sivilcelere sahip ben ilk defa 3 hafta boyunca yüzümde aynı sivilceye sahip oldum. kızarıklıklarım da artık baş edilemez hâle gelince kullanmayı bıraktım. oysa bu kadar ucuz bir şeyi hep kullanmak ne kadar da güzel olurdu.(gizlinot: swh)

25 şubat 10:27

23. hava değişiminden yüzümde bir sürü sivilcenin olduğu bir dönem bu maskeyi düzenli yaptığımda sivilcelerime çok iyi gelmişti. gerçekten faydası olduğunu düşünüyorum, üstelik cildinizi kurutmuyor. şimdilerde aklıma geldikçe haftada bir veya iki haftada bir yapıyorum. göz çevresine de sürülebiliyormuş, antiaging özelliği varmış. 

17 aralık 2017 10:45

22. Kuru ciltler sütle de yapabilir cildi yumuşatan ucuz ve güzel maskelerden

26 ağustos 2017 03:46