sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (177)
 • oylar (71)
 • medya (4)
5

177. Son indirimlerde aldım su bazlı olmasına rağmen gerçekten kapatıcılıkta çok başarılı ekstra kapatıcı kullanmama gerek kalmıyor. Ve çok bereketli bir ürün olduğunu düşünüyorum çok azı bile yüzü kapamaya yetiyor. Normalde mimik çizgilerime fondötenler dolar ancak bunda öyle bir etki de görmedim.Bendeki tonu 24 golden beige olive cilt alt tonum uzun zamandır ilk defa tenime olan bir fondöten buldum yeni kullanmaya başladım gözlemlerimi daha sonrs güncellerim tekrar şimdilik baya beğendim

2 aralık 01:34

176. Yapısı çok hoşuma gitti, sivilceleri kapatmıyor ama ten rengini eşitliyor. Bendeki 14 numara. Ama karma ciltliyim sanırım sivilce yaptı. Özel gün fondöteni diye almıştım birkaç defa daha deniyip son fikrimi yazacağım.

25 kasım 18:58 25 kasım 19:01

175. O kadar kazandım yorumlayayim:)

Fondötenden nefret eden biri olduğum halde ne olduğunu bilmesem fondöten demezdim kendisine, kapatıcıligi az ve epey hafif bir yapısı var. İlk kat çok doğal duruyor bb ile. Hatta risk alıp ikinci katı da sürdüm ve hiç de maske gibi durmadı düşündüğüm gibi, hala bb krem gibi duruyordu. Kapaticiligini sevdim full değil ama yüzümü eşitledi izleri kapadı gibi.

Öncesinde yüzüme güzelce peeling yaptığım için hiç pul pul durmadı yüzüme güzelce oturdu.

Bu kötü özellik mi size bağlı, yalnız su bazlı bir ürün olduğu için silikon içerikli fondötenler gibi yüzü puruzsuzlestirme ve yumuşatma gibi bir vaadi yok. Yuzunuzde eğer pütürcukler varsa onları belli edecektir su bazlı olduğu icin. Kuru ciltler sevmez bu sebeple ama yağlı ciltler rahat eder.

Neden yaptıklarını anlayamadığım saçma bir özelliği ise içinde sim olması! Bir fondöten neden sim içerir? Gerçekten anlayamadım... Etiketi de simli arka plana sahip bilerek simli bir ürün üretmişler yani kafalar karışık...

Performansına gelirsek öğlen sürdüğüm ürün bu saate kadar ne parçalandı ne de silindi. Hala aynı halde.

Sonuç olarak ben bu fondoteni okula giderken kullanırım ama buluşmalara ve gezmeye giderken kullanmam çünkü ten ürünlerinden beklentim yüzümü daha pürüzsüz göstermesi. Bir de sim içeren bir ürünü gezmeye giderken kullanmam yani (bkz: Swh) ama okula giderken hafif yapısı olsun kapaticiligi ve dayanıklılığı yüzünden kullanırım. Süslü sözlüğe de teşekkür ederim buradan:)

9 kasım 20:57


174. karma/yağlı ciltlilerin gereken yerlerde pudra kullanarak iyi anlaşacağını düşündüğüm, uzun bir süre kullandığım fondöten. yapısı akışkandır ve kolay dağılır.

25 ekim 18:10

5

173. yanaklarım normal, alnım ve burnum yağlı, ağız çevrem ve kaş ortam pul pul kuru. (gizlinot: nerem doğru ki diyen deve emojisi was here)

-yüz sabunuyla foşur foşur yüzümü yıkıyorum.

-gül suyunu yüz misti niyetine yüzüme sıkıyorum.

-biraz emilince nemlendirici sürüyorum.

-yüzüm nemlendiriciyi tam emmeden az miktarda fondöteni kedi dili fırçayla yukardan aşağı hareketlerle yediriyorum.

tek amacım renk eşitsizliklerinin giderilmesi ve mat durmayan bir görünüm, bunu karşılıyor benim cildimde. fiyat/performans oranıyla gönlümün efendisi fondötendir kendileri.

23 ekim 22:38

172. Karma ciltliyim. Cildimi eğer çok iyi nemlendirmezsem makyaja başlamadan önce ne yazık ki pul pul duruyor özellikle dudak çevremde. Bu fondötenin bana göre başka hiçbir kusuru yok.

Kapatıcılığı az ve orta arası, çok ince yapılı bir fondöten affinitone. Hatta su gibi desem doğru olur. Tüpten fondöteni alırken dikkat etmek lazım bu nedenle, bazen kıyafete falan sıçrayabiliyor.

Sabah 7 civarı yaptığım ten makyajım akşam eve geldiğimde duruyor yerinde. Biraz uçmuş oluyor tabii yüzümden, minik sivilce izlerimi normalde biraz kapatırken akşam eve geldiğimde neredeyse tamamen belli oluyor izlerim. Yine de pamuğa bayağı geliyor akşam fondöten.

Alırken en çok gözüme çarpan renkleri olmuştu. Cilt alt tonuna göre ayrı ayrı renkler var. Fark ettiğim kadarıyla numaralar bir pembe alt ton bir de sarı alt ton olacak şekilde hazırlanmış.

Ben 14 numara, creamy beige kullanıyorum. Tenime tam uyuyor. Özellikleri de tam istediğim gibi olduğu için btiince yine almak isteyeceğim bir fondöten.

23 ekim 20:58

171. İndirimde yarı fiyatına düştüğünü görünce aldığım ve hic memnun kalmadığım fondoten. Birçok kisinin aksine icindeki minik simler beni rahatsız etmedi ama yüzümle asla bütünleşmedi. Kuru ciltler için pek doğru tercih gibi gözükmüyor.

23 ekim 20:21


170. içerisindeki ışıltıları sevdiğim, yanlış hatırlamıyorsam 5 ya da 6. kere satın aldığım fondöten. yüzüm karma olduğundan dolayı bana uygun bir fondöten. aynı zamanda bir zamanlar sivilce problemiyle uğraşmış biri olarak bu fondöteni sürdüğümde yüzümde herhangi bir sivilce yapmadığını belirtmek isterim. favori fondötenlerim arasındadır bu yüzden.

23 ekim 10:17

169. Bu benim ilk fondötenim. Çok geç yaşlara kadar makyajdan cilt bakımından anlamayı reddettiğim, bu konularla ilgilenmediğim, sadece bildiğim şeyi alıp çıktığım, bu ürün bana iyi geliyor mu daha iyisi var mı diye sorgulamadığım için aynı zamanda ikinci fondötenim. İki tüp bitirdim yani fakat ben yağlı ciltliyim ve kesinlikle yağlı ciltlere uygun olduğuna katılmıyorum yüzün ayna gibi oluyordu sürdükten bir süre sonra parlamayı Engellemek bir kenara sanki arttırıyor gibiydi. Kapatıcılığı yüksek değil, ben kullanırken renk skalası da yeterli değildi bence. Açık tenli olmadığım halde en açık tonu yüzüme kil sürmüşüm gibi bir duruma sokuyordu beni - Belki de oksitleniyordu da o dönemde ben anlamıyordum, dediğim gibi bilgi düzeyi düşük o dönem, karanlık çağlar.

Bir de bu fondöteni fırçayla süngerle değil de direkt elle allah ne verdiyse sürmek daha iyi bence çok fazla sıvı olduğu için, sünger ve fırça kullanımında ürün zayiatının fazla olacağını düşünüyorum 

23 ekim 07:58

2

168. Yağlı ciltlerin seveceği fiyat performans ve renk çeşitliliği Türk kadınına uygun fondoten. Ama benim gibi karma ciltlerde bile sürüldüğü anda babanne gibi çizgi çizgi ve kupkuru yapıyor

23 ekim 03:32