2.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • oylar (9)
  • medya (1)

103. Nefretliğim olan fondötendir. Aylar önce aldım bitsin de atiyim diye ara ara kullanıyorum. Sürdükten sonra aşırı parlama yapıyor, yağlı yağlı duruyor ve bildiğiniz simli bir fondöten bu. AVM ışığı gibi ışıklarda disko topu gibi gezmenize sebep oluyor. Cildim yağlı olmamasına rağmen yüzüm çok yağlı gözüküyor. Simleri ve parlamayı pudralarla bile azaltamıyorum. Bitse de kurtulsam artık.

1 mart 22:33

102. Kuru karma cildimde herhangi bir sıkıntı yaratmayan su bazlı oldukça hafif fondöten. Cruelty free ürünler kullanmaya başlamamla tekrar almayacağım ürün.

1 mart 19:43 1 mart 21:56

101. İki kere kullanıp attığım fondoten. Baya simli çıktı, güneşte parıl parıl parlıyorsunuz. Araştırmadan gitmemek lazım.

26 şubat 09:27


100. ince yapılı, fazlasıyla akışkan, su bazlı ve bana göre kapatıcılığı gayet yüksek olan fondöten. Hayatımın fondöteni de diyebilirim :) Sarı alt tonlu buğday tenime en çok uyan, boynumla renk farkı yaratmayan tek fondötendir. Fiyatı gayet uygun. Arada lancome, mac olmak üzere başka markaların da fondötenini kullansam da bunun verdiği doğallığı hiçbirinde bulamadım.

25 şubat 14:47

99. Ay bu benim ilk fondötenimdi yıllar önce. Yapısı hala aynıdır diye düşünerek aldığımda hayal kırıklığına uğradım tabi orası ayrı. Yıllar önce (gizlinot: kaç yıl bilmiyorum) çok güzel matlaştıran ve oldukça da kapatıcı, buna rağmen doğal duran bir yapısı vardı. Şimdi tabii kapatıcılığı daha az ve pek kalıcı değil. :(

24 şubat 15:04

98. 03 light sand beige rengi var bende, rengi cuk tenimle fakat değiştirdiler bu fondöteni. önceki formülasyonunda kapatıcılık bir iki tık fazlaydı şimdi sanki işin içine sim girmiş ve daha bir ince yapılı olmuş. ama uygun fiyatlılar arasında yine de üst sıralardadır benim için

23 şubat 22:57

97. Seveni çok olsa da benim sevemediğim fondöten. Karma ciltliyim ve bende aşırı parlama yaptı. Sürdükten 2-3 saat sonra aynaya baktığımda resmen fondöten kusmuş oluyodu. Ben sevemedim ama kuru ciltliler sever belki.

23 şubat 01:43


5

96. Okula giderken uğraşmadan cildimde eşit ve makyaj yokmuş gibi doğal bir bitiş bıraktığı için severek kullandığım fondöten. Bitirip ikincisini aldığım ilk fondöten. Yapısı oldukça hafif ve günlük kullanım için yeterli kapatıcılıkta ama sivilcelerimi kapatamıyor. Mac face and body'ye bence muadil çünkü çok sağlıklı ve dozunda bir ıslak ten elde ediyorsunuz. FnB biraz fazla parlak durabiliyor hatta bu öyle değil. Essencein matlaştırıcı spreyiyle ya da her hangi bir pudra ile parlamayı kontrol altına alabiliyorum. Bence her cilt tipi kendi cildine göre severek kullanabilir. Uygun fiyatlı fondötenler içinde ten rengimi birebir yakaladığım tek ürün ayrıca :)

22 şubat 00:46

95. Bir süre severek kullanmıştım içinde sim yoktu sanırım benimkinin ya da benim dikkatimi çekmemişti. Arada başka fondötenler de kullandığımdan birkaç aydır bakmamıştım hiç. Dün hatırlayıp kullanmaya kalktığımda bana aşırı koyu geldi, kendi kendine oksitlenmiş sanırım. Bu sorunu yaşayan bir tek ben miyim merak ediyorum, daha yarılamamıştım bile. (gizlinot: :()

21 şubat 11:08

94. Genelde olumsuz yorumlar duyduğum ama benim yıllardır severek kullandığım fondöten . Tamam çok kapatıcı değil belki ama içeriğinde ki e vitamini sayesinde hem cildi besliyo hem de kuru cildime iyi oturan bi fondoten . 30 numarasını artık kaldırdıkları için sinir olup bulduğum yerde tüm 30 numaralarını stokladım. Şuan elimde son 2 tane kaldı bitince ne yapıcam kara kara onu düşünüyorum . Bence kuru ciltlerin kesinlikle şans vermesi gerek.

18 şubat 10:50 27 şubat 08:52