3.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (566)
  • oylar (67)
  • medya (8)

566. hafif bir kapatıcı olarak kullandığım ürün. ilk aldığım brightener olanıydı. güzel bir aydınlık veriyordu memnundum ancak ikinciyi neutralizer olanından aldım. hızlı hazır olmam gereken günler (gizlinot: nadir oluyor)  göz altım dışında yüzüme de pit pit sürüveriyorum güzel bir bütünlük ve cilt görüntüsü yaratıyor. 

12 haziran 20:03

565. son indirimde ben de ikincisini aldım. ilk aldığım fairy rengiydi aslında benim tenimle ilgili yoktu pek ama renk sıkınıtısı vardı mağazada. yine de çok işimi gördü. bu sefer light alıcam dedim rossmannda bulunca kaptım ve tahmin ettiğim gibi renk çok daha uygun geldi. ben maybelline master conceal mediumun üzerine uyguluyorum. renkler arasında biraz fark var ama önce onunla morluklarımı iyice kapatıp age rewind light ile de aydınlık bitiş sağlamış oluyorum.

maybelline age rewind kapatıcının yapısını çok sevdim ben. yüzüme dudak çevreme falan uyguluyorum bazen. ellerimle ya da sünger yardımı ile yayıyorum.

edit: sanırım hijyenden dolayı eksi alıyorum. yani göz bölges ürünü yüzümün kalan kısmına da uyguladığım için. ama belirtmeliyim ki bu ürün bende ne sivilce oluşumuna yol açtı ne de diğer insanlarn belirttiği gibi göz çevemde pıtırcıklar oluşmasına. hiçbiri olmadı bende. ürünü başka kimseye vermyorum zaten. bazen bazı ürünlerimi paylaşırım ama bu onlardan biri değil. buarada bilakis bende master conceal ilk kullandığımda göz çevremde pıtırcıklar oluşurmuştu. bi süre kullanmadım hatta ürünü. ama sonra mecbur kalıp devam etmiştim hiç birşey olmadı. şimdi ikisini de rahat rahat kullanıyorum.

12 haziran 11:30 12 haziran 18:38

4

564. Memnun olduğu hatta ikincisini kullandığım kapatıcı. Günlük olarak tam kapatıcı bir makyaj yapmıyorum. Göz altımda light rengini kullanıyorum. Evet, tamamen kapatıp dümdüz yapmıyor ama yeterli benim için. O morluğu alıyor. Tamamen kapatmak istediğimde - ki bu sadece özel günlerde oluyor- correcter kullanıyorum.

Tati bunu, maybelline fit me, catrice hd ve tart shape tape' i kapatıcılarını temizlerken elinde bıraktı. Fit me de age rewind da pek beğenilMedi Süslü' de. Bunu bu ürünler çok popülerken buraya gelmemiş olmasına bağlıyorum. Beklentiler çok arttı, haliyle mucize bekledik. Özellikle catrice shape tape' e muadil bir kapatıcılıktaymış diye duydum. Bu Muadil gösterilenlerden memnun kalmıyorsak belki tarte, nars vb kapatıcılardan da kalmayacağız. Yapay ışık kullanılarak çekilen videolarla gerçek hayatı karşılaştırmamak lazım. Herkes zaten hayalet gibi ve mükemmel ciltli görünüyor. Bahsettiğim daha yüksek fiyatlı ürünler daha ulaşılabilir fiyatlara olsa ve hepimiz deneyimlesek onlardan da memnun kalmayacağız diye düşünüyorum.

Unutmuşum eklemek istedim. Ben ambalajdan da bir sıkıntı yaşamıyorum. Evet hijyenik değil ama diğer kapatıcılar da değil. Aplikatörlü olanı yüzümüze değdirip tekrar tüpe batırıyoruz. Kavanozda olana parmağımı sokuyoruz ya da bir gün önce kullandığımız Fırçayı. Bir tek pompalı olanlar hijyenik onlar da çok az var. Temiz yüzüme uyguluyorum o yüzden içim rahat ama istenirse Süngeri çıkarılabilir.

12 haziran 09:29 12 haziran 09:38


563. kapatıcılığı fena değil, aydınlık bir bitiş sağlıyor fakat ne zaman kullansam sivilce yaptı. hatta kendisini göz altımı kapatmak için kullandığımda da minik minik yağ butonu yaptı. yarısından fazlası duruyor, acil günü kurtarmam gerekirse belki kullanırım diye. 

12 haziran 09:12

2

562. Çok iyi kapatıyor müthiş diyenleri hayretle izliyorum. Fazla bir gözaltı morluğum yok orta seviyede diyebilirim ama öyle ahım şahım kapattığını görmedim hiç. Bir de sakın süngerini çıkarayım demeyin, ben yüzüstü yere düşürdüğüm için mecbur kaldım biraz ama kullanım kolaylığı çok düştü. Elimin ayarı ufacık kaçsa ürün fazla fazla gelip taşıyor kabından, ürün zaten bereketsiz bir de üstüne taşma eklenince iyice çekilmez oluyor.

11 haziran 22:54

561. Çizgilere dolarak belirginleştiren, göz çevresini kurutan, yapısı yoğun, kalıcılığı az; aplikatörü felaket olan, blogger/youtuber kişilerin abarttığı kapatıcıdır.

11 haziran 21:59

560. Oksitleniyor demeye geldim.

Taa ilk çıktığı zaman almıştım. Nude rengini kullanıyordum. Aslında severek kullanmıştım,ilk aldıgımda bir sıkıntı yoktu ama zaman geçtikçe kıvamı koyulaştı ve çizgilerime dolmaya başladı.

Ve tabi ki oksitlenmeye de başladı.

Özellikle çizgilere doluyor diye üzerine minicik bir parça transparan pudra geçince resmen çamur oldu. 

Milia yapmadı bende ama bu yapmayacaginin garantisini vermez tabi. 

Zaten loreal markasının başlığındaki girdimde söylediğim gibi, bu markanın bir gaflete düşüp aldığım her şeyi fiyasko çıktı. O yüzden almayacagim tekrardan.

Edit: yorgun bir iş çıkışı girdi yazmayin :)  Maybelline başlığının altında loreal'e giydiren tek manyak benim galiba ajdkflgl

 

ürünü bi an loreal cıkarmıs gibi düşünmüşüm.

O yüzden markanın her şeyi fiyasko demişim. Bir de kendime kızdım girdiyi yazarken,hani loreal'e para vermeyecektin diye.

Baba yorgun sözlük

11 haziran 18:17 11 haziran 18:52


3

559. Göz altımı kapatmak için aldım ve sanırım fondöten ile araları uymadı ve oksitlendi baya turuncu oldu. Ilginç bir deneyimdi allahtan evden dışarı çıkmamıştım bunu fark ettiğimde. En açık rengin bir ton açığı daha olsa çok daha rahat ederdim diye ilave etmek istiyorum çünkü fondöten sürmediğim zaman sadece kırmızılıklara bu kapatıcıyı sürünce biraz koyu durduğunu fark ettim. Turunculaşmadı ama bir ton koyuydu cilt tonum için.

Edit; yine harf atlayarak yazmışım. Düzelttim.

11 haziran 16:22 11 haziran 16:23

558. sadece benim mi gözaltımda oksitleniyor anlamadığım, kadife gibi bir yapısı olan ilginç kapatıcı. gün boyu dışarıda olacağım zamanlar (gbkz: mac )prolong wear kapatıcı kullanıyorum. ancak malumunuz, yapısı gereği biraz kuru bir kapatıcı prolong wear. sokakta tepinmeyeceksem age rewind'a gidiyor elim. fakat gözaltıma sabitleyici pudra sürmek yerine bronzer sürmüşüm gibi geri geliyorum eve. aldığım ürün mü bozuk yoksa genel olarak oksitlenen bir yapıda mı bilemiyorum.

11 haziran 15:30

557. bittikçe alıyorum,doğal duruşunu ve kapatıcılığını seviyorum.

11 haziran 14:13