3.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (172)
  • oylar (22)
  • medya (4)
5

172. Ben tüm color tattoo’larıma yaptığım gibi, alır almaz bir çubukla( kürdan vs) karıştırdım. Ne kuruluk kaldı ne başka bir şey. Normal halinden daha yumuşak. Yağ falan da koymadım. Ters bir şekilde saklıyorum. Far bazı olarak kullandığımda renklerin pigmentleri %70 artıyor resmen. Tüm gün de canlı kalıyor. Creasing yaşanmıyor. 

dün 14:06

171. bu ürünü gratis'e geldikten sonraki ilk indirimden almıştım. yani en az 1 yıl oldu. açmamıştım (koruma bandını bile açmamışım). bugün aklıma geldi, çıkarıp kullanmaya başladım. yapısı mac'in painterly'sinden daha ince gibi duruyor. rengi fazla sarımtırak geldi ama az miktarda kullanıp iyice yayınca sırıtmıyor. painterly kullanırken tedadüfen keşfettiğim; bu tür ürünlerin sıcak aylarda veya sıcak ortamlarda diyeyim performanslarının daha iyi oluşu. bazı yorumlarda parçalı, pütürlü durduğundan bahsedilmiş. az miktarda ürün, parmakla uygulandığında böyle bir durum olmuyor (tıpkı painterly gibi). öncesinde cilt bakımı namına göz kremini eksik etmiyorum. ama makyaja geçene kadar zaten emilmiş olduğunu da ekleyeyim.

painterly gibi olduğu için üzerinden açık renk bir far geçtim inceden (painterly kullanırken far veya pudra hangisi denk gelirse onu kullanıyorum). hem üzerine gelecek farla birlikte topaklanmaması için, hem de far fırçasını nemlendirmemesi için.

makyajı yapalı 4-5 saat oldu herhangi bir birikme yok. gün sonunda çizgilenme yaparsa editlerim.

dün 13:58 dün 16:58

170. Koyu göz çevremde gri durmamış olması beni her sürdüğümde daha da şaşırtıyor. Evet kuru ancak parmakla iyice ısıtıldığında gayet kaygan ve kremsi oluyor. Farı güzel tutuyor ancak göz makyajına zaman ayırmayı istemediğiniz bir gününüzse tek başına kullanım için de ideal.

25 temmuz 23:13


169. çok güzel göz kapağını nötrlüyor. çok az sürmek bile yetiyor. çok güzel bir ten rengi. bütün gün bence farı sıkı sıkı tutuyor. üstüne sürülen farların paletteki gibi durmasına -neredeyse çok yakın bir renk olmasına - yardımcı oluyor. tek eksisi gerçekten çooook çabuk kuruyor

25 temmuz 11:19

3

168. ilk aldığımda ayıla bayıla kullandığım. ooo mac far bazı almama gerek kalmadı dediğim ama birkaç ay sonra taş kesilen far. ağzını açık da bırakmamıştım ama nedense betonarme bir oluşum gerçekleşmiş.

herşeye rağmen rengini ve dokusunu beğendığim, benim için krem rengi far değilde bir baz olan maybelline ürünüdür.

20 temmuz 16:02

5

167. kasımda almış fakat bir türlü kullanamamıştım, yağlı göz kapaklarımda bile kuru ve parça parça oluyordu. önce kürdanla dalıp karıştırdım, bir nebze yumuşadı ama yine gözümde topak topak duruyordu. çöpe atmayı düşünüyordum artık, sonra bu sabah burayı okurken bir süslü benmari usulü eritip yağ damlatmadan bahsetmiş, denedim ben de. evde procsin'in kaş kirpik yağı dışında yağ kalmamış, ben de mutfağ gidip yağdanlıktan zeytinyağı alıp 2-3 damla kadar koydum. yapısı pamuk gibi oldu şuan, 15-20 dakika sonra hazırlanıp makyajımı yapacağım ve bunu süreceğim gözüme, bakalım nasıl olacak~

edit: muhteşem oldu, resmen gözüme sürdüğüm far o kadar terlememe ve o sıcağa rağmen aynen kaldı *-* çok mutluyum~

20 temmuz 14:45 20 temmuz 19:39

166. Maybelline color tattoo serisi zaten bekledikçe kuruyan bir seri olduğu için bunun da oldukça kuru, hatta bende bir de on&on bronze rengi var ondan daha kuru bir yapısı var. Rengin mat olmasından dolayı olabilir. Daha kaygan olmasını istiyorsanız parmak uçlarınızın sıcaklığıyla ısıtmayı deneyebilirisiniz. Yani şöyle hemen sürtüp almak yerine biraz elinizle dairesel hareketler yapıp yumuşatmaya çalışın. Ya da içine bir damla yüz yağı katabilirsiniz de. Onun dışında güzel bir far. Ben şeffaf bir far bazı kullanıyorsam onun üzerine renk eşitlemek için kullanıyorum. Bazıları tek başına far bazı olarak kullanıyormuş ama far bazım olduğu için hiç far bazı olarak denemedim farı tutuyor mu ya da pigmentini daha iyi vermesini sağlıyor mu diye. Yalnız indirimsiz fiyatını çok yüksek buluyorum. Resmen far paleti alırsınız o parayla. İndirimli bile 13 tl'ye almıştım. Değer mi değmez mi size kalmış elbette.

20 temmuz 13:52 20 temmuz 13:53


165. Bu ürünü dağıtabilen kör oldu.

o kadar çekiştirmek zorunda kaldım ki ürünü dağıtayım diye gözümü çıkartacaktım en sonunda.

Hayal edilen pürüzsüz, rengi eşitlenmiş göz kapağı, elde ettiğim ise parçalanmış hamuru göz kapaklarıma sürmüşüm gibi bir görüntü.

Bunu kullanacağıma bir saniyede kapatıcımı geçerim göz kapağıma oh mis ya. 

20 temmuz 13:45 20 temmuz 13:58

164. Wet n wild brule farım bittikten sonra aldım.Ancak kuru yapısından dolayı çok iyi dağılmıyor parça parça kalabiliyor ve göz kapaklarımın koyu rengini çok da iyi nötrleyemedi.İstediğim krem/kemik rengi görüntüyü verebilmesi için 3-4 kat falan geçmem gerekiyor.

13 temmuz 21:09

163. On and bronze'un yapısı ne kadar yumuşaksa bununki tam tersidir.Kesinlikle dağıtılmıyor.Farların duruşunu ya da yapısını çok değiştirdiğini de düşünmüyorum.Çok da gerekli olmayan bir ürün benim için.

18 mayıs 10:41