3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (184)
  • oylar ()
  • medya (4)

184. Süslüler toplanın yamacıma anlatıyorum! Şimdiii birçok kişinin şikayetini okudum, sürülmüyor, çok kuru, parça parça oluyor vs. Kendi yöntemlerimden bahsedeceğim size, isterseniz bir denersiniz.

İlk olarak, bu kaşık fırçalar var ya hani (gizlinot: Anladın sen onu) onun far sürmek için yapılmış boyunu kullanıyorum, ürün kavanozunun içine pıt pıt batırıyorum, zaten fırça sert olduğu için hemen ucuna alıyor. Sonra göz kapağıma ortadan dışlara doğru badana yapar gibi hars hars dağıtıyorum ve voila! Ne parçalanma ne kuruma oluyor.

İkinci olarak (ki bu yöntemi sabah 6'da iş için makyaj yaparken "du bakalım nası olur acaba yaa" diyerek buldum) beauty blender! Ya da bildiğiniz nemli makyaj süngeri... Kavanozun içine hafifçe batırıp (gizlinot: Aman dibini sıyırır gibi değil bak) sağa sola bir iki çevirdim sonra concealer uygular gibi pıt pıt göz kapağıma uyguladım ve sonuç muhteşem! Fırça yönteminden daha çok sevdim ve sizlerle paylaşmak istedim.

20 eylül 20:24

183. Göz kapaklarımda pütürleniyor böyle kuru kuru duruyor.Fazla alırsanız daha da beter oluyor tabi ki.Az az alıp tampon hareketlerle uygulayınca daha iyi oluyor.Biraz daha kullanıp kalıcılığını editlerim.

1 eylül 19:37

182. Adananın 35 derece sıcağında dahi yapısı yumuşamayan krem(?) far. Bir kere bu krem falan değil neredeyse taşlaşmış pudra. Catrice’in sert kıvamlı kavanoz kapatıcısı bile yazın kaymak gibi yumuşarken krem far olduğunu iddia eden bu ürün asla yumuşamıyor. Göz kapaklarıma sürerken canım acıyor. Aynı sorunu on and on bronze ve pink gold renklerinde yaşamadım. Serinin en gereksiz rengi creme de nude, o turkuaz mavi rengi bile bundan daha işlevsel kullanılabilir o derece. 

31 ağustos 23:38


181. Benim için de çok çabuk kurumuş olan fardır kendisi. Tenimde fazla sarı olduğunu düşünüyorum. Ben kendilerini corrector ve aydınlatıcı altına kullanmayı daha çok seviyorum. Çok amaçlı ve f/p ürünü benim için. Kurumasa herkese önerebilirim.

17 ağustos 19:02

5

180. Ben tüm color tattoo’larıma yaptığım gibi, alır almaz bir çubukla( kürdan vs) karıştırdım. Ne kuruluk kaldı ne başka bir şey. Normal halinden daha yumuşak. Yağ falan da koymadım. Ters bir şekilde saklıyorum. Far bazı olarak kullandığımda renklerin pigmentleri %70 artıyor resmen. Tüm gün de canlı kalıyor. Creasing yaşanmıyor. 

17 ağustos 14:06

179. bu ürünü gratis'e geldikten sonraki ilk indirimden almıştım. yani en az 1 yıl oldu. açmamıştım (koruma bandını bile açmamışım). bugün aklıma geldi, çıkarıp kullanmaya başladım. yapısı mac'in painterly'sinden daha ince gibi duruyor. rengi fazla sarımtırak geldi ama az miktarda kullanıp iyice yayınca sırıtmıyor. painterly kullanırken tedadüfen keşfettiğim; bu tür ürünlerin sıcak aylarda veya sıcak ortamlarda diyeyim performanslarının daha iyi oluşu. bazı yorumlarda parçalı, pütürlü durduğundan bahsedilmiş. az miktarda ürün, parmakla uygulandığında böyle bir durum olmuyor (tıpkı painterly gibi). öncesinde cilt bakımı namına göz kremini eksik etmiyorum. ama makyaja geçene kadar zaten emilmiş olduğunu da ekleyeyim.

painterly gibi olduğu için üzerinden açık renk bir far geçtim inceden (painterly kullanırken far veya pudra hangisi denk gelirse onu kullanıyorum). hem üzerine gelecek farla birlikte topaklanmaması için, hem de far fırçasını nemlendirmemesi için.

makyajı yapalı 4-5 saat oldu herhangi bir birikme yok. gün sonunda çizgilenme yaparsa editlerim.

17 ağustos 13:58 17 ağustos 16:58

178. Koyu göz çevremde gri durmamış olması beni her sürdüğümde daha da şaşırtıyor. Evet kuru ancak parmakla iyice ısıtıldığında gayet kaygan ve kremsi oluyor. Farı güzel tutuyor ancak göz makyajına zaman ayırmayı istemediğiniz bir gününüzse tek başına kullanım için de ideal.

25 temmuz 23:13


177. çok güzel göz kapağını nötrlüyor. çok az sürmek bile yetiyor. çok güzel bir ten rengi. bütün gün bence farı sıkı sıkı tutuyor. üstüne sürülen farların paletteki gibi durmasına -neredeyse çok yakın bir renk olmasına - yardımcı oluyor. tek eksisi gerçekten çooook çabuk kuruyor

25 temmuz 11:19

3

176. ilk aldığımda ayıla bayıla kullandığım. ooo mac far bazı almama gerek kalmadı dediğim ama birkaç ay sonra taş kesilen far. ağzını açık da bırakmamıştım ama nedense betonarme bir oluşum gerçekleşmiş.

herşeye rağmen rengini ve dokusunu beğendığim, benim için krem rengi far değilde bir baz olan maybelline ürünüdür.

20 temmuz 16:02

1

175. kasımda almış fakat bir türlü kullanamamıştım, yağlı göz kapaklarımda bile kuru ve parça parça oluyordu. önce kürdanla dalıp karıştırdım, bir nebze yumuşadı ama yine gözümde topak topak duruyordu. çöpe atmayı düşünüyordum artık, sonra bu sabah burayı okurken bir süslü benmari usulü eritip yağ damlatmadan bahsetmiş, denedim ben de. evde procsin'in kaş kirpik yağı dışında yağ kalmamış, ben de mutfağ gidip yağdanlıktan zeytinyağı alıp 2-3 damla kadar koydum. yapısı pamuk gibi oldu şuan, 15-20 dakika sonra hazırlanıp makyajımı yapacağım ve bunu süreceğim gözüme, bakalım nasıl olacak~

edit: muhteşem oldu, resmen gözüme sürdüğüm far o kadar terlememe ve o sıcağa rağmen aynen kaldı *-* çok mutluyum~

edit 2: farım bozuldu. serinin bu rengini boykot edeceğim şsllalmdlsmks

20 temmuz 14:45 22 eylül 13:18