maybelline color tattoo 24 hr far on and on bronze

4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (283)
  • oylar (20)
  • medya (10)

283. çok severek kullandığım krem far, yeni kullanım şeklim ise şu şekilde; color tattoo yu sürüyorum parmaklarımla hafif göz kapağımdan taşırıyorum daha sonra maybelline burgundry far paletindeki mat açık kahve rengi katlanma bölgesine geçiyorum daha sonra flormarın 106 numaralı kahverengi göz kalemini göz altlarına ve köşelere geçip dağıtıyorum. bol rimelle tamammdır. medya ekleyeceğimm

edit: maybelline aynı paletteki kırık beyaz simli rengi göz pınarlarıma ve ordan gözümün ortasına kadar sürüyorumm daha parlak oluyor, biraz simler dökülüyor ama 💁🏽‍♀️

ilgili medya:
1
2 saat önce 2 saat önce

282. bu seri ilk çıktığında süslüde konuk yazardım. o kadar övüldü ki ben de ilk indirimden kaptım bir tane ama aldığım gibi duruyor sadece rengine bakabildim. şöyle ki benim göz kapaklarım yağlı üstüne bir de göz çevrem kahvemsi bir renk olunca kullanmaya çekiniyorum. günlük makyajımda put a lid on it sürüp aynı serinin creme de nude rengiyle eşitleyip ten rengi toz farla sabitliyorum ve makyajıma öyle devam ediyorum. şimdi ben bu rengi tek başına kullansam zaten koyu olan göz çevremde hiç belli olmayacak sadece sim görünecek ayrıca nedense bana crease bölgemde birikecekmiş gibi geliyor. creme de nude üstüne kullansam gözümde 3 kat olacak üstüne bir de toz far geçsem kaçak kat çıkmış gibi olurum. yani ne yapsam bilemedim süslüler galiba takasa koyacağım hem de ilk çıkan serisi aklınızda bulunsun (gizlinot: swh)

not: kızlar şaka yaptım tabiki nerden baksan 3 yıllık "krem" farı takasa koyacak değilim. kendisini alkışlar eşliğinde çöpe uğurluyoruz (gizlinot: swh)

edit: ekleme

dün 00:55 dün 02:44

281. şuan mağazalarda satılanların renginin eskisi gibi soğuk bir kahve değil baya altınımsı bir renk olduğunu görünce baya üzüldüğüm far

eski hali soğuktan sıcağa neredeyse her farla kombinlenebiliyordu şimdi yenisini alamayacağım diye kullanamıyorum canım farımı

şu markaların sevilen ürünlerin rengini yapısını değiştirme aşkı beni delirtiyor. eğer altınımsı bir kahve istiyosan git yeni bir renk çıkar olanı neden bozuyosun

17 şubat 11:48


280. gerek yapı gerekse renk olarak color tattoo serisinin en güzeli farı olduğunu düşünüyorum.(gizlinot: her rengin yapısı kesinlikle aynı değil) çok az zamanım olduğunda sür çık makyajımın demir başı olur kendisi. fırçayla uygulaması ne kadar kötüyse parmakla uygulaması o kadar iyi bence. çok yumuşak bir yapısı olduğunu söyleyemeyeceğim, bu sebeple parmağın ısısıyla çok daha iyi bir kıvam alıyor ve homojen uygulama sağlıyor. rengi de herkese yakışabilecek ender renklerden. bol rimelle birlikte harika bir makyaj çıkıyor ortaya.

17 şubat 01:03

279. Bu aralar creamy beige üstüne uyguladığım far. Sabahları hızlı ama güzel bir göz makyajı yapmak istediğimde katlanma bölgesinin az üstüne çıkacak şekilde creamy beige rengini uyguluyorum. Daha sonra on and on bronze’u göz kapağının üstüne sürüyorum, çok güzel oluyor.  Bu iki renk birbirine çok yakışıyor.

16 şubat 15:16

278. günlük makyajda elimin en çok gittiği farım. 2. kavanozu yarılamış durumdayım.

bunu zemin olarak sürüp üstüne wnw nutty ile gölgelendirmeyi çok seviyorum renkleri çok yakın zaten. bir de üst kirpik dibi ve göz içine kopkoyu bir kahve göz kalemi, bolca rimelle efsane oluyor her anın makyajını kurtarıyor.

16 şubat 12:02

4

277. Pink goldla birlikte Benim kullandığım ilk krem fardır. Temmuz 2016da almıştım o yaz sıklıkla kullandım sonra far paletleri edinince daha yoğun olarak toz farlarla içli dışlıydım. Aktif kullanılmadıklarınla üst kısımları biraz sertleşebiliyor ama parmaklarla yapılan uygulama elin ısısıyla o sertleşen yeri dahi çözüp rahat sürülebilir hale getiriyor. Son 2 3 aydır özellikle on and on bronze'u sürekli kullanıyorum ve rahat sürümü, verdiği o abartısız güzel oranlı rengi ışıltısı çok hoşuma gidiyor. Tek başına hem çok pratik hem de özenli görünüyor, toz farlarla yapılan matchlerde de çok uyumlu. Ama asla bitmiyor :D ben mi az uyguluyorum miktarı mı fazla hiç bilmiyorum ama kesinlikle ilerleme kaydedemiyormuşum gibi hissediyorum. Hem alalı çok olduğundan hem de cf olmadığından ne zamandan beri project pan'ımda ama yavaş yavaş umudumu kaybediyorum gerçekten. Çok memnun olmama rağmen bitince elbette almıycam, ben ölmeden bir gün biterse tabi.

Edit:imla

16 şubat 09:30 16 şubat 10:05


276. Uzun uzun makyaj yapmaya üşeniyorsam ama ışıltılı ve belirgin gözler istiyorsam bunu kullanıyorum. Yazın almıştım, sık sık kullanıyorum hafif azaldı ama içindeki en az bir sene gider bana. Kuruma yaşamadım henüz, bunda sıkı kapatıp ters bir şekilde çekmecede saklamamın etkisi de var. Pratik bir ürün ve rengi de göz şeklime/yapıma gidiyor, biterse tekrar alınır.

16 şubat 02:06

275. bu Farı buradaki yorumlara binaen beğenip deneme amaçlı aldım. Gratiste daha ucuzdu, ama o an Karşıyaka çarşıdaki yücel parfümeriden 13 tl gibi bir fiyata almış bulundum. 

Öncelikle far sürmeyi pek beceremeyen benim gibi acemiler için ideal bir krem far. Parmakla bile sürelebilir. Yağ gibi kayıyor. Fırçayla da hafifçe üstünden geçince eşit bir şekilde dağılıyor. 

Farın en sevdiğim özelliği göz rengimi belli etmesi. Şöyle ki, benim göz rengim tam olarak şu ya da bu renk değil. Kahve de ela da yeşil de değil. İçinde üçünün de yansıması olan ama üçü gibi de durmayan bir renk. Bu yüzden bendeki duruşunu çok sevdim. 

İki gündür kullanıyorum. Dün uçakla İstanbul’a gidip, geri döndüğüm için kalıcılığına bakmak aklıma dahi gelmedi. Bugün öğleden sonra şöyle bir baktım da, rengi biraz gitmiş geriye simleri kalmıştı. Belki far bazıyla daha kalıcı olur. Yarın far bazıyla da deneyeceğim. 

15 şubat 23:35 15 şubat 23:37

4

274. rengini yapısını sevdiğim far. Kalıcılığı güzel. uygulamasını elimle yapmayı seviyorum. Fırça ile dağıtıyorum. bu fara uygun makyajım da şu. farı sürdükten sonra acı kahverengi ya da siyah göz kalemi ile kirpik diplerinden geçiyorum. maskara ve turuncu allıkla nude bir ruj. güzel bir makyaj çıkıyor ortaya. Bence far paleti istemeyen ve far uygulamasını kolay bulmayan toz farları sevmeyen süslüler indirimde edineblirler. dikkat edilmesi gereken nokta kapağı çok açık tutmamak. bu rengin çoğu göz rengine yakışacağını düşünüyorum. fiyatı ben 6 tl ye aldım şu an indirimde 12-15 tl arası.

13 şubat 15:49