4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • oylar (4)
  • medya (2)

58. Gerçekten yok gibi yani yok!! O hafif parlaklığı kremle de sağlıyorum zaten :/

1 ekim 13:49

57. şuan yüzümde bulunan bb krem. bendeki light rengi. rengi ilk başta acık gelmiyor ama tüm yüze yerleştirdikten sonra cilt rengiyle bütünleşiyor. kuru ciltler için üretilmiş, yaglı ciltler disko topuna dönebilir. sürdükten sonra transparan pudrayla sabitliyorum en az 4-5 saatimi kurtarıyor. tabi ki cok bulaşıyor. bulaşmayanı yok zannediyorum:( çabuk sabitleniyor, akarı kokarı yok. kapatıcılıgı bana gore azdan ortaya dogru, uygun fıyatlı bbler arasında denenebilir.

1 ekim 10:29

56. Sırf şu sözlüğe canım bb kremimi savunmak için üye oldum. Hiç haketmediği yorumlar yapılmış valla kimse kusura bakmasın ama sanırım ambalajın üstünde yazılanları anlamayanlar ve yağlı ciltli KAPATICILIK delisi insanlar alıp kullanmış ki memnun kalmamışlar. Doğru cilt tipine sahip olup da kullanan bi ben varım sanıım. Kapatıcı bi bb krem istiyorsanız zaten biraz zor bulursunuz bulsanızda fondötenden bi farkı olacağını zannetmiyorum. Öncelikle ben bu bb kremi kime önerdiysem ve yüzüne uyguladıysam çok memnun kaldı. Günlük olarak canlılık katsın öyle fondöten gibi kalıp durmasın kuru cildimde kusma yapmasın istiyorsanız bu bb krem mükemmel.

Cildim kuru her fondöten ve hatta bb,cc krem bile kusma yapıyor nemlendirsem de. Bu bb krem aslında şöyle bişi ıslak bitişli gibi ama değilde yumuşacık pamuk gibi kayıyor sürerken ciltte ve senin cildinmiş gibi görünüyor. Altına nemlendirici kullandığımda gereksiz parlıyor ve kayıyor yani bildiğin ıslak sırılsıklam bir görüntü oluyor. Ben bunu normal cildime uyguluyorum ve kimisi kapatıcı değil yazmış ama bana gerçekten kapatıcı geldi ve çok sorunlu olmasada yine gözenekli çilli bi cildim var. Sanırım ben herşeyin tamamen kapanmasından yana değilim iki çilimde alttan hafif gözüksün ne var yani? Yazın kullanmaya kalkanlar olmuş ama bir tuhafsınız cidden yazın yüzde renkli güneş kremleri dışında ve akmayan fondotenler dışında bb-cc kremlerden çok bişi beklememek lazım. Heleki ıslak bitişlilerden. Yüzde nasıl dursun incecik hafif yapısıyla? Bir terlemeye bakıyor iş. Yaz dışında kullanımını tavsiye ediyorum yazında bana göre eğer yüzü terleyenlerdenseniz altına avene yağlı ve hassas ciltler için olan güneş kremini kullanıp deneyin mükemmel bir baz görevi görüyor. Hafif bir pudra da sürebilirsiniz kalıcılığı artsın diye. Pudrayla fondötenimsi bir etki yapıyor. Bunu tavsiye edip de  kullanmayan sevemeyen bir tek kız kardeşim oldu onu da tahmin edin nasıl bir makyaj anlayışı var. Kalıp gibi fondöten sürmeyi pek sever ama üç gün önce artık fondötenden nefret ettiğini söyledi ve bunu kullanmaya başladı. Yağlı ciltler gelip sevmedim diyemeyin size göre bir ürün mü ki sevesiniz? fresh diyor nemlendirme diyor. Üstünde matte fln yazsa alıp kullansanız da yağlı ciltler için olmasına rağmen kullandım beğenmedim deseniz haklı bir eleştiri olurdu. Alıyorsunuz sonra vay efenim kötü. Ayrıca artık  yerine satin bb krem geldi. Umarım yapısı değişmez çok üzülürüm :(

27 temmuz 01:40 29 temmuz 01:49


55. Lisedeyken çok kullandığım, üniversitede fondötene geçtiğim için uzun zamandır kullanmadığım bb krem.

Bugün oy vermeye giderken "fondötenle uğraşmayayım ama makyajsız da olmayayım" diye düşünüp kullandım. Ne kadar çok sevdiğimi tekrardan fark edince girdi yazayım bari dedim(gizlinot: Swh)

Kapatıcılık istiyorsanız kapatıcılığı gerçekten az ama o kadar güzel renk eşitliyor, pürüzsüzleştiriyor ve doğal duruyor ki. Sanki makyaj yokmuş da cildim kendiliğinden öyle güzelmiş gibi.

Okul günleri yine kullanmam ama ilk göz ağrımdır, seviyorum kendisini.

24 haziran 17:30

54. Bende hiçbir şekilde sivilcelenme vb yapmayan, diğer bütün bb krem ve fondotenlerimi kenara attırmış üründür. Çok az kapatıcılığı var ancak cilde diğer ürünlerin hiçbirinde rastlamadığım bir canlılık ve ışıltı veriyor. Cilt tipim kuruya dönük normal, bende yağlanma yapmadı. Ciddi bir cilt problemi olmayanlara kesinlikle öneririm.

19 nisan 19:41 20 temmuz 04:20

53. Kendisi ilk cilt makyajı ürünüm olur. Su bazlı oldukça akışkan bir ürün. Kapatıcılığı nerdeyse yok. Sadece renk eşitlemesi yapabiliyor.kalıcılığı 5-6 saat kadar. Bende herhangi bir sivilcelenme yapmadı. Fakat yağlı ciltlere önermiyorum çünkü parlama yapma olasılığı çok yüksek.

23 mart 23:26

52. İlk göz ağrım, ilk bb kremim. Başlangıçta çok çok sevmemle birlikte makyaj bilgim genişledikçe bende bayağı turuncu durduğunu düşündüğümden bıraktım. Sivilce yapmamıştı bende sanırım(gizlinot: ya da cahillikten buna yormamış olabilirim)Alınır mı alınır renk tonunun uyduğunu düşünürseniz, ama piyasada daha nice güzelleri varken aklınız kalmasın hiç.

2 aralık 2017 16:42


4

51. İlk bb kremim çok memnundum ilk kullandığım zamanlar ama şimdi kapatıcılığı yetersiz geliyor ve fair rengi bana maalesef koyu  o zamanlar bu hoşuma gidiyordu ama şimdi kendi rengimde ve daha kapatıcı ürünler tercih ederim. Ama şöyle ki hakkını vermeliyim ne sivilce ne başka bir şeye neden oluyor bende cildim çok hassas ve alerjik olmasına rağmen hiç ç problem yaşamadım.

1 aralık 2017 20:46

50. Geçen yaz alıp sadece bir kez sol yanağımda denedim, ertesi güne yan yana 2 tane ağrılı kistik sivilce ile uyandım ve sivilcelerin sönüp lekelerinin geçmesi aylar sürdü. Alıp kullanmak isteyenler sivilceye yatkın cildiniz varsa uzak durun daha güzel bb kremler bulabilirsiniz

5 eylül 2017 17:28

49. Karma ciltliyim, evet biliyorum bu bb krem kuru ciltliler için, ama ben alırken daha yağlı ciltler için olan türü yoktu nedense🤔 Renk skalası beyaz tenliler için koyu bence. Kapatıcılık çok az. Ama her şeyi geçiyorum yahu bu bb krem benim yanaklarımda bile siyah nokta yaptı. Sivilce de değil siyah nokta ya. Önce anlayamadım bundan olduğunu ama yaz geldiğinden beri spf barındırdığı için bunu wet n wild'in fondoteni ile karıştırıp kullanıyordum. Wet n wild'ı daha önceden kullandım, böyle bir sorun olmadı. Ama bu... gerçekten şu siyah noktaları gördükten sonra çöp benim için. 

5 eylül 2017 10:11