yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (7)
  • medya (3)
  5

  1. çok güzel bir pudra. incecik ve asla cakey durmuyor. yağlı bir yüzüm olduğu için gün içinde yüzüm parladıkça sürüyorum. kat kat sürmeme rağmen asla çizgilerime dolmuyor. çok beğendim. migrosta indirimle 13 liraya almıştım. normalde daha pahalı indirimdeyken bile ama gerçekten ücretine değen bir ürün

  14 ekim 2019 21:48

  5

  2. tanım: makyaj sabitleyici ve matlaştırıcı compact pudra.

  sanırım magazalara yeni geldiğinde elimde hiç sabitleme pudrası bulunmadığından direkt almıştım. cilt tipim kuru karma, yazın hafif bir yağlanma olur t bölgemde ama rahatsız edici derecede olmazdı bu yüzden elim hiç pudralara gitmedi. bir de tabii toz ürünlerden önce uygulama yapıp onların dağıtımını kolaylaştırmak için de pudra gerekiyordu. 25 tl gibi bir fiyata aldım indirimde. velhasıl ürüne gelecek olursak yapısı incecik. kesinlikle incecik. yani bazen sürdüğümden bile emin olamıyorum. asla kurutmadı,yama yama durmadı çok sevdim. gözaltıma pek kullanmıyorum fakat biraz grileşme yapabilir gibi geldi bana. ürünün sadece 009 ivory rengi mevcut. ama aslında transparan gibi herhangi bir renk verme durumu yok. bunun haricinde tamamen kokusuz bir ürün. makyajı cakey göstermiyor hatta daha satin duruyor diyebilirim. yapısı da biraz o şekilde dokunduğunuzda elinizde kayıp gidiyor sanki.

  ürünün gramajı 9gr. uzun süre yeterli olacak gibi duruyor. yağlı görüntüyü engellemesi konusunda detaylı yorum yapamıyorum fakat fondotenden kaynaklı parlamayı güzel nötrlüyor. güzel bir pudra, ihtiyacı olanlara denemelerini tavsiye ederim. özellikle kuru ciltli olup pudra kullanmaktan çekinenler için güzel bir alternatif.

  unutmadan şunu da ekleyeyim bende herhangi bir sivilce veya komedon oluşumuna sebep olmadı.

  edit: ürünün farklı renkleri varmış fakat bize hepsi geldi mi o konuda emin değilim süslüler,magazalarda hep ivory rengiyle karşılaştım.

  ilgili medya:
  3
  16 ekim 2019 20:12 16 ekim 2019 20:14

  5

  3. Bir süredir böyle bir arayışım vardı, preslenmiş ve transparan, cakey durmayan bir pudra. Elimde laura mercier pudra var ancak toz şeklinde, günlük olarak çantaya at çık yapabileceğim tarzda bir ürün değil. Bugün tamamen tesadüfen watsons'ta görevli arkadaşın önerisi üstüne satın aldım. 9 gramlık bir ürün ve fiyatı indirimsiz olarak 42 tl.

  Öncelikle Paket tasarımını beğenmedim, wnw ürünleri gibi içi gözüküyor. Genel olarak bu tarz ambalajlar kolay kırılabiliyor. Çantamda sürekli taşımak için aldığımdan bu yönüyle kötü bence.

  Yapısına gelecek olursak gerçekten incecik, yok gibi bir pudra. Aldığım gibi parlayan burnuma ve alnıma uyguladım, sanki pudra uygulamamışçasına bir hissi var. Diğer transparan pudralar gibi beyaz değil ancak uygulandığında herhangi bir renk vermiyor.

  İçerik hakkında ürün üstünde herhangi bir şey göremedim, bu sebeple komedojenik olup olmayacağı hakkında fikrim olmadan almış oldum açıkçası. (gizlinot: Talc içeriyorsa vay halime. İnşallah yoktur, internette de bir şey bulamadım. ) birkaç saatlik performansı üzerine de şunu söyleyebilirim, hala İlk sürdüğüm gibi. Bu sebeple vaadini gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Birkaç saat az bir süre ancak benim yüzüm çok çabuk yağlanır, bu kadar bile dayanması iyi bir şey benim için. 

  Bu arada diğer girdileri okuyunca neredeyse 3 katı fiyata almış olduğuma üzüldüm, Denemek isteyen süslüler bence indirimlerde baksınlar. ama şunu söylemeden edemeyeceğim, şu ana dek gördüğüm en ince yapılı pudra. Fazla ödediğime üzüldüm ancak hak ettiğini de düşünüyorum. 

  20 ekim 2019 00:15


  4

  4. maybelline'in sıkıştırılmış formdaki sabitleyici ve matlaştırıcı pudrası. pudranın yapısı oldukça ince ve ciltte varlığını hissettirmiyor, kekleşmiyor. ben en çok gözaltlarımı sabitlemek için kullanıyorum, kapatıcının rengini grileştirmiyor, koyulaştırmıyor, kapatıcının çizgilenmesini engelliyor ve gözaltını çok güzel bir şekilde aydınlık bırakıyor. en sevdiğim özelliği gözaltlarına bıraktığı aydınlık görüntü. gün içinde burnumda ve çenemde yağlanma/parlama olursa real techniques'in büyük pudra fırçasıyla geçiyorum parlamayı alırken kek görüntüsü oluşturmuyor.

  1 kasım 2019 16:03

  5

  5. birkaç haftadır ihtiyacım olmasına rağmen almadığım (açık olmak gerekirse üşendiğim için) için gratis'e girince elime ilk geçen olarak aldığım sabitleyici pudradır kendileri. hakkında pek ön araştırma yapmadığım için sadece maybelline olmasına güvenerek aldım ve gayet memnun kaldım.

  genelde burnuma ve göz altlarıma uyguluyorum. ince ve hafif bir yapısı var, yüzde varlığı pek hissedilmiyor. kapatıcıyla da gayet mutualist çalışıyor, rengini saptırmıyor. ayrıca dokusu da çok güzel, yüze kolayca dağıtılıyor. asıl görevi olan makyajı mat bitişli gösterme konusunda ise şimdiye kadar kullandıklarım içinde en iyisi olabilir. bundan sonra makyaj çantamın daimi ürünlerindendir.

  28 ocak 2020 23:03

  6. Matlastirici bitirme pudrası. Ivory rengini deneyimledim. Kuru cildim olduğu için tüm cildime uygulamaktan uzak durdum. Sadece göz altı kapatıcı mi sabitlerken kullandım fakat yine de fazla uygulayinca kuruttu göz altlarımi. Genel olarak ise grilestirme yapmadı. Fiyat performans ürünü diyebilirim.

  6 ekim 2020 23:37