3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • oylar (8)
  • medya (2)

64. Beğenmedim. Sevmedim. 1 ay önce fondötenim bitmişti indirimde diye alayım dedim ama almaz olaydım. Bir fondöten anca bu kadar ben buradayıııımmmmm diye bağırır ya... 1-2 saat sonra oksitlenmesini mi söylesem, yüzümü gayet iyi şekilde nemlendirip kullanmama rağmen pul pul olmasını da söylesem, cildime bakan insanların ‘senin yüzüne noldu?’ Demesini mi? Rengi tam uydu fakat resmen çamur sürmüşe döndüm sürdükten 1-2 saat sonra. 

Çöp ürün benim için.

30 haziran 12:19

63. Fondötenden önce en önemli adım nemlemdirmedir bence, gözenek gizlemek ya da kalıcığı arttırmak gibi baz görevi gören ürünler sonrasında gelir. Nemsiz bir yüze sürülen fondöten *nem diyorum; yağ değil* cilde tam anlamıyla oturmaz, hem yapar durur hem de bolca kuruluğu belli eder. O sebeple yeterli nemlendirmeyi yaptıktan sonra fondötene geçecek olursak; akışkan, su bir yapıya sahip ve bu yapı yüzümüze sürdüğümüzde de aynı hafifliğini koruyor ve yüzünüzde maske varmış gibi hissettirmiyor. Fırça ile sürüldüğünde kapatıcılık orta seviyeye çıkartılabiliyor, sünger ile ise az. Kalıcılık oranı da fena değil bana kalırsa, bu kadar hafif yapılı bir fondöten daha uzun süre kalamaz diye düşünüyorum. Sonrasında akneye meyilli bir cildim olmasına rağmen sivilcelenmeye sebep olmadı. Gözenekleri gizlemek gibi bir olayı yok ama renk eşitlemesini seviyor ve günlük olarak -hele yazın- çokça seviyor ve tavsiye ediyorum. Yaşasın sıcak alt tonlu uygun fiyatlı fondötenler de dedirtmiştir kendisi bir öğrenci olarak bana, teşekkür ediyoruz.

14 haziran 02:26

62. Ten rengim buğday olmasına rağmen 110 ıvory rengini rahatlıkla kullanıyorum. Islak- nemli süngerle uygulayınca doğal bir görüntü oluşuyor ancak fırçadan uzak durun derim çünkü adeta maske etkisi yaratıyor. İndirim haricinde almam muhtemelen ama 17-18 tl olduğu zamanlarda değerlendirilebilecek bir ürün.

12 haziran 01:28


61. sanırım yaklaşık 3 kutu bitirdiğim go-to fondötenim. kapatıcılığı bana göre başarılı olmasına rağmen yapısı oldukça sıvı, süngerle yeterince kapatıcılık alamadığını düşünenler için elle uygulamayı öneririm. bana 220 rengi tam oluyor. yağlı bir cilde sahip olduğum için pudrayla sabitlemeden kullanabildiğim, kısa sürede cildimi yağlandırmayan sayılı fondötenlerden. vaatlerini yerine getirdiğini düşünüyorum, sadece gözenek gizleme konusunda çok bir fark gözlemleyemedim. bittikçe yedekliyorum, daha iyisini bulana kadar da böyle devam.

2 mayıs 10:33

60. en sevdiğim fondöten. cildim yağlı ve loreal'in korkunç derecede mat olan fondöteni bile birkaç saat sonra parıl parıl parlıyor cildimde. fit me de bende parlama yapıyor fakat cildimle o kadar iyi bütünleşiyor ki hiç fondöten yokmuş ve cildimin doğal ışıltısıymış gibi duruyor.

110 ve 220 rengini karıştırıp kullanıyorum ben ve çok memnunum.

27 mart 18:19

3

59. Tekrar almayacağım bir fondöten. Yüzümü pul pul yapıyor. Kapatıcılık bence mükemmel değil orta. Sevenler var ama ben sevmediğim ürünler kategorisine koydum.

23 mart 15:03

5

58. Burnumu hem disko topu parlatıp hem pul pul göstermeyi nasıl başardığını hiç anlamadığım fondöten. Yüzümün diğer kısımlarında başarılı buluyorum ama.2 tüp bitirdim şimdiye kadar ve kesinlikle söyleyebilirim ki üzerinde yazdığı kadar da yağlı cilt fondöteni değil. Yine de indirimde alınabilir.

6 mart 19:29


57. 110 mat olanını 19 tl ye alıp severek kullanıyorum oysa cildim kuru cilt. 1. Si rengi tam oturuyor 2. Si gerçekten parlama yapmıyor. Kuruluk belli etme işini heryerimde çözdüm sadece burun kenarlarım kaldı. Onlara çözüm bulamadım ne yaptıysam ordaki kuruluğu belli etti. Ama olsun günlük kullanıyorum. Biterse tekrar alırım önümüzdeki kış için. Kalıcığı için konuşursam 3 gibi sürdüm akşam 9 gibi eve geldiğimde biraz pullanmıştı öyle çok kalıcı bir fondöten değil. 

6 mart 08:09

56. Bende matte+poreless olanı var. 4 tane bitirdim bu fondötenden. bence vadettiklerini yerine getiriyor ve kapatıcılığı gayet dozunda. 110 numaralı rengi kullanıyorum 5. tüpü de alacağım yakında. Yalnız bu fondötende gözlemlediğim tek bir şey oldu o da cildim o aralar çok bakımsız ve sağlıksızsa fondöten oturmuyor, yayılmıyor yüzüme. bunun dışında gayet memnunum. Zaten 5-6 ayda bir almam yetiyor.

1 mart 22:28

55. çok çok ince yapılı, mata meyilli bir bitişi olan kendinden pudralı hoş bir fondöten. yağlı, sorunlu ciltler için çok kullanışlı. sorunlu ciltlerde genel olarak kalın fondötenlerin "cakey" görüntüsünü sevmiyorum o yüzden fondöten kullanmak bana hep biraz riskli gelirdi ama cilt tonumu da eşitlemek isterdim bu fondötenle bu oldukça mümkün o yüzden ailecek severek kullanıyoruz.

28 şubat 20:28