3.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (188)
  • oylar (21)
  • medya (6)

188. Hayatım boyunca hiç kapatıcı sabitlediğimi hatırlamıyorum.

Bu kapatıcıyı pudrayla geçmeyince allahını şaşırıyor. Çizgileniyor. Tortulanıyor. Çok çok az uygulanmak istiyor. Nefret ettim, gına getirdi.

Sadece fırçayla hafif hafif uygulayıp, ince bi pudra geçerek memnun kaldım ben. Hani öyle az ki, o miktarla sivilce kapatıyoruzdur.

Fakat gelelim ki renki çok güzel, çok nötr. Adını hatırlamıyorum yani seriye kel alaka açık duran en açık tonu var bende. Rengini sevdim. Rengi güzel formülü rezillik. İkinciye almak yerine başka bir ürün denemeyi tercih ederim.

dün 23:04

5

187. ben bu kapatıcıdan oldukca mutluyum. bir kere göz altını kurutup kırışıklı bir görüntü vermiyor. ayrıca rengi nedeniyle altına corrector kullanmadan güzel kapatiyor. yavaştan bronzlaşmaya başladığım bugünlerde 10 numarasını aldım. rengi azcik koyu ama olsun sorun değil. ben sivilce izlerini kapatmada da iyi olduğunu düşünüyorum. ellerimi ovusturarak ısıyı artırıp parmaklarımla cekiştirerek değil sanki sunger kullanır gibi bastıra bastıra uyguluyorum ve performansindan çok memnunum. uzun zamandır gelmesini bekliyordum. baska heyecan aramam.

21 nisan 14:55

186. yabancı youtuberların fondötensiz ten makyajı bu kapatıcıyla mümkün.

yuzumun ortasına (burun kenarı,alın,dudak kenarı) ve gozaltlarıma surup nemlı sungerle dagıtıyorum. 1 dakıkada kusursuz ten. bu arada bayaa koyu ve buyuk bı sıvılce ızım var yanagımda onu kapatmaya calısırken kesfettım boyle kullanmayı.

21 nisan 01:31


185. Sorunlu bir göz çevresine sahibim ve takip ettiğim kadarıyla benimki gibi sorunlu göz çevresine sahip olanlar bu ürünün çok iyi kapatıcılık verdiğini yıllardır iddia ediyorlar ancak ürünle ilgili beklentim mi çok yükselmişti bilemiyorum ama benim için de tam bir hayal kırıklığı. Sebeplerine gelirsek;

1. Ürün çok sıvı, sanki sulandırılmış gibi bir kıvamı var. Yıllardır birçok kapatıcı kullanmış biri olarak benim beklentimi karşılamayacağını ilk fırça darbesinde hissettim.

2. Renk tonu konusunda beni üzdü. Birçok markanın birçok kapatıcısında en açıktan bir ton koyu kapatıcılar benim için uygun olur. Bu ürün de 05'ten başlıyor ve ben 10 numarasını aldım ancak ürün 10 numaraya göre oldukça koyu.

3. Bunu bir tek ben mi hissettim bilemiyorum ama ürünün fırçası göz altını tahriş ediyor ve fırça her seferinde çok az ürün alıyor üstüne. Normalde bu tarz süngerli fırçalarda bir seferde iki gözüme yetecek ürün alabiliyorken bunda iki hatta üç kez ambalaja sokup tekrar ürün alıyorum ve göz altıma sürerken de sert sert dokusunu hissediyorum.

Tekrar alacağımı düşünmüyorum. Elimdeki ürünü de yalnızca kapatmak istediğim bölgeye sürüp üstüne tekrar aydınlık bir kapatıcı ile destekliyorum. Bu şekilde bitirmeye çalışacağım.

20 nisan 21:21 20 nisan 22:08

184. Maybelline in türkiyeye getirdiği son kapatıcı. Her ürün gibi beğeneni ve beğenmeyeni çok. Ben beğenen taraftayım. Göz altlarım mor ama öyle tamamen kapatsın sıfırlansın görüntüsünü beğenmediğim için bana kapatıcılığı yeterli geliyor ayrıca çizgilerime dolmadı ben parmaklarımla ya da eklips kapatıcı fırçasıyla çok az miktarda uyguluyorum. Ben memnunum bu kapatıcıdan

20 nisan 15:21

4

183. Bu kapatıcı ülkemize gelmeden yaklaşık 2 ay önce Almanya'ya giden annemden istemiştim. Hatta bununla beraber maybelline superstay 24h concealer 'ı da aldırdım. Superstay ne kadar facia oldu anlatamam. Bütün çizgilire doldu hatta yetmedi yeni çizgi yaratıp onlara bile doldu. Ama fit me resmen benim bebeğim oldu. Bu arada belirtmek isterim ki iki kapatıcıyı da göz altlarıma nemlendirici uyguladıktan sonra nemli süngerle uyguladım. Fit me kesinlikle kurutma, çizgilere dolma, milia gibi sorunlar yaratmadı. Gözaltlarım koyu renk olmasına rağmen kapatıcılığını, kalıcılığını çok sevdim. Yine yurtdışına giden olsa da yedeklesem diye düşünürken ülkemize geldi. Gratiste indirimden alıp yedekledim. Ancak süslüde hakkındaki yorumları okuyunca çok şaşırdım. Neredeyse kimse memnun değil. Acaba gerçekten ülkeden ülkeye formülasyon farkı mı var diye düşünüyorum. Burdan aldığımı henüz denemedim. Açıp denesem mi bilemedim. Gerçekten farklıysa yaptığın insanlığa sığmaz maybelline demek istiyorum. Umarım aynılardır da aşkımız böyle bitmez. Yoksa sana laflar hazırladım maybelline.

20 nisan 15:16

1

182. Bir haftadır falan 05 rengini kullanıyorum. Beğenmedim. Şimdi nedenlerine gelicem.

İşin hikaye kısmı şu:

Günlük hayatımda fondöten kullanmıyorum ama nars’ın renkli nemlendiricisini kullanıyorum bazen üşenmezsem. Cildimi hem nemlendiriyor hem de eşitliyor çünkü. Fakat bir şey eksikti, o da kızarık olduğumda kullanmak ya da kontür ürünü gibi kullanmak ya da kaşlarımın hattını keskinleştirmek işin kullanmak üzere bir kapatıcı. Çok para vermek istemedim o yüzden gratise daldım ve en ucuz kapatıcıya bakınmaya başladım.

28-30 tl arası bir fiyatı vardı bu fit me’nin. Aa dedim, bu yıllardır yere göğe sığdırılamayan, önceden türkiyede olmayan ürün değil mi? Fiyatı da uygun olunca aldım.

Yalnız böyle bir hayal kırıklığı da yok.

Gece dışarı çıkıyordum dolayısıyla renkli nemlendiricimi sürdüm bir güzel yedirdim. Diyorum ki ne iyi yaptım da aldım bu nemlendiriciyi tekrar. Sonra güzeller güzeli kapatıcıya elimi uzattım. Önce az miktarda sürdüm, real techniques contour brush ile göz altlarıma dağıttım. Sonuç korkunç. Bişey kapanmadı.

Dedim fırçadan herhalde? Kapatıcı sonuçta, kapatması gerekmez mi?

Biraz daha sürdüm ve parmaklarımla dağıttım.

Hayır yani hayır. Olduramıyorum. Neyse biraz aydınlattı bişey kapatmasa da.

Gece döndüm eve ve bir baktım yağlıyım? 4 senedir kullandığım ürün yağlanmadığına göre? Ama konduramadım. Neyse.

İkinci gün, sadece ve sadece bu kapatıcıyı sürdüm yine göz altıma.

Çok değil 3-4 saat sonra yüzüme yağ sürmüş gibiyim.

Üstüne bir de nur topu gibi sivilcem var.

Bu anlattıklarımın kısaca özeti:

Çizgilerime doldu.

Hiçbir şey kapatmadı.

Pudralamayı da denedim olmuyor ve kısa bir süre sonra parlama yapıyor. Ya bu parlamayı biraz daha detaylandırıcam. Sürdük ya kapatıcıyı şimdi, sanki sihirli bir ürünmüş gibi yüzde yağa dönüşüyor.

Gözlerimde sulanma oldu böyle yanma gibi, yani alerji.

Sivilce yaptı.

Berbat bir ürün. Urban decay naked skin concealer alacağım bunun yerine.

20 nisan 14:15


4

181. Kendime yenildim ve 2 gün önce 10 rengini satın aldım. Bügün göz altımı iyice nemlendirip bolca uyguladım. Üzerine de Rimmel London Stay Matte pudrasını sürdüm. Kendi adıma Maybelline Age Rewind'a göre daha iyi sonuç aldığımı söyleyebilirim. Göz altlarım uykusuzluktan dolayı bugün kat kat ve ürünü çok da sürmeme rağmen çizgilenme yapmadı diyebilirim. Şimdilik mutluyuz..

20 nisan 11:02

180. varlığından haberdar bile olmadığım çizgilerime dolarak beni hayal kırıklığına uğratan kapatıcı. buradaki uygulama tavsiyeleri ile tekrar deneyeceğim kendisini yoksa anneme paslamayı düşünüyorum.

19 nisan 22:10

179. içeriğinin ülkeye göre değişip değişmediğini merak ettiğim kapatıcı.

Bitirdiğim ilk tüpü arkadaşım Almanya'dan getirdiğinde sürdüğüm an büyülenmiştim. Her şeyiyle cildime çok güzel oturmuştu. İkincisiyse Avusturya'dan geldi ve içinde diğerine göre bariz turunculuk var. Kötü diyemem belki ama ilki kadar etkili bir kapatıcılık ve tende bütünleşme sağladığını düşünmüyorum. Yedekte birkaç tane var ama bittiğinde yapılan bunca yoruma güvenip Türkiye'den almayacağımı düşünüyorum.

19 nisan 15:51