3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (202)
  • oylar (33)
  • medya (6)

202. Hızlı sabitleniyor. Bi dur bre, yayacağız daha.

Bir de bende bu fit me serisi kapalı komedon yaptı. Pudra değil, ama kapatıcı mı fondöten mi bilemiyorum. Özellikle kapatıcıdan kıllanıyorum. Hayır bi şişe bitmeden de gidip ikincisini aldım!

13 haziran 01:34

201. Kapatıcıyı bir süredir kullanıyorum. Hakkında fikirlerim belirginleşti. Ben kapatıcıyı genel itibariyle beğenmedim. Beğenmediğim özellikleri şunlar;

1. Yapı. Kreme göre daha yoğun bir yapısı var. Dağıtmak bu sebepten zor oluyor. Islak süngerle dağıtmama rağmen kuru kuru, pütür pütür bir görüntü veriyor.(gizlinot: Göz çevrem kuru değil, normal.) Özellikle göz çevremi çok iyi nemlendirerek kullandım ama yine iyi bir performans alamadım üründen.

2. Örtücülük. Bu bir kapatıcı. Ben göz çevremi kapatması için değil aydınlatması için aldım ama ürün kapatıcı olarak satılıyor sonuçta ve kapatmıyor. Problemli bir göz çevresine sahip değilim. Ama göz çevremdeki çok belirgin olmayan damarları bile kapatmadı. Göz altı morlukları için alacaklar bence uzak durmalı. Yüzümdeki sivilce izleri ve lekeleri de kapatmadı. Far bazı olarak da oldukça başarısız.

Benim gibi aydınlatma amacıyla alacak olanlar bence başka üründe şanslarını denemeli. Ürünün kuru kuru yapısından dolayı o aydınlık göz altı, açık göz efektini alamıyorsunuz. Genel itibari ile memnun kalmadığım bir ürün oldu.

2 haziran 02:01

200. almakta karasız kaldığım ve çevremde bir kaç kişinin nars kapatıcıya muadil olabileceğini duyduğum kapatıcı.ama ben çok karasızım çünkü fondotenini hiç ama hiç beğenmedim renginimi yanlış seçtim cildim mi o ara çok kuruydu bilmiyorum ama ne zaman sürsem silip başka bişey sürdüm suratıma o yüzden buna karşıda çok kararsızım.

kuzenlerde bulup denersem beğenirsem alırım yoksa bir fit me pişmanlığı daha yaşamak istemiyorum.

18 mayıs 10:03


199. kapatıcı arayışındayken gratiste 10 numarasını denedim. kapatıcılığı orta diyebilirim çok sıkıntılı bi göz altınız varsa beğenmezsiniz. günlük kullanıma uygun yapısı güzel öyle ağırlık yapmıyor ve aydınlık bitiş sağlıyor. fakat sürdüğüm andan itibaren benim gözümü yakıp sulandırdığı için kullanamadığım bir ürün oldu.

17 mayıs 14:56

198. Ben almanyadan almıştım 1 sene olmadı yani tarihi mi geçti dicem o da değil,15 numara var bende ve kesinlikle oksitleniyor sürdüğüm gibi kalmıyor rengi

17 mayıs 13:39

5

197. Ülkemize yakın zamanda gelen, çok övülen bir kapatıcı kendisi. Loreal true match kapatıcıya aşık bir insan olarak yapısının değişmesinden kaynaklı yeni kapatıcı arayışına girdim. Anneler günü indiriminde gratis'ten 20 numarasını satın aldım. 20 numara benim cilt rengime yakın bir renk ve sarı alttonlu bu arada. Aslında bu kapatıcının ülkeye gelmesini çok isteyen ama bir taraftan da gelse de yüksek ihtimal morluklarımı kapatacak seviyede olmayacağını düşünen biriydim. Ancak deneyince ne yalan söyleyeyim şaşırdım. Çok ince yapılı bir kapatıcı. Loreal true match'in eski formülünde -artık pudralı yapıdan mıdır bilemem- sürdüğümde hissediliyordu cildimde. Bu kapatıcı öyle olmadı ilk sürdüğümde. Böyle olunca kesin kapatmayacak benim morlukları dedim, ama yanılmışım. Morluklarımı gayet de güzel kapattı ilginç bir biçimde. Ama belirtmeliyim ki ben turuncu corrector her kapatıcının altına kullanırım morluklarımdan ötürü. Correctorsız denemedim ancak yine de şaşırdım. İncecik yapıda olup nasıl böyle kapatabildi acaba? Pigmentli olduğundan yani rengini iyi verdiğinden olabilir. Pudra ile mutlaka sabitlediğim için çizgilere dolup dolmadığı hakkında kesin bir yorum yapamam ancak yapısı bana dolacak gibi bir his verdi. Aradığım taze kanı buldum süslüler kendi adıma. İndirimde şans verin derim ihtiyacınız varsa.

17 mayıs 13:36

196. Renk skalası pek iyi değil. 20 numaradan başka ciddi bir sarı alt tonu olan rengi olduğunu düşünmüyorum. Kapatıcılığı fena değil ama benim için en büyük sıkıntısı pudrayla sabitleyince kupkuru bir hale gelmesi. Her pudramı denedim, göz kremi kullandım yine de illa kurutacak, illa çizgiler ortaya çıkacak. Bir de bir türlü emin olamadığım şey simli olup olmaması. En temiz süngerle veya fırçayla sürsem de ışıl ışıl simli duruyor, ama elimin üstündeyken hiçbir etkisi olmuyor. 

15 mayıs 21:15


195. Değişik kapatıcılar deneyip deneyip yine döndüğüm kapatıcım. Benim rengim 15. Nemli duruşunu, fondotenle bütünleşmesini ve kolay dağılmasını çok seviyorum. Yaz aylarında fondotensiz sadece bunu gözaltı ve kizarik bölgelerime uygulayarak kullanıyorum ve bircok kisiden yüzüne ne sürdün ışıl ışıl olmuş cildin gibi yorumlar duyuyorum. Pudrayla sabitlemeyi sevmiyorum o yüzden cizgilere hafif doluyor ama cok cok daha fazla dolan kapaticilar kullandim bu beni cok rahatsız etmiyor. Bazen parmağımla düzeltiyorum, bazen üzerinden birkac nokta dokundurarak tazeliyorum geçiyor.

13 mayıs 21:16

194. Kör atış yapıp da 10 numarasını almıştım. Tenimle birebir aynı renk çıktı ancak ben daha açık renk seviyorum gözlerimin altı için. Uzun uzun kullandım ve çok sevdim ama yüzüme kalın yapıda bir fondöten falan sürmüyorsam kendisini kullanmıyorum. Daha hafif yapıda bir kapatıcı yetiyor. Havaların sıcaklığı da gelince ten makyajını bıraktım son zamanlarda büyük oranda ve sadece burnumun üzerine ince bir şerit çekiyorum tüm burnuma yediriyorum süngerle. Bu şekilde kullanmak daha çok hoşuma gitti

11 mayıs 18:26

193. kapatıcılığı yetersiz olan ürün. benim göz altlarım çok sorunlu değil, normalde bir şey sürmem. bazen aydınlık göstermesi için kapatıcı kullanırım ama bu ürünü kullandığım zamanlarla kullanmadığım zamanlar arasında bir fark göremedim.

2 mayıs 09:26