sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (157)
 • oylar (80)
 • medya (17)

157. Karmaşık bir ilişkimiz oldu bu fondötenle. İlk aldığımda sivilcelerim vardı ve asla kapatmıyordu yüzümde çok pütür pütür duruyordu. Kullanmayı bıraktım o ara.  Sonra pure beauty bbye geçtim (gizlinot: Aşırı memnundum ama formülü değişti yeni halini hiç beğenmedim ) sivilcelerim geçti o arada,  yeni bir fondöten ararken tekrar bir şans vereyim dedim. Şu an cildimde sorun yok sayılır sadece yanaklarım çeneme doğru olan kısım kızarıyor ve 1-2 tane sivilce lekem var. Rt süngerle uyguluyorum tek katta kapatmıyor kırmızılığını ama ben biraz cimriyimdir azar azar arttırıyorum kapatıcılığı (gizlinot: Benim tek katım sizin tek katınız olmayabilir belki) Cildi iyi nemlendirmek gerekiyor bir de sürmeden önce.  Emin olmamakla beraber silikon yapılı bir baz veya krem sürünce gözeneklere dolmuyor(gizlinot: Silikon gözenekleri doldurduğundan dolayı sanırım) ve gerçekten pürüzsüz  gösteriyor cildi ama zaten pütür yoksa. Yani anlaşması çok kolay bir fondöten değil özellikle sivilceli ciltlere hiç uygun değil. Altına nemlendirici+güneş kremi+ golden rose gözenek küçültücü bazı sürdüğümde yarı mat bitiş elde ediyorum parlak cilt hoşuma gitmediği için üzerine birazcık da transparan pudra geçiyorum ve çevremdekiler cildimi baya beğeniyor. Son olarak bence de biraz oksitleniyor benim rengim 110,  sarı alttonlu açık buğdayım ilk sürünce cuk oturuyor ama akşama doğru cildimde daha pembe duruyor gibi geliyor

18 nisan 21:44

4

156. Karma ciltliyim, yanaklarım son derece kırmızı, yüzüm ve boynumda çokça sivilce lekesi var. 

Cildi yağlandırmama ve doğal duruş vaatleriyle çok fazla fondöten kullanmıyor olmama rağmen satın aldım. 

Elimle ve ıslak süngerle denedim, bol keseden ve azar azar kullanmayı denedim. Orta kapatıcılık/doğal duruş vaatlerini yerine getiriyor. Kalıp/maske gibi durmuyor. (Uygulama biçimine de bağlı elbette) Yüzümdeki lekeleri ve yanaklarımdaki kızarıklıkları tek katta kapatmıyor.

 

-en iyi sonucu azar azar, ıslak süngerle uyguladığımda elde ettim. Yanaklarımın kırmızısının ve sivilce lekelerinin yoğun olduğu yerlere bir ince kat daha geçiyorum. 

-kolay ve eşit dağılıyor. Pürüzsüz görünüyor.

•makyaj yapıp dışarı çıktıktan sonra makyajımı çok kontrol etmiyorum ruj dışında, ama gün sonunda bile yüzümde durduğunu söyleyebilirim.

18 nisan 17:12

155. 110 numarası ilk sürdüğümde tam geliyor fakat bir süre sonra oksitleniyor bende nedense ve pembemsi bir renge dönüyor. Sarı alt tonlu olduğum için de çok belli ediyor kendini bu oksitlenme durumu. Nasıl önüne geçerim bilmiyorum bilen süslüler varsa bir mesajı esirgemeyiniz :(

23 mart 01:05

154. Benim özellikle yanaklarımı yağlandırdı. Bir haftada 3 tane sivilce çıktı. Kalıcılığı gün boyu sürüyor. İlk sürdüğünüzde mat bir görüntü veriyor.Saatler geçince parlama yapıyor.

22 mart 17:38

153. 110 numarasi var bende. Mat ve poreless yapmıyor cildimi malesef. Zaten mat olduğu için transparan pudra surmeden denedim, akşama burnumun üstü ve alnım aşırı yağlanmıştı. Renk olarak da biraz soluk kalıyor benim tenimde. Bir daha almayacagim bir ürün

22 mart 15:20

3

152. sözlüğe üye olduktan sonra ilk kez kullanma fırsatım oldu (nadiren fondöten kullanıyorum) ve daha iyi yorum yapabilmek adına gün boyu etkisini inceledim.

ve evet, t bölgesinde yağlanma yapıyor (yağlı ciltliyim). kapatıcılığı ortanın biraz altı diyebilirim. 122 numarası cildime tam uyuyor, renk konusunda sıkıntım yok o yüzden. ama pudra gerektiriyor belli bir süre sonra.

22 mart 09:04

151. Gözenekleri pürüzsüz göstermeyi amaçlayan, mat bitişli bir fondöten. Ben önce fırçayla uyguluyorum daha sonra nemli bir süngerle iyice yüzüme yediriyorum. Vaadettiği gibi mat bitişli ve gözenekleri cidden örtüyor. Genel olarak kapatıcılığı da yüksek. Ciltle bütünleşiyor ve doğal bir görünüm elde ediyorsunuz. Bendeki rengi 110.

8 mart 14:43

150. Karma cilde sahibim. Yanak bölgesini iyice nemlendirmezsem sivilcelerin üstünde kabuk kabuk durabiliyor. Onun dışında güzel. Oksitlenme falan yapmadı. Sıvı akışkan bir fondöten. İndirime denk gelirsem alıyorum ve rengim 110.

7 mart 21:09 19 mart 01:07

149. Cilt tipim karma. T bölgem yağlı, yanaklarım normal, çenem kullandığım kremlerin etkisiyle kuru. Bu üç cilt tipine göre değerlendirecek olursam; yağlı kısımlarda illaki pudra geçmek gerekiyor çünkü birkaç saat sonra parlama hatta yağlanma yapıyor, normal olan kısımlarda etkisi çok güzel doğal bir görünüm veriyor, kuru kısımlara ise asla uymuyor çünkü kuruluğu çok fazla belli ediyor ve daha da kurutuyor. Kuru ciltlilere asla önermiyorum.

Yapısı yoğun değil, likit. Fondötenden çok bb kreme benziyor. Ortanın bir tık altında kapatıcılığı. Bu benim için sorun değil çünkü yüksek kapatıcılık beklentim yok. Yüze güzel uyuyor, doğal duruyor, maske gibi değil.

Pudra bitişli bir fondöten. Cildinizi nemlendirmeden kullandığınızda sürümü ve dağıtması zor oluyor. pudramsı yapısı peeling hissi veriyor ve bu beni çok rahatsız etti. Sırf bu yüzden bile kuru ciltlilere uymaz bence.

Ama nemlendirilmiş, nispeten sorunsuz ciltte hafif bir makyaj için ideal bir fondöten.

7 mart 19:22

148. Renk konusunda sıkıntı yaşadığım fondoten. Buğday tenli biri olarak 110 çok açık 120 bi tık koyu geliyor. Alırken 120 tam oluyor gibi gelmişti ama ya ışıktan gözüm yanıldı ya da oksitlenme sorunu var tam olarak anlayamadım. Ayrıca çok çabuk her yere bulaştığını da düşünüyorum sanırım bir daha almam

3 mart 20:49