sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • oylar (9)
 • medya (1)
1

14. Daha önce de bir girdi girmiştim, güncelleyeceğim demiştim. Ancak gözden kaçma ihtimali içime sinmedi. İlk denediğimde gözümde yanma oldu. Sanki azıcık soğan doğrayınca yanar ya, o şekilde. Öncelikle bir göz ürününün gözü yakmaması lazım. Kuruduğunda beyaz beyaz iplikçik halinde kuruyor. Bunlar birkaç kere gözüme kaçtı. Baya da sertleşmiş halde kuruduklarından gözüm acıdı. Bunun yanında genelde günde 1 kere kaş ve kirpiğime uyguladım. Kaşlarım için sonuç olumlu gibi diyebilirim. Henüz kaşlarım dökülmedi. Kirpiklerim için ise kirpiklerimin rengini koyulaştırdığını ve kıvırarak uzamalarını sağladığını söyleyebilirim. Ama süslüler, ben hayatımda böyle kirpik dökmedim. Öyleki, artık kirpik diplerimde boşluklar oluştu. Günde 5 6 kirpiğim dökülüyor. Hadi üst kirpiklerimin dökülmesini anlarım, hepimizin dökülür. Ama öbek öbek döküldü. Üstelik alt kirpiklerim de günde 2 3 tane döküldü. Resmen tek gözümden üst kirpiklerden 5 6 alt kirpiklerden 2 3 tane dökülmeye başladı. Önceleri kökü zayıf olanlar dökülüyordur dedim. Ama git gide bu durum arttı ve gözümü ovuştursam dökülmeye başlayan bir hal aldı. bulaştığı yerde göz kapağım minicik kızardı. daha sonra bu bölümün derisi (ufak bir kısmı) resmen soyuldu. Kullanmayı bıraktım bir süre, şuan gözümün derisi yeni yeni iyileşiyor. Gerçekten çok kötü bir durum yaşadım. Belki de bana uymadı. Günde 2 kere kullanmadım allahtan. Kirpikleriniz gürse ama kısaysa, belki dökülmesini gözardı edip uzamalarını görebilirsiniz bu ürünle. Ama ben artık sadece kaşlarıma süreceğim. Onu da gözlemleyerek..

29 ocak 01:42

13. ben de işe yaramış serumdur. öncesi sonrası için fotoğraf çekmemiştim ama 6 haftadır kullanıyorum. herkes rimelimi soruyor, hatta geçen en yakın arkadaşım tekli kirpiklerden taktım sandı, çok iyi takmışsın hiç belli olmuyor dipleri dedi. ben gayet memunum. ben de göz yakma gibi bir sorun olmadı. ikili lash sensational rimelle birlikte almıştım 16 liraya gelmişti. denenebilir bir ürün

20 ocak 19:06

5

12. 1 ay önce almıştım.Her gece yatmadan önce alt ve üst kirpiklerime sürdüm düzenli olarak. Yaklaşık 15 günde etkisini gösterdi. Kirpiklerimi gözle görülür şekilde uzattı ve yeni kirpikler çıkardı.Özellikle maskarasız olduğum fotoğraflara bakınca etkisini daha iyi anladım. Ama sürerken dikkat etmek gerekiyor göz kapağınızda anlamsız kirpikler çıkabilir. Yağ karışımlarına göre daha avantajlı hem bulaşma sorunu yok hem de etkisi daha hızlı. Tek kötü yanı çabuk bitmesi. Genel olarak tavsiye ediyorum etkili bir ürün.

20 ocak 18:46

11. dün indirimden satın aldığım alırken de bir işe yarayacagına pek inanmadığım ürün. benim dikkatimi ilk çeken şey kokusu oldu. kimyasal var içinde tabi ki ama bu kadar kimyasal kimyasal kokması da biraz fazla artık. kokusu wet n wild mega shine clear mascara ya benziyor. kaşıma ve kirpiğime uygulamaya başladım. kirpiklerimi toparlamasa bile şeffaf kirpik sabitleyicisi olarak kullanıcam

20 ocak 18:39

1

10. büyük umutlarla aldığım ve büyük bir firma olduğu için tırt bir şey çıkarmayacaklarına emin olduğum bu ürün, beni büyük hayalkırıklığına uğrattı. sabrettim ve düzenli kullanmadan bir şey yazmak istemedim, her sabah ve her akşam 1 ay kadar kullandım, hiçbir işe yaramadı. hatta sol gözümün kirpik dibinde malesef bir kızarıklık oldu sivilce gibi ama ucu olmayan bir şey ve ne yazık ki bu üründen olabileceğini düşünüyorum.

1 ay sonra gelen edit: sadece bunu sürüp rimel uygulamadan çıktığım günlerde günortasına doğru kirpiklerimin uçlarında beyaz beyaz pamukçuklar oluştu ve bunlar gözüme kaçıp yakmaya ve kaşıntı yapmaya başladı. bunun da dışında kirpiklerim biraz fazla dökülmeye başladı gibi. Gözümün altındaki kızarıklık için birkaç gün kullanmayı bıraktım, kızarıklık düzeldi. Herhalde bundan değildi deyip tekrar başladım ve malesef tekrar oldu. Üstelik bu sefer daha büyük. Neyse denedim en azından içimde kalmadı, bu ay da bir üründe daha hayalkırıklığını yaşadık çok şükür. 

15 ocak 22:05 29 ocak 01:54

5

9. Ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum memnun kaldım. Kirpiklerim İpek kirpik tutkalı yüzünden dökülmüştü iyi toparladığını düşünüyorum tavsiye ederim

13 ocak 02:24

8. ne ümitlerle almıştım ya bu kadar mı işe yaramaz :( bir aydır kullanıyorum tık yok ne uzama ne hacim verme ama guzel kas sabitleniyor(gizlinot: Allflflldld)

16 aralık 2018 04:00

7. 1 hafta önce kullanmaya başladığım ve henüz bir numarasını göremediğim maybellinenin kirpik bakım serumu. Uygulama kolaylığı bakımından başarılı olduğunu söyleyebilirim sadece. Gözümde bir tahrişe yanmaya sebep olmadı sürdüğüm dakikalarda varlığını hissettiriyor ama rahatsız etmiyor, olsun o kadar da.

21 kasım 2018 21:28 23 kasım 2018 22:38

5

6. Kirpikleri 4 haftada gürleştirmeyi, daha dolgun kirpikleri vaad eden kirpik serumu. Süslüler ben bu ürünü tam 4 haftadır sabah akşam uyguladım. Sabah yüzümü yıkayıp nemlendiricimi sürünce kirpiklerime de serumu sürdüm kurudu. Makyaj yaparken üzerine maskara sürdüm. Gece de aynı şekilde yıkadıktan sonra sürüp uyudum.

İçerisinde şeffaf bir jel var. Kirpikleri çok az sertleştiriyor. Rahatsız edici bir şey değil.

4 hafta sonunda sonuç beni epey şaşırttı aslında çünkü etki edeceğine pek inanmıyordum. Alt kirpiklerim benim neredeyse yoktur. Yani olanlar da çok açık renk ve incecik. Çok açık renk olduğu için uzunlukları belli olmuyordu. Şuan aynaya baktığımda alt kirpiklerim varmış diyorum resmen. Kesinlikle daha koyu duruyor. Kirpiklerim daha kalın olduğu için sanırım rengi de koyulaşmış ve belli oluyor artık. Uzunluğu konusuna yorum yapamam ürünün uzatma vaadi yok bildiğim kadarı ile ama kalınlaştığı için sanırım o uçları daha belli olup uzun görünüyor. Üst kirpiklerimde de benzer etkiler var ama hiç kirpiksiz olmadığım için bu kadar net sonuç göremedim. Ama özellikle serum üzerine maskara sürdüğümde kirpiklerim çok daha iyi duruyor.

Ürün ile ilgili tek sevmediğim şey sanırım içerisinde çok az var. Yani 1 aydır kullanıyorum, max 2 haftaya biter gibi geliyor. Ekonomik olduğunu düşünmüyorum o yüzden.

21 kasım 2018 10:32 21 kasım 2018 10:33

5. İçeriğinde gliserin, arginine, pantenol ve madesassol’ün etken maddesi bulunan serum. Ben bir haftadır eve gelip makyajımı temizleyip kremlenirken sürüp, gece yatarken bir daha sürüyorum. Bence fırçasına çok az ürün geliyor. Bir ayda etkisini gösterecegi yazıyor. 3 hafta sonra -umarım- güzel haberlerle editlerim. (gizlinot: Unutur da editlemezsem mesaj kutumu morartırsınız süslüler ❤️)

Edit: editlemek için biraz geç kaldığımın farkındayım, kusura bakmayın. süslüler ben bunu hem kaşıma hem kirpiğime kullandım. evde oturacağım boş bir haftam vardı. her gün sabah akşam sürdüm. kaşımda  kaş çıkarma gibi bi etkisi olmadı ama kirpiğime yılmadan sürdüm. hiçbir etki etmese bile onu sürüp aynaya bakınca iyi hissediyordum. o bir hafta sonra makyaj yapınca anldım kirpiklerimin uzadığını. sanırım ürünün ambalajında da yazıyormuş maskaralı kirpiklerde %90 daha iyi görünüm verdiğini. ben memnun kaldım. ama çok bereketsiz. pakette çok az ürün bulunuyor. Birkaç hafta önce bitirdim ama istikrarlı bir şekilde her gün kaş ve kirpiğinize sabah akşam sürerseniz sonuç alabileceğiniz gibi, ürün değil 1 ay, 3 hafta anca dayanır.

16 kasım 2018 17:40 21 ocak 21:24