yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (48)
  • oylar (32)
  • medya (1)
  3

  48. Essence i love extreme waterproofun ardından denediğim ikinci waterproof maskara. İlk başlarda sevmiştim kendisini ancak zamanla memnuniyetim azalmaya başladı. Essence maskaranın neredeyse 3 katı bir fiyatı olmasına rağmen onun kadar performans alamadım. Fırçasının yapısı güzel, kirpikleri rahatça kavrayıp kıvırıyor. Hacim vermesi de fena değil. Dökülmüyor, akmıyor. Waterproof özelliği Essence maskaradan çok daha kuvvetli, bundan dolayı gözden çıkarırken de daha fazla uğraştırıyor. Ancak ne yazık ki kirpiklerime inanılmaz ağırlık yapıyor. Gün sonunda kirpiklerimin bir kısmı yere bakıyor, bir kısmı sağa, bir kısmı sola. Çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca birazcık bol sürsem hemen kirpiklerimi birbirine yapıştırıyor. Ayırmakla çok vakit kaybediyorum. Bununla uğraşmaktansa elim genellikle essence maskarasına gidiyor. (gizlinot: Zaten onu sürdüğüm zaman aldığım övgüleri bu maskarayı kullanırken almadığımı fark ettim swh) Ayrıca fark ettiğim bir diğer durum var ki kirpiklerim dehşet dökülmeye başladı. Resmen maskara fırçasında, yüzümde, gözümü kaşıdıktan sonra elimde sürekli kirpiklerimi görüyorum. Daha önce hiç yaşamadığım bir durum bu. Maskaradan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Herkesin bu kadar memnun kaldığı bir maskaradan istediğim performansı elde edememek üzücü. Sanırım benim kirpiklerim plastik fırçalarla anlaşamıyor, kıl fırçaları seviyor. Buna karar verdim.

  28 kasım 2021 16:05

  47. gerçekten de akmayan ama düz kirpiklerimi de asla indirmeyen maskara. lens kullanan, gözü akan biri olarak çok memnunum. zaten istediğim uzatmayı ve tek tek ayırmayı başarıyor.

  2 temmuz 2021 22:55

  46. uzuuuuun süredir kullanıyorum. Bazen suya dayanıklılığı sinir ediyor. Bir gün kullandınız mı 3 günde çıkarabilirsiniz anca. Performansı mükemmel zaten maybelline=maskara demek benim için. Eğer denizde havuzda kullanacaksanız da şunu belirteyim az da olsa akıyor, göz altlarınız siyahlaşıyor. Ama terlediğinizde vs. gün içinde akmayacağına emin olabilirsiniz.

  27 haziran 2021 21:10


  4

  45. İndirimdeyken aldığım ve günlük kullanım için çok beğendiğim bir maskara. Övüldüğü gibi takma kirpik etkisi vs yarattığını düşünmüyorum ama kirpikleri gerektiği gibi uzatıyor ve dolgunluk veriyor ama kıvırma etkisini çok beğenmedim. Waterproof olduğu için inanılmaz kalıcı gerçekten, asla akma sorunu yaşatmıyor ama çıkartması da bir o kadar zor. Yağ bazlı temizleyici ardından yüz yıkama jeliyle ancak çıkarabildim. Bu maskarada ikinci katı sürmek zor çünkü kirpikler hemen taş gibi oluyor. Kurumadan önce ikinci katı geçmek lazım yoksa sonuç pek iyi olmuyor. Günlük kullanım için beğendim ama bir dahaki sefere waterproof olanını değil normal versiyonunu alırım çünkü bunu kullanması biraz zahmetli. Bir de güzel ürün ama bu fiyatı hak edecek bir maskara da değil.

  20 haziran 2021 10:12

  44. Waterproof olmayan maskara kullanınca maskeden dolayı buharlaştığı için maskara kirpiklerimden akıyor bu yüzden bu maskarayı aldım kirpiklerim uzun,açık renkli ve hafif kıvrık siyahlığı gayet iyi tek tek ayırıyor ve kıvrıklığı tutuyor (gizlinot: Kullanmadan önce kıvırıcı kullanıyorum) sadece çıkarması biraz zahmetli onu da sıvı hale getirdiğim hindistan cevizi yağını pamuğa döküp kirpiklerime bastırınca hallediyorum.

  27 şubat 2021 13:16

  43. uzatması kıvırması verdiği hacimle harika bir maskara ancak çıkarması çok zor ve diğer süslülerin aksine benim gözaltıma bulaşma yapıyor. tatil vs. değilse temizlemesi bu kadar zahmetli bir maskara kullanmaya gerek yok bir daha en azından waterproof olanını almam. 

  11 şubat 2021 05:20

  2

  42. çift fazlı temizleyicilerle bile zor çıkıyor. suda yaşamıyorsanız kullanışsız buldum ben

  11 şubat 2021 01:23


  41. Normal maskaraların sürekli akmasından bıkıp çok da araştırmadan aldığım maskara oldu. Daha önce farklı markaların waterproof ürünlerini kullanmış ama asla temizlemeyi başaramamıştım. waterproof temizleyiciyle kirpiklerimi dökmeden çıkartabiliyorum gün içinde de asla göz altıma akıp bulaşmıyor. Hacim vermesi ve fırça kalitesi eh işte ama benim için akmaması ve kirpiklerimi dökmeden temizlenmesi yeterli oldu.

  26 haziran 2020 22:54

  40. Akmıyor, akmıyor, akmıyor. Ağla, denize gir, havuz gir, üstüne çık güzelce duşunu al yine de çıkmayacak bir ürün. Çıkmıyor dediysem de sunu belirteyim; özellikle benim gibi düz kirpikli süslüler(gizlinot: gelin sarılalım), maskara denizde/ havuzda çıkamadan siyah ve dolgun dursa bile kıvırma etkisini suda kaybediyor. Ben henüz kaybetmeyenine denk gelmedim.(gizlinot: Biliyorsanız açığım önerilere yazın lütfen :))) Nispeten denize/havuza bile en çok direnip, kıvrıp tutan ürün bu. Sadece tatille ürünü sınırlamamak lazım. Aynı zamanda özel günlerde kirpiklerim kıvrık kalsın, aşağıya asla düşmesin istiyorsanız mutlaka deneyin. Yağ bazlı temizleyiciyle bile çıkartması zahmetli o yüzden her gün kullanmaya uygun değil bence.

  21 haziran 2020 18:57

  39. Yaz sıcaklarında kullanıma çok uygun. Hele de şimdi maske ile gezdiğimiz bu günlerde akmaması ve gözleri ön plana çıkartmasını seviyorum. 

  11 haziran 2020 11:12