yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • oylar (50)
  • medya (3)
  2

  42. burada çoğu kişinin renkten dolayı tam istediğini bulamadığını ama genel olarak sevdiğini görünce acaba bir şekilde 'bozulmuş' bir ürün mü aldığımı sorguladığım maskara ki daha yeni çıktığı zamanlarda almıştım. ben de en azından koyu-kahverengimsi durabilir diye black cherry rengini almıştım (mürdüm rengi olacağı gibi bir düşüncem yoktu).

  rengi geçiyorum çünkü siyah gibi görünmesine bile okeydim. ama bu kadar kötü bir formülasyona sahip bir de golden rose'un bu ürünün yarı fiyatına aldığım bir maskarası olmuştu. her sürdüğümde, daha başından itibaren o kadar topaklanıp gözüme kaçıp göz kenarlarıma düştü ki maskara kalıntısı. hayır kirpiklerim birbirine geçip topaklanmıyor da, ürün kendi kendine kirpiklerimin üzerinde topaklanıyordu. daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım açıkçası.bir de gözlerimde de alerjik bir kaşıntı yarattı. velhasıl şu anda kullanamıyorum kendisini.

  burada yazılan iyi yorumlar da benim ürünümde bir sorun olabileceğini düşündürmedi değil ama bilemiyorum, benim deneyimim ne yazık ki böyle oldu.

  13 mayıs 23:32

  4

  41. Elimde doğum günü hediyesi olarak geçmiş sevdiğim bir maskara. o zamanlar severek kullanmıştım ama sabahtan akşama kadar dışarıda olduğum için tek kat asla yeterli olmuyordu iki kat sürdüğümü hatırlıyorum kalıcı olması için. en sevdiğim yönü fırçasıydı. kıl fırça sevmeyen ben, kirpikleri kavraması ve şekli itibariyle tüm kirpikleri boyayabilmesine bayılmıştım. ama benim gözdem her zaman lash sensational olduğundan ikinci kez almadım.

  13 nisan 15:49

  40. İndirimde mürdüm rengini aldım 2 katta güzel bir uzatma sağlıyor ama hacim verdiğini pek söyleyemeyeceğim ayrıca çok kalıcı da değil. Kirpikleriniz çok siyahsa rengi asla belli olmuyor ama değilse ve göz renginizi bir ton açmak istiyorsanız veya kirpiklerinizin uzun olmasını istiyorsanız bakabilirsiniz.

  9 şubat 23:39 11 şubat 17:39


  3

  39. ürün süslü çekilişinden çıktı. İlk defa çekilişten bir şey kazandım diye sevinmiştim ama bu sevinç kısa sürdü. En azından 2 kat sürdüğümde kirpiklerim güzel görünüyor. Birkaç saatliğine bir yere gideceksem kullanıyorum. Çünkü kalıcılık sıfır. Böylelikle tek avantajı ürünün kolay temizleniyor olması hatta ürünün kendini temizleyebiliyor olması diye düzeltelim. Gerçekten çoğu süslünün dediği gibi rimelden geriye bir şey kalmıyor. Ürünün bir kısmı parça parça göz altlarınızda bir kısmı kim bilir nerede. almayın.

  7 şubat 22:27

  38. Maybelline'ın birçok maskarasını çok severek kullanırım. Bu maskara da indirimde çok uygun bir fiyata düştüğü için (17,95 gibi bir fiyatı vardı, Migros indiriminde) aldım. Maskara için tanımım şu; sabah sürüyorsunuz, akşam kirpiklerinizden çıkaracağınız bir maskara kalmamış oluyor. Çok hafif uzattığı ve kirpiklerimi belirginleştirdiği için ilk sürdüğümde günlük olarak kullanırım demiştim. Ama çok dökülüyor, etkisi 2 saatte geçiyor. Böyle bir maskara görmedim süslüler. Maybelline'den maskara alacaksanız bunu önermem.

  16 aralık 2019 16:21

  2

  37. Ben de bu maskaranın mürdüm rengi olanını migros indiriminden almıştım, ambalajındaki rengi çok hoştu, tatlı koyu mürdüm rengi. Gel gelelim göze sürünce asla mürdüm gibi durmadı, böyle soluk siyah renk gibi durdu. Dolayısıyla bu renk manasız olmuş. Hacim konusunda başarısız 10 üzerinden 2, tek tek ayırma konusunda başarısız 10 üzerinden 3. Ama artık aldık nasıl kullancam diye düşününce günlük, bi şey sürmüşüm ama sürmemişim makyajı istediğim günlerde belki elim gider. Şunu da söylemem gerek ki ben maskarayı sürüyosam kirpiklerim belli olsun, simsiyah dursun, hacimlensin, uzun görünsün diye sürüyorum. Yani maskarayı ay süreyim de sürmemiş gibi dursun diye sürmem açıkçası. O nedenle çok sevmedim ve elimin gittiği de olmadı ekstra olarak. Kişisel tercih meselesi elbette.

  9 aralık 2019 18:23

  2

  36. Kasa arkası ürünü olarak görüp denediğim maskara.ancak buna verdiğim 20 lirayı direk gözüme sürseydim belki daha çok işe yarardı.Ne bir kıvırma ne bir hacim hiçbir etkisi olmadı.İnat edip kat kat sürdüğümde ise kirpiklerim birbirine yapışıp çamurlaştı. Maskara konusunda iyi bir marka olan Maybelline bu kez güldürmedi.

  9 aralık 2019 16:06


  2

  35. Bugün aras kargo görevlisi kargolarımı teslim ederken geldi ve ‘sizin isminize bir kargo daha var ama adres bambaşka.’ dedi. Allahtan küçük şehirdeyim ve tüm kuryeler beni iyi tanıyor. Neyse paketi açtım içinden bu maskara çıktı. Loreal bana uzun zamandır ürün gönderimi yapmıyor, bu ne alaka derken aklıma buradan kazandığım çekiliş geldi. Bu hızlı gönderi için teşekkür ettikten sonra ilk izlenimlerime geçiyorum. Fırçası kıyıda köşede kalan kirpikler için ideal. Güzelce her kirpiğimi kavradı, ayırdı, hacim vermedi ama yapıştırmadı da. Gözümde ağırlık hissetmedim. Kıvırma yeteneği yok bence. Ama daha süreli bir saat olmadan devamlı elime yüzüme maskara parçaları geliyor. Almam, alana da mani olurum.

  9 aralık 2019 14:53

  2

  34. tek katta da iki katta da, hatta abartıp üçüncü katı da geçseniz hiçbir fark yaratmayan maskara. tek katta güzelce ayırdı kirpiklerimi, bu güzel bir şey. yalnız ikinci katı geçeyim dediğimdeyse çok hafif bir uzunluk verdi sadece o kadar. yani kirpiklerimi tek tek ayırıp, biraz da uzatsın diyorsanız, ancak günlük makyajlarda kullanıp memnun kalırsınız. yoksa öyle fazla bir mahareti yok.

  açıkçası çok büyük bir beklentim yoktu bu maskarayla ilgili o yüzden sonuca pek şaşırmadım. varlığıyla yokluğu bir olup, kirpiklerde ağırlık yapmadan hafifçe belirgin hale getirdiği için ben baz olarak kullanıyorum daha çok. üzerine hacim veren başka bir maskara geçerek kullanmayı daha çok sevdim. elimdeki mürdüm rengi zaten mürdüm rengi olmadığı için böyle kullanmak bir şey değiştirmedi renk anlamında.

  fırça yapısı başta ilginç ve işe yarar gibi geldi. ancak ne kökten uca tam anlamıyla bir kavrama ne de fark edilir derecede bir dolgunluk vermediği için hiçbir esprisi yokmuş. sadece biraz olsun kirpikleri uzatmaya yarıyor o fırça.

  maskaranın yapısı başta biraz sıvı olsa da, zamanla biraz koyulaşıp alıştığımız o kıvamı alıyor. yalnız buna rağmen yine de yoğun bir maskara olmadığından, temizlemesi de gayet kolay. makyaj temizleme suyuyla bile rahatlıkla temizleniyor. onun dışında gün içinde sürdüğüm gibi kalıyor çoğu zaman. öyle goz altına akma ya da bulaşma pek yapmadı. kirpikleri ayırıp, sadece hafifçe uzattığı için temiz bir görüntü veriyor olmasını da sevdim. tek başına da, hafif bir göz kalemiyle yapılan hafif makyajlarda kullanmayı tercih ediyorum genellikle. yalnız bir daha gidip tekrar tekrar alınacak kadar başarılı bir maskara bence değil. ancak denemek için, sadece meraktan alınır o kadar. eğer black cherry adının hakkını gerçekten verseydi belki bir şans daha verebilirdim.

  4 aralık 2019 22:24

  4

  33. haftasonu migros indiriminde 17 lira gibi bir fiyata görünce alayım ne kaybederim dedim. iki gündür black cherry rengini kullanıyorum ve ben baya sevdim bu maskarayı. diğer girdilerde de belirtildiği gibi rengi mürdüm değil bildiğiniz siyah duruyor bunu çok sorun etmedim. asıl sevdiğim yönü kirpiklerimde ağırlık yaratmaması oldu. sürekli bilgisayar başında bir işim olduğu için genelde akşama doğru maskaralar gözümü yorar bunu o nedenle aşırı sevdim. yaklaşık 12 saat boyunca makyajlıydım ve bu süre boyunca akma, dökülme gibi bir problem yaşatmadı. çıkartırken de çok kolay çıktığı için kirpiklerime zarar vermediğini düşünüyorum. öyle özel günlerde kullanılacak aşırı hacim veren bir maskara değil ama günlük kullanım için tek tek kirpikleri ayırmasını ve verdiği hacmi ideal buldum. özellikle böyle bir indirimde kaçırmayın derim.

  19 kasım 2019 15:27 19 kasım 2019 15:28