yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et

  2019-11-16 14:46:37 tarihli Maybelline New York'tan Snapscara Maskara kazanma şansı! sonuçlandı. talihliler: tavsiyesever, difembahya, puzcka, fildisimacunu, wildrose, discordia

  hediyeleri, 6 talihli arasından adres, ürün seçimi ve iletişim bilgileri formunu en hızlı dolduran 5 kişi kazanacak.

  çekilişin sona ermesinden sonraki bir hafta süre içerisinde iletişim bilgilerini doldurmayan yazarlar hediye haklarını kaybedeceklerdir.

  hediyelerinizi denedikten sonra yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. bir sonraki çekilişte görüşmek üzere. sevgiler.

  • girdiler (33)
  • oylar (44)
  • medya (3)
  2

  33. tek katta da iki katta da, hatta abartıp üçüncü katı da geçseniz hiçbir fark yaratmayan maskara. tek katta güzelce ayırdı kirpiklerimi, bu güzel bir şey. yalnız ikinci katı geçeyim dediğimdeyse çok hafif bir uzunluk verdi sadece o kadar. yani kirpiklerimi tek tek ayırıp, biraz da uzatsın diyorsanız, ancak günlük makyajlarda kullanıp memnun kalırsınız. yoksa öyle fazla bir mahareti yok.

  açıkçası çok büyük bir beklentim yoktu bu maskarayla ilgili o yüzden sonuca pek şaşırmadım. varlığıyla yokluğu bir olup, kirpiklerde ağırlık yapmadan hafifçe belirgin hale getirdiği için ben baz olarak kullanıyorum daha çok. üzerine hacim veren başka bir maskara geçerek kullanmayı daha çok sevdim. elimdeki mürdüm rengi zaten mürdüm rengi olmadığı için böyle kullanmak bir şey değiştirmedi renk anlamında.

  fırça yapısı başta ilginç ve işe yarar gibi geldi. ancak ne kökten uca tam anlamıyla bir kavrama ne de fark edilir derecede bir dolgunluk vermediği için hiçbir esprisi yokmuş. sadece biraz olsun kirpikleri uzatmaya yarıyor o fırça.

  maskaranın yapısı başta biraz sıvı olsa da, zamanla biraz koyulaşıp alıştığımız o kıvamı alıyor. yalnız buna rağmen yine de yoğun bir maskara olmadığından, temizlemesi de gayet kolay. makyaj temizleme suyuyla bile rahatlıkla temizleniyor. onun dışında gün içinde sürdüğüm gibi kalıyor çoğu zaman. öyle goz altına akma ya da bulaşma pek yapmadı. kirpikleri ayırıp, sadece hafifçe uzattığı için temiz bir görüntü veriyor olmasını da sevdim. tek başına da, hafif bir göz kalemiyle yapılan hafif makyajlarda kullanmayı tercih ediyorum genellikle. yalnız bir daha gidip tekrar tekrar alınacak kadar başarılı bir maskara bence değil. ancak denemek için, sadece meraktan alınır o kadar. eğer black cherry adının hakkını gerçekten verseydi belki bir şans daha verebilirdim.

  4 aralık 22:24

  4

  32. haftasonu migros indiriminde 17 lira gibi bir fiyata görünce alayım ne kaybederim dedim. iki gündür black cherry rengini kullanıyorum ve ben baya sevdim bu maskarayı. diğer girdilerde de belirtildiği gibi rengi mürdüm değil bildiğiniz siyah duruyor bunu çok sorun etmedim. asıl sevdiğim yönü kirpiklerimde ağırlık yaratmaması oldu. sürekli bilgisayar başında bir işim olduğu için genelde akşama doğru maskaralar gözümü yorar bunu o nedenle aşırı sevdim. yaklaşık 12 saat boyunca makyajlıydım ve bu süre boyunca akma, dökülme gibi bir problem yaşatmadı. çıkartırken de çok kolay çıktığı için kirpiklerime zarar vermediğini düşünüyorum. öyle özel günlerde kullanılacak aşırı hacim veren bir maskara değil ama günlük kullanım için tek tek kirpikleri ayırmasını ve verdiği hacmi ideal buldum. özellikle böyle bir indirimde kaçırmayın derim.

  19 kasım 15:27 19 kasım 15:28

  5

  31. black cherry rengini severek kullandığım, şimdiye kadar 2 kere aldığım maskara.

  öncelikle mürdüm olduğunu düşünerek almadım, düşünsem almazdım zira renkli rimel isteğim yok. fakat harbi siyah maskaraları kendimde çok keskin buluyorum ve beğenmiyorum, mümkün oldukça kahverengi kullanıyorum gel gelelim ki drugstore'da kahve rimel bulmak oldukça zor. o sebeple "rengini vermiyor" yorumlarını duyunca aldım. bende acı kahve veya en azından yumuşak bir kahve-siyah gibi duruyor. göz rengimi de hafif belirginleştirdiğini düşünüyorum mürdüm alt tonu dolayısıyla. ha ben memnunum ama marka açısından bir yanıltma durumu var tabi, pazarlandığı şekliyle mürdüm duracak diye düşünerek alanlar mağdur olur, bu hoş değil.

  yapısına gelince... isminde de olan şipşak sürülme, şipşak temizlenme vaatlerini yerine getiren güzel bir ürün bence. hatırlar mısınız bilmem, 2009-2010 dolaylarında çok popüler olan "tubing" maskaralar vardı. (gbkz: estee lauder double wear zero smudge lengthening mascara) mesela öyleydi high end ürünlerin hala alınabilir fiyatta olduğu dönemde, hala öyle midir bilemiyorum. merhum (gbkz: clinique lash power maskara) da yine keza böyle. işte bu tubing rimeller neden popüler değil ve neden maskara kategorisi tamamen ona evrilmedi asla anlayamamışımdır. snapscara da bir tubing maskara, yani kirpik etrafında minik bir tüp oluşturuyor, bu tüp de suyla temas edince parçalar halinde çıkıyor. bu parçalar halinde çıkma hali benim işime geliyor açıkçası. bu maskaraların en büyük avantajı suyla temizlenebilmesi ve ecnebi kardeşlerimizin smudging dedikleri biçimde akmaması, ki benim hem göz ve cilt yapım hem de alerjik bünyem sebebiyle bunu yapmayan maskara azdır. Kimsede akmayanlar bile akar bende. snapscara kullanırken dökülme de yaşamadım elimle hatır hutur ovuşturmadıkça, hassas gözlerimi mümkün mertebe rahatsız etmedi.

  ürünün klasik kıl fırçası var, yeni nesil silikon fırçalardan değil. kolay sürüldüğünü ve genel anlamda epey doğal durduğunu düşünüyorum, genelde tek harekette kirpikler yapışmadan sürebiliyorum ama kullanım ömründe sonlara doğru kirpiklerin uçlarında topaklar bırakabiliyor, o yüzden fırçanın bazı bazı temizlenmesi lazım. tek tek ayırma konusunda daha başarılı maskaralar kullandım tabi (genelde silikon fırçalı olanlar bu konuda çok daha iyi oluyor), fakat çoğunlukla üzmüyor beni. bir tık kalın bir görünümü var benim zevkime göre ama gerçekten yalnızca bir tık.

  kozmetik marketlerimizin yılın 300 günü süren "indirim"lerinde genelde 35 lira civarında bulunuyor, ben biraz daha ekstrem indirimleri bekleyip 29 lira civarına alıyorum. bundan fazlasını da hakettiğini düşünmem ama bu civarlarda bulabildiğim sürece en azından güvenilir bir liman olacaktır benim için.

  bundan sonrası için (gbkz: l'oreal paris bambi eye false lash maskara) geçiyor gönlümden, denediğimde tam aklımdaki çok kalın olmayan, katır kutur etmeyen, düzenli, tek tek ayrılmış topaksız kirpikleri elde ettim ve genel konsepti de çok beğendim. ama neticede dandik bir drugstore rimele müthiş indirim adı altında 55 lira vermek biraz koyduğu için 3. bir sefer snapscara almam kuvvetle muhtemeldir.

  15 kasım 16:38 15 kasım 17:39


  2

  30. Mürdüm rengi olan çeşidinin mürdüm rengi olduğuna gerçekten emin miyiz? Bugün sürdüm ve bırakın mürdümlüğü kahverengi bile durmadı, direkt siyah gibiydi. Soluk bir siyah...

  14 kasım 21:21

  4

  29. Bende bu maskaranın 3 rengi de var, sebebi ise alerjik kuru gözlü olmam ve neredeyse her maskaranın bende akması ama bu maskaranın hiç akmaması. Mavi ve siyahına bayılıyorum. Mürdüm rengindeki ise malesef yağmurlu bir günde göz altlarıma aktı (malum suyu gördüğü gibi çıkıyor) ve arkadaşımın Talya noldu gözünün altına? Kızarmış! demesiyle kremlesemde çıkmadı. Eve gelip yağ bazlı göz makyaj temizleyicisi ile çıkarabildim. Olumlu özellikleri gün içinde akmaması + kolay çıkması. Olumsuz olarak ise, Ben hacim aramadığımdan sorun yok ama hiç hacim vermiyor bu maskara süslüler. Doğal duruyor 2 kat sürseniz bile. Ama benim için çok yeterli.

  11 kasım 18:12

  4

  28. ben mürdüm rengini kullandım. bu maskaranın gerek tek tek ayırıp uzatması gerekse kirpikleri sertleştirmeden topaklanmadan kolay çıkabiliyor oluşuna bayıldım ama kontak lens kullananlara maalesef öneremeyeceğim çünkü ne zaman bu maskarayı sürsem lenslerimi çıkarttığımda pembeye boyanmış olduğunu farkettim. göz sağlığı açısından biraz endişelendirdi bu durum beni açıkçası

  7 kasım 16:18

  5

  27. Bende black cherry var ve mürdüm değil mor koyu bir mor bu. Patlıcan moru gibi. Kahverengi kirbiği geç sarı kirpikte dahi mor değil siyah durur. Ama renge takılmazsam maskarayı sevdim ben, kirpikleri hiç sertleştirmiyor, toparlanma yapmıyor. Kıl fırca sevmezdim bunun fırçasına bayıldım. Her kirpiğimi kavrıyor. Kirpiklerim çok belirsizdir normelde yok gibiler, baya güzel öne çıkardı ve uzattı ama hacim çok yok. Kolay temizlenebilmesi benim için çok önemli çünkü aşırı hassas kolay dökülen kirpiklerim var ve bu çok kolay çıkıyor.

  Benim için güzel bir ürün.

  6 kasım 16:19


  4

  26. ben bu maskarayı çok sevdim. kirpikleri gerçekten çok kısa olanlara öneriyorum. çok güzel uzatıyor fakat pek hacim vermiyor. ben hacimden öte uzun  ve tek tek ayrık görüntüye bayılıyorum o yüzden çok memnun kaldım, indirimden yarı fiyatına da aldığım için f/p açısından çok memnunum. ayrıca makyaj yapmaya üşenildiği, ya da makyap yapmaya yetişilmediği günlerde sür çık bi maskara. sürümü çok rahat ve bazı maskaralar gözde makyajsızken kötü duruyor fakat bu oldukça doğal bi görüntü verdi.

  14 ekim 21:01

  2

  25. Black cherry'si gayet normal black olan maskaradır. Genelde hep kahverengi rimel kullanıyorum ancak murdum rengi gibi olan bu maskarayı görünce bir alıp denemek istedim, kahverengiye güzel bir alternatif olabilir umuduyla. Bu rimele dair tek iyi bir şey var o da fırçası. Benim ince kirpiklerimi çok güzel kavrayıp dolgunlaştırıyor ancak hiçbir şekilde uzatmıyor bu da eksisi. Bir diğer eksisi de kirpik döküyor! Çıkarması kolay değil, micellar suyla çıkarırken gözlerime yapıştı hep ve kirpiklerimin bir kısmı döküldü. Son olarak, rengin black cherry'ligi söz konusu değil, bildiğin siyah gibi duruyor yukarıda diğer süslülerin de dediği gibi. Sadece çıkarırken pamukta görüyorsunuz o rengi. 

  4 ekim 22:55

  1

  24. Fiyat performans ürünü olduğunu düşünmüyorum ama kendine has bazı artıları var. Kirpikleri gerçekten tek tek ayırıyor, hiç yapıştırmıyor. Çok kolay çıkıyor gerçekten bunu da sevdim. Kirpikleri uzatıyor ancak ağır hissettirmiyor. Kolayca dağılıyor kirpikte diplerde fazladan ürün kalıntıları olmuyor ama kirpik uçlarında bir miktar top top kalıntı kalıyor. Eksileriyse beni rahatsız etti. Kirpikleri birinirine yapıştırmaması iyi gibi gelse de yeni çıkan kirpikler aşağı doğru sarkmış bir tuhaf duruyor ve gözü bir miktar aşağı doğru düşürüyor. Kirpikleri kivirsanız bile dipteki bu minik kirpiklere müdahale edemiyorsunuz. İlk defa görüyorum böyle bir şey.Kirpikleri kaldırdığını iddia etse de ben böyle bir etki göremedim. Öyle bir mucize yok. Düşük gözlü insanlara pek önermem. Maskara gözde kurur kurumaz yakından bakınca pütür pütür bir görüntüsü oluyorve gün içinde nokta nokta göz altına düşüyor. Mürdüm rengini saçma sapan kahverengi Maskara takıntım olduğu için tercih ettim. Kahverengi gibi doğal duracağını duyduğum için ama aksine grimsi bir havası var. Siyahı daha doğal dururdu hatta. O makyaj grimsiliğini sevemedim. Bu ürünün çok iyi reklamının yapıldığını düşünüyorum internette. Ama bir numarası yok açıkçası. 36 lira fiyatı var eve de bazen 30 oluyor. Bu fiyata daha iyi Maskara lar var. Doğal bir Maskara arıyorsanız ki ben öyle bir Maskara arıyordum ama sevemedim bir ihtimal siz seversiniz çünkü takma kirpik etkisi olayı yok. Ama mürdümü almayın doğal falan durmuyor.

  Aşırı önemli edit : öbek öbek kirpik döküyor öyle böyle değil korkunç kirpik döküyor. Almayın aldırmayın. Rezillik.

  2 eylül 13:35 24 eylül 18:19