yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et

  2019-11-16 14:46:37 tarihli Maybelline New York'tan Snapscara Maskara kazanma şansı! sonuçlandı. talihliler: tavsiyesever, difembahya, puzcka, fildisimacunu, wildrose, discordia

  hediyeleri, 6 talihli arasından adres, ürün seçimi ve iletişim bilgileri formunu en hızlı dolduran 5 kişi kazanacak.

  çekilişin sona ermesinden sonraki bir hafta süre içerisinde iletişim bilgilerini doldurmayan yazarlar hediye haklarını kaybedeceklerdir.

  hediyelerinizi denedikten sonra yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. bir sonraki çekilişte görüşmek üzere. sevgiler.

  • girdiler (37)
  • oylar (47)
  • medya (3)
  2

  37. Ben de bu maskaranın mürdüm rengi olanını migros indiriminden almıştım, ambalajındaki rengi çok hoştu, tatlı koyu mürdüm rengi. Gel gelelim göze sürünce asla mürdüm gibi durmadı, böyle soluk siyah renk gibi durdu. Dolayısıyla bu renk manasız olmuş. Hacim konusunda başarısız 10 üzerinden 2, tek tek ayırma konusunda başarısız 10 üzerinden 3. Ama artık aldık nasıl kullancam diye düşününce günlük, bi şey sürmüşüm ama sürmemişim makyajı istediğim günlerde belki elim gider. Şunu da söylemem gerek ki ben maskarayı sürüyosam kirpiklerim belli olsun, simsiyah dursun, hacimlensin, uzun görünsün diye sürüyorum. Yani maskarayı ay süreyim de sürmemiş gibi dursun diye sürmem açıkçası. O nedenle çok sevmedim ve elimin gittiği de olmadı ekstra olarak. Kişisel tercih meselesi elbette.

  9 aralık 18:23

  2

  36. Kasa arkası ürünü olarak görüp denediğim maskara.ancak buna verdiğim 20 lirayı direk gözüme sürseydim belki daha çok işe yarardı.Ne bir kıvırma ne bir hacim hiçbir etkisi olmadı.İnat edip kat kat sürdüğümde ise kirpiklerim birbirine yapışıp çamurlaştı. Maskara konusunda iyi bir marka olan Maybelline bu kez güldürmedi.

  9 aralık 16:06

  2

  35. Bugün aras kargo görevlisi kargolarımı teslim ederken geldi ve ‘sizin isminize bir kargo daha var ama adres bambaşka.’ dedi. Allahtan küçük şehirdeyim ve tüm kuryeler beni iyi tanıyor. Neyse paketi açtım içinden bu maskara çıktı. Loreal bana uzun zamandır ürün gönderimi yapmıyor, bu ne alaka derken aklıma buradan kazandığım çekiliş geldi. Bu hızlı gönderi için teşekkür ettikten sonra ilk izlenimlerime geçiyorum. Fırçası kıyıda köşede kalan kirpikler için ideal. Güzelce her kirpiğimi kavradı, ayırdı, hacim vermedi ama yapıştırmadı da. Gözümde ağırlık hissetmedim. Kıvırma yeteneği yok bence. Ama daha süreli bir saat olmadan devamlı elime yüzüme maskara parçaları geliyor. Almam, alana da mani olurum.

  9 aralık 14:53


  2

  34. tek katta da iki katta da, hatta abartıp üçüncü katı da geçseniz hiçbir fark yaratmayan maskara. tek katta güzelce ayırdı kirpiklerimi, bu güzel bir şey. yalnız ikinci katı geçeyim dediğimdeyse çok hafif bir uzunluk verdi sadece o kadar. yani kirpiklerimi tek tek ayırıp, biraz da uzatsın diyorsanız, ancak günlük makyajlarda kullanıp memnun kalırsınız. yoksa öyle fazla bir mahareti yok.

  açıkçası çok büyük bir beklentim yoktu bu maskarayla ilgili o yüzden sonuca pek şaşırmadım. varlığıyla yokluğu bir olup, kirpiklerde ağırlık yapmadan hafifçe belirgin hale getirdiği için ben baz olarak kullanıyorum daha çok. üzerine hacim veren başka bir maskara geçerek kullanmayı daha çok sevdim. elimdeki mürdüm rengi zaten mürdüm rengi olmadığı için böyle kullanmak bir şey değiştirmedi renk anlamında.

  fırça yapısı başta ilginç ve işe yarar gibi geldi. ancak ne kökten uca tam anlamıyla bir kavrama ne de fark edilir derecede bir dolgunluk vermediği için hiçbir esprisi yokmuş. sadece biraz olsun kirpikleri uzatmaya yarıyor o fırça.

  maskaranın yapısı başta biraz sıvı olsa da, zamanla biraz koyulaşıp alıştığımız o kıvamı alıyor. yalnız buna rağmen yine de yoğun bir maskara olmadığından, temizlemesi de gayet kolay. makyaj temizleme suyuyla bile rahatlıkla temizleniyor. onun dışında gün içinde sürdüğüm gibi kalıyor çoğu zaman. öyle goz altına akma ya da bulaşma pek yapmadı. kirpikleri ayırıp, sadece hafifçe uzattığı için temiz bir görüntü veriyor olmasını da sevdim. tek başına da, hafif bir göz kalemiyle yapılan hafif makyajlarda kullanmayı tercih ediyorum genellikle. yalnız bir daha gidip tekrar tekrar alınacak kadar başarılı bir maskara bence değil. ancak denemek için, sadece meraktan alınır o kadar. eğer black cherry adının hakkını gerçekten verseydi belki bir şans daha verebilirdim.

  4 aralık 22:24

  4

  33. haftasonu migros indiriminde 17 lira gibi bir fiyata görünce alayım ne kaybederim dedim. iki gündür black cherry rengini kullanıyorum ve ben baya sevdim bu maskarayı. diğer girdilerde de belirtildiği gibi rengi mürdüm değil bildiğiniz siyah duruyor bunu çok sorun etmedim. asıl sevdiğim yönü kirpiklerimde ağırlık yaratmaması oldu. sürekli bilgisayar başında bir işim olduğu için genelde akşama doğru maskaralar gözümü yorar bunu o nedenle aşırı sevdim. yaklaşık 12 saat boyunca makyajlıydım ve bu süre boyunca akma, dökülme gibi bir problem yaşatmadı. çıkartırken de çok kolay çıktığı için kirpiklerime zarar vermediğini düşünüyorum. öyle özel günlerde kullanılacak aşırı hacim veren bir maskara değil ama günlük kullanım için tek tek kirpikleri ayırmasını ve verdiği hacmi ideal buldum. özellikle böyle bir indirimde kaçırmayın derim.

  19 kasım 15:27 19 kasım 15:28

  5

  32. black cherry rengini severek kullandığım, şimdiye kadar 2 kere aldığım maskara.

  öncelikle mürdüm olduğunu düşünerek almadım, düşünsem almazdım zira renkli rimel isteğim yok. fakat harbi siyah maskaraları kendimde çok keskin buluyorum ve beğenmiyorum, mümkün oldukça kahverengi kullanıyorum gel gelelim ki drugstore'da kahve rimel bulmak oldukça zor. o sebeple "rengini vermiyor" yorumlarını duyunca aldım. bende acı kahve veya en azından yumuşak bir kahve-siyah gibi duruyor. göz rengimi de hafif belirginleştirdiğini düşünüyorum mürdüm alt tonu dolayısıyla. ha ben memnunum ama marka açısından bir yanıltma durumu var tabi, pazarlandığı şekliyle mürdüm duracak diye düşünerek alanlar mağdur olur, bu hoş değil.

  yapısına gelince... isminde de olan şipşak sürülme, şipşak temizlenme vaatlerini yerine getiren güzel bir ürün bence. hatırlar mısınız bilmem, 2009-2010 dolaylarında çok popüler olan "tubing" maskaralar vardı. (gbkz: estee lauder double wear zero smudge lengthening mascara) mesela öyleydi high end ürünlerin hala alınabilir fiyatta olduğu dönemde, hala öyle midir bilemiyorum. merhum (gbkz: clinique lash power maskara) da yine keza böyle. işte bu tubing rimeller neden popüler değil ve neden maskara kategorisi tamamen ona evrilmedi asla anlayamamışımdır. snapscara da bir tubing maskara, yani kirpik etrafında minik bir tüp oluşturuyor, bu tüp de suyla temas edince parçalar halinde çıkıyor. bu parçalar halinde çıkma hali benim işime geliyor açıkçası. bu maskaraların en büyük avantajı suyla temizlenebilmesi ve ecnebi kardeşlerimizin smudging dedikleri biçimde akmaması, ki benim hem göz ve cilt yapım hem de alerjik bünyem sebebiyle bunu yapmayan maskara azdır. Kimsede akmayanlar bile akar bende. snapscara kullanırken dökülme de yaşamadım elimle hatır hutur ovuşturmadıkça, hassas gözlerimi mümkün mertebe rahatsız etmedi.

  ürünün klasik kıl fırçası var, yeni nesil silikon fırçalardan değil. kolay sürüldüğünü ve genel anlamda epey doğal durduğunu düşünüyorum, genelde tek harekette kirpikler yapışmadan sürebiliyorum ama kullanım ömründe sonlara doğru kirpiklerin uçlarında topaklar bırakabiliyor, o yüzden fırçanın bazı bazı temizlenmesi lazım. tek tek ayırma konusunda daha başarılı maskaralar kullandım tabi (genelde silikon fırçalı olanlar bu konuda çok daha iyi oluyor), fakat çoğunlukla üzmüyor beni. bir tık kalın bir görünümü var benim zevkime göre ama gerçekten yalnızca bir tık.

  kozmetik marketlerimizin yılın 300 günü süren "indirim"lerinde genelde 35 lira civarında bulunuyor, ben biraz daha ekstrem indirimleri bekleyip 29 lira civarına alıyorum. bundan fazlasını da hakettiğini düşünmem ama bu civarlarda bulabildiğim sürece en azından güvenilir bir liman olacaktır benim için.

  bundan sonrası için (gbkz: l'oreal paris bambi eye false lash maskara) geçiyor gönlümden, denediğimde tam aklımdaki çok kalın olmayan, katır kutur etmeyen, düzenli, tek tek ayrılmış topaksız kirpikleri elde ettim ve genel konsepti de çok beğendim. ama neticede dandik bir drugstore rimele müthiş indirim adı altında 55 lira vermek biraz koyduğu için 3. bir sefer snapscara almam kuvvetle muhtemeldir.

  15 kasım 16:38 15 kasım 17:39

  2

  31. Mürdüm rengi olan çeşidinin mürdüm rengi olduğuna gerçekten emin miyiz? Bugün sürdüm ve bırakın mürdümlüğü kahverengi bile durmadı, direkt siyah gibiydi. Soluk bir siyah...

  14 kasım 21:21


  4

  30. Bende bu maskaranın 3 rengi de var, sebebi ise alerjik kuru gözlü olmam ve neredeyse her maskaranın bende akması ama bu maskaranın hiç akmaması. Mavi ve siyahına bayılıyorum. Mürdüm rengindeki ise malesef yağmurlu bir günde göz altlarıma aktı (malum suyu gördüğü gibi çıkıyor) ve arkadaşımın Talya noldu gözünün altına? Kızarmış! demesiyle kremlesemde çıkmadı. Eve gelip yağ bazlı göz makyaj temizleyicisi ile çıkarabildim. Olumlu özellikleri gün içinde akmaması + kolay çıkması. Olumsuz olarak ise, Ben hacim aramadığımdan sorun yok ama hiç hacim vermiyor bu maskara süslüler. Doğal duruyor 2 kat sürseniz bile. Ama benim için çok yeterli.

  11 kasım 18:12

  4

  29. ben mürdüm rengini kullandım. bu maskaranın gerek tek tek ayırıp uzatması gerekse kirpikleri sertleştirmeden topaklanmadan kolay çıkabiliyor oluşuna bayıldım ama kontak lens kullananlara maalesef öneremeyeceğim çünkü ne zaman bu maskarayı sürsem lenslerimi çıkarttığımda pembeye boyanmış olduğunu farkettim. göz sağlığı açısından biraz endişelendirdi bu durum beni açıkçası

  7 kasım 16:18

  5

  28. Bende black cherry var ve mürdüm değil mor koyu bir mor bu. Patlıcan moru gibi. Kahverengi kirbiği geç sarı kirpikte dahi mor değil siyah durur. Ama renge takılmazsam maskarayı sevdim ben, kirpikleri hiç sertleştirmiyor, toparlanma yapmıyor. Kıl fırca sevmezdim bunun fırçasına bayıldım. Her kirpiğimi kavrıyor. Kirpiklerim çok belirsizdir normelde yok gibiler, baya güzel öne çıkardı ve uzattı ama hacim çok yok. Kolay temizlenebilmesi benim için çok önemli çünkü aşırı hassas kolay dökülen kirpiklerim var ve bu çok kolay çıkıyor.

  Benim için güzel bir ürün.

  6 kasım 16:19