sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (277)
 • oylar (41)
 • medya (2)

277. Artık satılmayan maybelline one by onenın yerine koymak adına denediğim ve çok beğendiğim maskara. Silikon sık kıllı fırça en sevdiğim fırça türüdür. Kıl fırça ile hiç anlaşamam. Kirpiklerimi çok güzel kavrayıp hacim vererek kaldırıyor.Dökülme gibi bir sorun hiç yaşamadım. Sadece fırça boyutu birazcık daha küçük olsaydı gözlerim hafif şişken göz kapağıma değmesinin önünün daha rahat alabilirdim. Kat kat uygulamaya izin veriyor ve çok güzel renk veriyor. Geçen sepetlere koymuşlardı gratiste. Bu da mı gidici? Maşallah dediğim çok yaşamıyor... :(

6 aralık 20:38

276. Lash sensation’u seven ve uzun süre kullanan birinin sevemeyeceğini düşündüğüm maskara. Maybelline’nin her indirimde ilk biten maskarası olduğu için bir deneyeyim dedim ama sürmeyi beceremedim bir türlü. Fırçasındaki kıllar çok kısa ve seyrek olduğundan ürün olduğu gibi kirpiğimde kalıyor tarayamıyorum çünkü. 

25 kasım 01:39

275. dünyanın en güzel maskarası olabilecek ürün. kirpiklerim doğuştan uzun ve kıvrıktır. ancak bu maskaradan yalap şap tek kat bile geçince resmen kaşıma kadar uzanıyorlar ve takma kirpik misali mükemmel görünüyorlar.

teşekkürler mayb!

7 kasım 00:00


274. Plastik ve tombik bir fırçası var. Açıkçası fırçasını çok sevmedim ben fakat kirpikleri uzatması gayet güzel. Dolgunlaştırma konusunda ilk kat için sınıfta kalıyor diyebilirim ancak ikinci katta ciddi fark yaratıyor. Çabuk kuruyan bir yapısı var, neredeyse hiç beklemeden ikinci katı geçmek lazım.

Göz makyajımı çıkarırken çok uğraştırmıyor beni, kabasını aldıktan sonra ikinci bir pamuğa makyaj temizleme suyu döküp üzerinden geçiyorum ve neredeyse tamamen çıkmış oluyor. Kalanlar da jelle çıkıyor hemen ardından.

Hayatımın maskarası diyemem fırçasından ötürü. Yine plastik olmasına rağmen çok daha iyi fırçaya sahip maskaralar da var çünkü. Fakat uygun fiyata denk geldikçe kullanabileceğim güzel bir maskara.

31 ekim 21:41

273. kaç defa bitirdiğimi bilmediğim maskara ancak artık cruelty free olmadığı için tercih etmiyorum. zamk gibi yapışır, pek akma dökülme yapmaz, bendekiler gibi renksiz, kısa ve incecik kirpikleri arşa çıkarır. çıkarmak ise gerçekten biraz meşakkatli, önce yağ bazlı bir temizleme jeliyle kabasını alıyorum, sonra yüzümü temizlediğim su bazlı bir köpük ya da jel ile tekrar gözlerimi yıkıyorum. genelde bu şekilde tamamen çıkıyor ancak oldu da çıkmadıysa son olarak bir kez micellar suyla üstünden geçmekte fayda var.

19 ekim 21:57

5

272. Ilk denemelerimde kirpik diplerime sertçe değdiğinde acıttığı için "eyvah, bunu nasıl kullanacağım" diye düşündürten ve fakat şu anda en sevdiklerimden olan maskara. Uzun ve hafif kıvrık olan kirpiklerimi tek tek ayırmasa da ikili üçlü gruplar halinde birleştirip takma kirpik etkisi vererek kaşlarıma kadar uzatıyor. Birkaç hafta sabah 6 gibi sürdüm ve öğleden sonra 2-3'e kadar gözlerimin altına zerre kadar akmadı. Denemek için bir gün gözlerimi silmeden 4 saat boyunca uyudum ve kalktığımda baktım ki kirpiklerim aynı hacimde duruyor, sadece göz altlarıma 4 saatlik uykudan sonra doğal olarak biraz akmıştı. Tek sorunu kirpiklerden zor temizlenmesi olabilir. Artık tamam hepsi temizlendi dedikten sonra duştan çıkınca veya ertesi sabah uyanınca yine gözlerimin altında siyahlık gördüğümde şaşkınlık verse de bittikçe yeniden alacağım.

Güncelleme: Artık maskarayı çıkarırken çift fazlı makyaj temizleyiciyi iki pamuğa döküyorum. Gözlerime hafifçe bastırıp maskaranın gevşemesini bekliyorum, sonra yavaşça yuvarlak hareketlerle masaj yaparak siliyorum. Kirpik diplerimde kalan artıkları da makyaj temizleyiciyle ıslattığım pamukları işaret parmağıma dolayarak içten dışa doğru çeke çeke alıyorum. Diğer maskaralara göre temizlemesi biraz zaman alsa da verdiği hacimden dolayı en sevdiklerimden biri olmaya devam ediyor.

19 ekim 08:53 25 kasım 14:06

271. hem ucuz, hem kaliteli bence. Rimele çok para vermek istemiyorsanız harika.

20 eylül 23:09


270. geçenlerde 'sen takma kirpik mi taktın?' sorusunu duymama sebep olan başarılı maskara. vaad ettiği gibi ciddi bir hacim veriyor. Hele benim gibi defalarca üst üste süren bir insansanız sizde de başarılı olabilir.

tek bir eksisi var bana göre. çok zor çıkıyor gözden. yani şöyle söyleyeyim, çift fazlı bir göz makyajı temizleyicisiyle göz makyajımı temizliyoru, sonra duşa giriyorum ve duştan çıktığımda hala hafif de olsa kalıntı oluyor.

20 eylül 18:08

269. Haftasonu Gratis indiriminden 21 ₺’ye aldım.Verdiği volüm,kirpiklerimi tek tek ayırması ve aşırı doğal durmasıyla oldukça beğendim.Bittikçe alırım.

20 eylül 10:19

268. bittikçe aldığım tek maskara.

kirpiklerimin uzunluğu benim için yeterli olduğundan sadece hacim kazanmalarını istiyorum ama bi yandan da doğal görünmelerini istiyorum o yüzden normal zamanlarda tercihim bu üründen yana.

20 eylül 10:16